عکاسی از طبیعت در خانه

عکاسی از طبیعت لزوماً شامل مسافت طولانی یا رفتن به مکان های دوردست نیست. جایی که ما زندگی می کنیم مکان ایده آل برای شروع است. چه باغ وحشی در حومه شهر داشته باشید یا یک بالکن کوچک در شهر ، طبیعت را برای عکاسی می توانید پیدا کنید.

حتی پیاده روی کوتاه در اطراف محله یا پارک محلی می تواند فرصت های مناسبی را فراهم کند. به یاد داشته باشید ، دوربین تلفن شما به اندازه یک DSLR بزرگ و شیک است. 

برای شروع شما واقعاً به چیزی غیر از زمان احتیاج ندارید.

به خود زمان دهید تا چشمان خود را باز کرده و ببینید در باغ شما واقعاً چه چیزهایی وجود دارد. در آغاز حتی دوربین خود را همراه نداشته باشید. بنشینید و از آفتاب ، هوای تازه و صداهای اطراف خود لذت ببرید.

هنگامی که شروع به مشاهده موارد کردید ، می توانید عکس بگیرید. 

 ارزش دارد که برای تهیه تصاویر زیبا وقت بگذارید. آنها ممکن است “فقط” گلهای باغچه یا حشرات باشند اما در نوع خود بی نظیر و زیبا هستند و به اندازه سوژه های بزرگ در آفریقا مهم و خیره کننده هستند.

سوژه های کوچک را انتخاب کرده و به جزئیات دقت کنید

همانطور که در باغ خود نشسته اید فقط بر روی چیزهای بزرگ فوکوس نکنید. به جزئیات کوچکتر ، شکوفه درختان ، رنگ لایه برداری شده درب نگاه کنید. از همه اینها می توان عکس گرفت و با از بین بردن عوامل حواس پرتی زیبا می شود. برخی عاشق چوب های قدیمی و فرسوده و پوشیده از گلسنگ یا فلز زنگ زده هستند. 
در اوایل و اواخر زمستان نیز احتمال سرما وجود دارد ، همه چیز را در یک پوسته سفید درخشان می پوشاند. زود بیرون بروید و آن لحظات جادویی را قبل از اینکه گرمای بهار تسخیر کند ، ثبت کنید.

از زاویه پایین به سوژه خود نگاه کنید

این به شما کمک می کند عکس خود را از حالت خوب به عالی برسانید. اگر برای گرفتن عکس بایستید ، همیشه به گل یا گیاه نگاه می کنید و این باعث خسته کننده شدن آن می شود.

با این حال ، با پایین آمدن دیدگاه را تغییر می دهید.

با این کار می توانید شی را از پس زمینه ، جدا کرده و آنچه را می خواهید به بیننده نشان دهید.

به آسمان نگاه کنید

اگر به بالا نگاه کنید ، آسمان می تواند شگفت انگیز باشد.

در طول روز ابرهایی وجود دارند که عکس های شگفت انگیزی می توانید از آنها بگیرید.

باغ شما همچنین مکان مناسبی برای عکاسی از ماه و ستارگان است. آلودگی نوری می تواند مسئله ای در مناطق مسکونی باشد اما ماه کامل همیشه نورهای مزاحم را شکست می دهد.

حشرات ، گلها و پرندگانی که در باغچه منزل شما دیده می شوند سوژه بسیار خوبی برای گرفتن عکس با مضمون طبیعت هستند.

مطالب مرتبط:  فاصله هایپر فوکال در عکاسی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *