عکاسی از غذا با نور طبیعی

اگر وبلاگ نویس مواد غذایی هستید، به احتمال زیاد با نور طبیعی کار می کنید. اگر یک عکاس حرفه ای غذا هستید، موقعیت هایی نیز وجود خواهد داشت که باید با نور طبیعی کار کنید، مانند مزرعه یا تاکستان، یا هنگام عکاسی از غذاهای خیابانی یا فرهنگ غذایی.

خرید انواع رینگ لایت اورجینال در فروشگاه مینیاتور

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین رینگ لایت برای کاشت ناخن

 

در این موارد، مهم است که بدانید چگونه با نور موجود برای دریافت عکس‌های مورد نیاز کار کنید. ممکن است به این معنی باشد که تجهیزات را عوض کنید و طوری کار کنید که ممکن است در طول زمان برای شما کمتر بصری شده باشد. این روزها به ندرت با نور طبیعی کار می کنند، به این معنی که باید دوربین را متفاوت از آنچه عادت کرده ایم تنظیم کنیم. و باید به این فکر کنیم که چگونه نور را منعکس کنیم یا جهت آن را به روش دیگری کنترل کنیم.
وقتی از مناظر عکاسی می کنید، نمی توانید منتظر کامل شدن نور باشید. شما باید بدانید که چگونه با نور موجود کار کنید. برای درک اینکه نور چگونه کار می کند و چگونه آن را دستکاری کنید تا به نتیجه دلخواهتان برسید، کمی مبانی فیزیک لازم است.

منبع نور

اولین چیزی که هنگام عکاسی در نور طبیعی باید در نظر بگیرید منبع نور است. اساساً می توان گفت که نور روز به طور کلی منبع نور است. از نظر فنی، در عکاسی منبع نور بستگی به محل عکاسی و نحوه عکاسی شما دارد.
وقتی بیرون در تاکستان عکس می گیرید، خورشید منبع نور شماست. با این حال، اگر در داخل خانه کنار پنجره عکاسی می کنید، همانطور که اکثر ما عکاسان مواد غذایی هنگام کار با نور طبیعی انجام می دهیم، منبع نور شما در واقع خورشید نیست، بلکه پنجره است. پنجره به منبع نور تبدیل می شود زیرا مسیر ورود نور را به اتاق هدایت می کند.
اگر یک دیفیوزر را جلوی پنجره قرار دهید، دیفیوزر منبع نور می شود، زیرا نور را به منظور نرم کردن آن پخش می کند. همچنین میزان نوری که به سوژه شما می رسد را کاهش می دهد.
دانستن اینکه می خواهید نتیجه نهایی چگونه به نظر برسد، عامل مهمی در تصمیم گیری برای تغییر نور طبیعی است. اگر می خواهید نور شما نرم اما روشن باشد، مانند تصویر گرانیتای هندوانه ای زیر، باید نور را پخش کنید. اگر با ظروف شیشه ای کار می کنید، احتمالاً برای مدیریت انعکاس و تابش خیره کننده نیاز به انتشار اضافی خواهید داشت.

با این حال، اگر می خواهید نور کیفیت سخت تری داشته باشد، اجازه دهید مستقیماً به سوژه شما برخورد کند.  نور سخت قوی تر از نور ملایم است و سایه ها و کنتراست را برجسته می کند. برای جلوه های دراماتیک تر استفاده می شود.
در نظر گرفتن حالتی که می خواهید در عکس منتقل کنید، راه خوبی برای تصمیم گیری در مورد استفاده از نور سخت یا ملایم است.
تصاویر زیر در بیرون بدون انتشار گرفته شده اند. یک صحنه روشن با کنتراست زیاد و هایلایت های واضح. منبع نور خورشید است.

جهت نور

نور طبیعی در اطراف ما وجود دارد، اما وقتی در مورد عکاسی صحبت می کنیم، جهت نور از جلو، کنار، پشت یا بالا مهم است.
هنگام عکاسی پرتره، نوری که از جلو می آید نرم و زیبا به نظر می رسد. وقتی صحبت از عکاسی از غذا می شود، کمترین جذابیت جهت نور برای کار با آن است. به ندرت خوب به نظر می رسد. معمولاً روی غذای شما سایه ایجاد می کند و می تواند باعث شود که تصویر صاف و بی روح به نظر برسد.
نور جانبی نوری است که از سمت چپ یا راست وارد می شود. در صورت امکان، توصیه می کنم صحنه های غذای خود را از سمت چپ نورپردازی کنید. در دنیای غرب ما از چپ به راست می خوانیم. بنابراین، چشمان ما به طور طبیعی وارد روشن‌ترین قسمت تصویر می‌شوند – بخشی که ما به طور طبیعی بیشتر به آن جذب می‌شویم.

نور پس زمینه زمانی است که نور خود را پشت غذا قرار می دهید. در عکاسی مشروب و نوشیدنی بسیار استفاده می شود. روشن کردن یکنواخت ست خود با این جهت نور ممکن است دشوار باشد. جلو ممکن است خیلی تیره و پشت خیلی روشن به نظر برسد.
با این حال، برای برجسته کردن خواص مایع غذا بسیار خوب عمل می کند، بنابراین برای غذاهایی مانند سوپ ها و خورش ها، و همچنین شربت ها یا سس ها یا هر ماده ای که براق می شود، بسیار کاربردی است.

نور بالا زمانی است که منبع نور شما از بالا می آید. مانند نورپردازی جلو، می‌تواند باعث شود که تصویر کاملاً صاف به نظر برسد و همیشه هم جذاب نیست. می توانید ببینید که این سبک از نور در عکاسی از غذای دهه 80 بسیار استفاده شده است.
به طور کلی، تصاویر گرفته شده با منبع نوری که از بالا می آید، فاقد سایه ها و ابعاد مورد نیاز برای جذاب به نظر رسیدن غذا هستند.
یکی از جهت های نور جالب، نور پس زمینه جانبی است. در اینجا نور شما در حدود ساعت 10 یا 11 قرار می گیرد اگر از صفحه ساعت تصویربرداری می کنید. برای به دست آوردن این زاویه در عکاسی از مواد غذایی با نور طبیعی، به جای قرار دادن موازی با پنجره، سطح خود را با زاویه نسبت به پنجره کج کنید.
همچنین می توانید میز خود را طوری قرار دهید که نور در گوشه سمت چپ بالای ست شما بیفتد.

مقدار نور

فاصله بین منبع نور و سوژه بسیار مهم است. در عکاسی، ما اصل قانون مربع معکوس را برای نورپردازی خود اعمال می کنیم. از نظر فیزیک، قدرت نور با مجذور فاصله نسبت معکوس دارد.
بنابراین اگر فاصله 2 را برداریم و آن را مربع کنیم، عدد 4 به دست می آید که معکوس آن نصف توان اولیه نیست بلکه یک چهارم خواهد بود.
جدای از ریاضیات، قانون مربع معکوس اساساً به این معنی است که با دور کردن نور از سوژه خود، شدت منبع نور کاهش می یابد. هنگامی که با نور طبیعی عکاسی می کنیم، درک این اصل به ما کمک می کند تا بفهمیم میزان نور موجود در مسافت چگونه کار می کند.
دوبرابر کردن فاصله از منبع نور به شما یک چهارم قدرت می دهد نه نصف. سه برابر کردن آن به ما 1/9 قدرت می دهد.
بنابراین، هنگام عکاسی با نور طبیعی، این که چقدر به پنجره نزدیک هستیم، تفاوت زیادی در میزان نوری که به صحنه شما برخورد می کند، خواهد داشت.
همچنین مهم است که توجه داشته باشید که سقوط نور طبیعی سریعتر از نور مصنوعی اتفاق می افتد. هنگامی که با اسپیدلایت یا استروب عکاسی می کنید، با یک انفجار شدید نور روبرو هستید.
یک عکاس خوب می تواند نور طبیعی را تا حدی تقلید کند که اکثر مردم نتوانند تفاوت را ببینند. با این حال، گاهی اوقات درجه بندی در نور کاملاً ظریف نیست، زیرا نور مصنوعی به این سرعت از بین نمی رود.

نور و سایه ها را پر کنید

نور پر به میزان نوری است که به سوژه شما بازتاب می شود. برای از بین بردن یا نرم کردن سایه های ناشی از منبع نور اصلی استفاده می شود. این روشی برای کنترل کنتراست در عکاسی از غذا است.
بیشتر عکس‌های سرمقاله‌ای از غذا – یعنی تصاویر کتاب‌های آشپزی و مجلات – فقط از یک منبع نور استفاده می‌کنند. این یک ظاهر طبیعی با یک مجموعه از سایه ها ایجاد می کند. با تغییر جهت و شدت این سایه ها، می توانید انواع سناریوهای نورپردازی را ایجاد کنید.
یک منبع نور بزرگتر و نزدیکتر، سایه های ملایم تری با انتقال یا درجه بندی ملایم تر به ما می دهد. اگر سایه های چشمگیرتری می خواهید، یک منبع نور کوچکتر دورتر این کار را فراهم می کند. این می تواند به این معنی باشد که شما میز خود را دورتر از همیشه از پنجره قرار می دهید.
مگر اینکه در حال عکاسی از یک صحنه تاریک و بد خلق باشید، بسیاری از تنظیمات عکاسی از غذای طبیعی شما دارای یک کارت پرش سفید در مقابل منبع نور شما هستند تا نور را به غذا برگرداند.
اخیراً ترندی در اینستاگرام و از این قبیل برای یک نوع عکاسی از غذای بدحال که در آن کل تصویر کم نور به نظر می رسد وجود داشته است. اما غذا زمانی که نسبتاً روشن و روشن باشد اشتها آورتر به نظر می رسد – یا حداقل قسمت هایی از آن که می خواهید توجه را به آنها جلب کنید.
اغلب، چیزی که سبک یک عکاس غذا را از دیگری متمایز می کند، کنتراست و نحوه کار آنها با سایه های موجود در تصاویر است.

ابزار

به عکاسی در بیرون در یک روز ابری فکر کنید. ابرها مانند یک پخش کننده غول پیکر عمل می کنند و پرتوهای خشن خورشید را هنگام برخورد با سوژه فیلتر می کنند. یک سافت باکس تقریباً به همین شکل عمل می کند. با عکاسی از مواد غذایی با نور طبیعی، می خواهیم این جلوه را تقلید کنیم.
چند دیفیوزر در اندازه های مختلف باید بخش مهمی از زرادخانه عکاسی غذای شما باشد. هنگام کار با نور شدید خورشید، من دوست دارم از یک دیفیوزر بسیار بزرگ استفاده کنم. این مانع از ریختن نور زیاد روی صحنه من و ایجاد سایه های سخت می شود.
انتشار نور را ملایم می کند و بر میزان نوری که به مجموعه شما برخورد می کند تأثیر می گذارد. شما همچنین به ابزارهایی برای مدیریت آن سایه ها و هدایت نور به جایی که می خواهید نیاز دارید.
اینجاست که بازتابنده ها وارد می شوند. من همیشه ورقه هایی از هسته فوم سیاه و سفید در دست دارم. من از آنها برای انعکاس نور یا در مورد سیاهی برای ایجاد سایه و کنتراست بیشتر استفاده می کنم.
داشتن مجموعه ای از بازتابنده های حرفه ای نیز مفید است. این ها دیسک های تاشو هستند که دارای مواد طلایی، نقره ای، سفید و سیاه هستند. بسته به سناریوی روشنایی خود می توانید از آنها به جای یکدیگر استفاده کنید. بازتابنده طلا را می توان برای گرما بخشیدن به غذا استفاده کرد، در حالی که نقره می تواند آن را درخشان کند.
همیشه لازم نیست که تجهیزات حرفه ای در دسترس داشته باشید تا بتوانید نور خود را بسازید. وقتی در حال عکاسی هستید، گاهی اوقات به این معنی است که روی پای خود فکر کنید. می توانید از آیتم هایی مانند منوها، دستمال سفره یا حتی روزنامه برای مسدود کردن یا بازتاب نور استفاده کنید.
من اغلب از آینه های لوازم آرایشی کوچکی که خارج از قاب قرار می گیرند استفاده می کنم تا بخشی از نور متمرکز را به قسمت خاصی از غذای خود بتابانم. ترفند این است که خلاق شوید. وقتی بدانید نور چگونه کار می‌کند، می‌توانید ابزاری را در آیتم‌های مختلف پیدا کنید تا به شما در گرفتن آن عکس کمک کند.

دمای رنگ

در نهایت، شایان ذکر است که رنگ دمایی دارد که در ساعات مختلف روز متفاوت است. همچنین از فصلی به فصل دیگر متفاوت است و در نیمکره جنوبی برخلاف نیمکره شمالی است.
هنگام عکاسی از غذا در نور طبیعی در نیمکره شمالی، ایده آل است که با یک پنجره رو به شمال کار کنید. اگر مثلاً در آفریقای جنوبی زندگی می کنید، برعکس است.
هنگامی که در اوایل روز عکاسی می کنید، نور “خنک تر” خواهد بود و ارزش بیشتری نسبت به آبی دارد. هنگامی که بعداً در روز عکاسی می کنید، مقدار دمای رنگ “گرم تر” خواهد بود. این بدان معنی است که رنگ قرمز بیشتری دارد. اینجاست که عکاسی ساعت طلایی به میان می آید.
پرتره ها و منظره هایی که قبل از غروب خورشید گرفته شده اند به دلیل این گرما در دمای رنگ، درخشش زیبایی دارند. یک تمرین مفید برای درک دمای رنگ و تأثیر آن بر تصاویری که می‌گیرید این است که در طول روز هر ساعت در ساعت از یک صحنه عکس بگیرید و نتایج را با هم مقایسه کنید.
بسیاری از وبلاگ نویسان مواد غذایی هر روز در زمان مشخصی عکس می گیرند. این به آنها اجازه می دهد تا نتیجه ای ثابت و مطابق با سبک آنها بدست آورند.
شما باید تنظیمات تعادل رنگ سفید را در دوربین خود تنظیم کنید تا تغییراتی را در رنگ‌هایی که در رنگ‌های سفید و رنگ‌های خنثی در تصاویر خود مشاهده می‌کنید، مطابقت دهد. در حالت ایده‌آل، تعادل رنگ سفید خود را قبل از عکاسی به صورت دستی تنظیم کنید، یا با کارت خاکستری عکس بگیرید و تعادل رنگ سفید را در مرحله پس از تولید تنظیم کنید.
کارت خاکستری یک آیتم حیاتی برای استفاده در فرآیند شماست تا اطمینان حاصل شود که رنگ های شما واقعی هستند و آنچه را که چشم شما در صحنه می بیند منعکس می کند.

نتیجه

ارزیابی نور و چگونگی استفاده از آن در عکاسی از غذا، فرآیندی است که شامل کاوش و کشف است. متغیرهای زیادی وارد بازی می شوند. اما درک نور و نحوه عملکرد آن پایه و اساس خلق تصاویر عالی است.
دفعه بعد که از آن کیک شکلاتی یا کاسه تمشک عکاسی کردید، وقت بگذارید و با فاصله تا پنجره بازی کنید. سعی کنید نور را با مقداری مقوای سفید یا سیاه مسدود کنید.
به راه های مختلفی که نور شما به صحنه شما برخورد می کند و اینکه چه چیزی برای بهترین ارائه سوژه شما منطقی است، توجه داشته باشید. هر چه بیشتر مراقب باشید که بفهمید چرا اثری را که می‌گیرید به دست می‌آورید، به‌طور طبیعی به شما کمک می‌کند تا تصاویری بسازید که بیشترین استفاده را از نور شما داشته باشند.

مطالب مرتبط: بهترین سه پایه های گوشی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *