عکاسی از صاعقه

رعد و برق یکی از سخت ترین سوژه های عکاسی است. سرگرم کننده و عالی است اما برای ضبط یک صحنه کاملاً در معرض دید و ترکیب کامل از رعد و برق، به کمی شانس احتیاج دارید.

نکته مهم در گرفتن عکس های خوب این است که به خوبی آماده شوید و تنظیمات دوربین را درست انجام دهید. بعد از آن باید صبور باشید و منتظر زمان مناسب بمانید.

جهت مشاهده مطلب روی ان کلیک کنید: بهترین رینگ لایت برای آموزش آنلاین

تجهیزات

قبل از اینکه به جستجوی طوفان بروید ، به تجهیزات زیر احتیاج دارید:

دوربین DSLR – دوربین های کامپکت خیلی کند هستند و کنترل کافی بر تنظیمات ندارند و این باعث می شود DSLR برای عکاسی از رعدو برق ضروری باشد.

سه پایه محکم – شما از نوردهی طولانی (شاید 30 ثانیه یا بیشتر) استفاده خواهید کرد ، بنابراین نوعی پشتیبانی از دوربین ضروری است.

 کابل / ریموت شاتر – فشار دادن دکمه شاتر با دست باعث ایجاد لرزش می شود که می تواند منجر به ایجاد عکس تار شود. ریموت شاتر این مشکل را برطرف می کند.

لنز – تقریباً با استفاده از هر لنز فاصله کانونی می توان از رعد و برق عکس گرفت ، اما یک لنز زوم واید (حدود 28-150 میلی متر) دامنه خوبی را فراهم می کند. مطمئن شوید که لنز دارای سوئیچ برای قرار دادن آن در حالت فوکوس دستی است ، زیرا از آن برای قفل کردن فوکوس در بی نهایت استفاده خواهید کرد.

محل عکاسی

شما می خواهید در فاصله 6 تا 10 مایلی فاصله با طوفان قرار بگیرید. نزدیک شدن می تواند خطرناک باشد.

برای ایمنی ، در فاصله 50 فوت از اجسام بلند مانند درختان ، کابل های سقفی یا تیرهای فلزی قرار نگیرید. به همین ترتیب ، از چتر استفاده نکنید. اگر از فاصله کمتر از 6 مایل عکاسی می کنید ، بهتر است این کار را از داخل ساختمان یا اتومبیل انجام دهید.

تکنیک

یک صاعقه فقط کسری از ثانیه طول می کشد ، بنابراین زمان بندی بسیار مهم است.

ابتدا با تنظیم دوربین روی سه پایه آن و اتصال ریموت شاتر شروع کنید. چند دقیقه طوفان را تماشا کنید و توجه داشته باشید که بیشتر فعالیت ها در کجا انجام می شود و طوفان به کدام سمت حرکت می کند.

با استفاده از فوکوس خودکار یا دستی ، روی چیزی در فاصله دور تمرکز کنید. اگر لنز شما با فاصله فوکوس “بی نهایت” مشخص شده باشد ، می توانید از آن استفاده کنید. هنگامی که از فوکوس راضی شدید ، لنز را به حالت دستی تغییر دهید. با این کار تلاش دوربین برای تنظیم فاصله فوکوس متوقف می شود و همچنین هنگامی که دکمه شاتر را فشار می دهید سرعت عکس العمل دوربین نیز تسریع می شود.

مطالب مرتبط:  خلاقیت در مقابل تکنیک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *