عکاسی از طبیعت بی جان

طبیعت بی جان یک ژانر منحصر به فرد عکاسی است. چیزی که آن را بسیار خاص می کند این است که اغلب موضوعات چندان جالب نیستند. آنها فقط اجسام معمولی هستند که معمولاً به آنها توجه زیادی نمی کنید.

این بدان معناست که برای موفقیت در عکاسی با طبیعت بی جان ، باید راه هایی را برای جالب توجه کردن عکس های خود بیابید. این همچنین بدان معنی است که این یک سبک عکاسی عالی برای یادگیری مهارت های جدید است.

با آزمایش تنظیمات مختلف ، نورپردازی و ترکیب بندی ، عکاسان طبیعت بی جان می توانند به سوژه های خود روح ببخشند.

اگر علاقه دارید خودتان آن را امتحان کنید ، به مکان مناسب آمده اید. این راهنمای عکاسی از طبیعت بی جان هر آنچه را که برای شروع باید بدانید به شما می گوید.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت مناسب برای میکاپ

 

عکاسی از طبیعت بی جان چیست؟

احتمالاً با طبیعت بی جان در هنر آشنایی دارید – نقاشی هایی که یک کاسه میوه یا گل را در یک گلدان نشان می دهند. اینها نمونه های کلاسیک یک طبیعت بی جان هستند. اما حتی زمانی که با این مفهوم آشنا هستید ، ممکن است دقیقاً ندانید که چه چیزی باعث می شود یک زندگی بی جان به یک زندگی بی جان تبدیل شود.

به طور خلاصه ، طبیعت بی جان یک اثر هنری است که بر موضوعات بی جان تمرکز دارد. معمولاً سوژه ها اشیاء معمولی هستند. این می تواند شامل اشیاء دست ساز (مانند گلدان ، وسایل پوشاک و محصولات مصرفی) و اشیاء طبیعی (مانند گیاهان ، غذا ، سنگ و صدف) باشد.

مزیت اصلی ارائه شده توسط طبیعت بی جان ، آزادی چیدمان اجسام به هر شکلی است که شما می خواهید. عکاسی بی جان از همین فلسفه پیروی می کند. تأکید زیادی بر چیدمان وسایل ، نورپردازی و قاب بندی می شود. این باعث می شود که آن را تجربه کنید و می توانید به عکاسی بهتر تبدیل شوید.

مهارت های عکاسی خود را با طبیعت بی جان تقویت کنید

عکاسی با طبیعت بی جان آزمایش را آسان می کند. برخلاف عکاسی پرتره و منظره ، مجبور نیستید با مدلهای زنده سر و کار داشته باشید و نیازی به جستجوی مکان جالب یا فرصت عکس ندارید. در عوض ، می توانید ترکیب جالب خود را با استفاده از اشیاء معمولی که دارید یا در این نزدیکی پیدا کرده اید ایجاد کنید.

با کنترل کامل بر همه جنبه های صحنه ، طبیعت بی جان به شما امکان می دهد ترکیبات مختلف و تنظیمات نور را امتحان کنید تا ببینید چه چیزی کار می کند و چه چیزی نه. بنابراین هنگامی که نحوه ایجاد عکاسی عالی با طبیعت بی جان را درک کردید ، به خوبی مجهز خواهید شد تا در هر شرایطی عکس های بهتری بسازید.

طبیعت بی جان نیز راهی عالی برای به نمایش گذاشتن مهارت ها و استعداد هنری شما است و باعث می شود عکس های طبیعت بی جان یک افزودنی عالی برای نمونه کارهای آنلاین هر عکاس باشد. با گرفتن اشیاء معمول و تبدیل آنها به آثار هنری جالب ، عکاسی با طبیعت بی نقص بهترین راه برای نشان دادن توانایی های مشتریان خود است.

انواع مختلف عکاسی از طبیعت بی جان

عکاسی با طبیعت بی جان شامل زیر مجموعه های مختلفی است. اینجا تنها تعداد کمی از آنها هستند:

عکاسی رومیزی

عکاسی روی میز رایج ترین نوع طبیعت بی جان است. این چیزی است که اکثر مردم وقتی درباره عکاسی با طبیعت بیگانه می شنوند به آن فکر می کنند. این دسته بندی مربوط به عکسبرداری از اشیایی است که به اندازه کافی کوچک هستند و روی میز قرار می گیرند. اشیاء می توانند هر چیزی باشند که عکاس می خواهد ، تا زمانی که بی جان باشند.

عکاسی محصول

مثال دیگر عکاسی از محصول است. از آنجا که شامل شلیک به اجسام بی جان است ، می توان آن را به عنوان نوعی طبیعت بی جان در نظر گرفت. با این حال ، جایی که این دو دسته با هم تفاوت دارند این است که با عکاسی از محصول ، هدف اصلی نشان دادن یک محصول است.

این عکس ها معمولاً بر ارائه تصویری واضح از محصول بدون هیچ گونه حواس پرتی تمرکز می کنند. در مقابل ، عکس های طبیعت بی جان معمولاً بیشتر هنرمندانه هدایت می شوند و فرصت های بیشتری برای خلاقیت ارائه می دهند.

عکاسی غذا

عکاسی غذا یکی دیگر از زیر شاخه های طبیعت بی جان است که ارتباط تنگاتنگی با عکاسی از محصولات دارد. اغلب ، هدف اصلی این است که غذا را به شیوه ای جذاب به تصویر بکشیم. با این حال ، در مقایسه با عکاسی از محصول ، عکاسی غذا اغلب شامل تنظیم صحنه با چیدمان سایر اقلام غذایی و ظروف غذاخوری در اطراف سوژه است.

مطالب مرتبط:  عکاسی با استفاده از نور طبیعی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *