عکاسی از ساحل

1- از ازدحام جمعیت دور باشید

تنها ماندن در ساحل ، آرزویی است که بسیاری (و نه فقط عکاسان ساحل) از آن استفاده می کنند. با این حال ، داشتن ساحل اختصاصی چندان معمول نیست. 

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین رینگ لایت های سال 2021

 

اولین کار این است که دریابید بیشترین ساعات شلوغی در ساحل چیست و از آنها اجتناب کنید. در برخی مناطق مردم معمولاً اواسط صبح به ساحل می روند. طلوع آفتاب و ظهر کمتر شلوغ است. بسیاری از عکاسان به دلیل نور طلایی ، طلوع آفتاب را ترجیح می دهند.

به خاطر داشته باشید اگر در ساعات ظهر از ساحل عکس بگیرید ، نور سخت و سایه های نامطلوبی خواهید داشت. 

2- افراد را در عکاسی از ساحل بگنجانید

 گنجاندن برخی از افراد در کادر ایده خوبی است.

به دنبال افراد جالب باشید. سعی کنید در جایی که افراد شناخته نشده اند عکس بگیرید تا به حریم خصوصی آنها احترام بگذارید.

بیشتر آنها در لباس شنا (یا حتی برهنه) خواهند بود. و آنها ایده گرفتن عکس خود را دوست ندارند ، چه رسد به اینکه در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود.
می توانید از پشت ، از راه دور ، از قسمتی از بدن یا سایه ها عکس بگیرید. امکانات زیادی وجود دارد!

اگر هنوز هم می خواهید از یک غریبه زیبا به عنوان بخشی از عکس های ساحلی خود یک پرتره قابل شناسایی بگیرید ، به دنبال آن بروید. اما ابتدا از آنها بپرسید که آیا با عکس گرفتن مشکلی ندارند؟

از نظر نکات مربوط به عکاسی از ساحل ، این بسیار مهم است. 

3- از ساعت طلایی برای عکاسی از ساحل استفاده کنید

رنگ ها در ساعت طلایی به خوبی با محیط ساحل متناسب است. ساعت طلایی درست بعد از طلوع آفتاب و کمی قبل از غروب خورشید اتفاق می افتد.

شما آن را با نور معمولی زرد و نارنجی که به آن ظاهری جادویی می بخشد ، تشخیص خواهید داد.

4- از جزئیات بی نظیر ساحل عکس بگیرید

سواحل به معنای مناظر زیبا و عکسهای با زاویه دید عریض است ، اما در برخی موارد از زاویه باز به کلوزآپ تغییر دهید.

این تغییر چشم انداز به شما امکان می دهد عکس های کاملا متفاوتی بگیرید. مطمئن شوید که به دنبال سنگهای جالب ، پوسته ، رد پا ، قلعه های ماسه ای و غیره باشید.

5- با سرعت شاتر بازی کنید

با سرعت شاتر خود بازی کنید تا جلوه های مختلفی به دست آورید ، به ویژه هنگام عکاسی از آب. با استفاده از سرعت شاتر بالا می توانید امواج را فریز کنید.
این اثر برای عکسهای موجهایی که خرد می شوند و به سنگ می پاشند عالی است.

از طرف دیگر ، می توانید نوردهی طولانی را برای یک اثر ابریشمی نرم در آب امتحان کنید. برای عکاسی با نوردهی طولانی ،  به یک سه پایه نیاز دارید.
فیلترهای چگالی خنثی به شما کمک می کنند از نوردهی بیش از حد تصویر جلوگیری کنید.

6- سه پایه خود را ثابت نگه دارید

چیزی که باعث بهبود در عکسبرداری از ساحل خواهد شد این است که بدانید چگونه سه پایه خود را تثبیت کنید. تنظیم سه پایه معمولاً کار ساده ای است ، اما قرار دادن آن روی زمین شنی و قرار دادن آن در نسیم دریا کار چندان ساده ای نیست.

سه پایه ها دارای مرکز ثقل بسیار بالایی و نقاط اتکای بسیار کوچک برای ایستادن هستند. این بدان معنی است که در صورت شدت باد مستعد سقوط هستند.

از آنجا که پاهای سه پایه در جایی که زمین را لمس می کنند سطح کمی دارند ، تمایل دارند در ماسه غوطه ور شوند ، که ثبات را کاهش می دهد.

برای جلوگیری از این موضوع ، مقداری وزن به آن اضافه کنید. یک کیسه خالی بیاورید و آن را با شن پر کنید. کیسه را ببندید و آن را از سه پایه آویزان کنید. 

برای جلوگیری از غرق شدن سه پایه در شن و ماسه ، می توانید سنگ پیدا کنید و آنها را در زیر سه پایه قرار دهید ، یا می توانید CD های قدیمی را از خانه بیاورید و آنها را در زیر پایه قرار دهید.

7- عکاسی خانوادگی در ساحل را امتحان کنید

ساحل یک زمینه مناسب برای هر نوع پرتره است. ما معمولاً در اوقات فراغت در تابستان به ساحل می رویم.

 ساحل مکانی عالی برای عکاسی خانوادگی است. بچه ها می توانند در شن و ماسه بدوند و بازی کنند و معمولاً آن را دوست دارند! این شانس را خواهید داشت که از بچه های خوشحال عکس های زیادی بگیرید!

بزرگترها در ساحل بیشتر از اینکه بازی کنند به استراحت می پردازند.

اگر در آبهای کم عمق هستید ، می توانید کمی داخل آن شوید (دوربین خود را از پاشیدن آب محافظت کنید !!) و از این منظره عکس بگیرید. این یکی از بهترین نکات عکاسی از ساحل خانوادگی است.

8- از گلها در عکس خود استفاده کنید

پوشش گیاهی که در سواحل رشد می کند کاملاً خاص است. با محیط های سخت سازگار است: گرما ، نمک و باد. شاید آنها بزرگترین نمونه ها نباشند اما زیبا هستند.

هنگامی که در ساحل هستید ، به دنبال مناطق دارای پوشش گیاهی باشید تا بتوانید در آنجا گل پیدا کنید. آنها معمولاً فصلی هستند ، بنابراین اگر می خواهید آنها را ببینید ، باید این مورد را در نظر بگیرید و تحقیق کنید.

می توانید یک عکس متوسط یا حتی یک کلوزآپ بگیرید. بهتر است به اندازه کافی محیط اطراف را بگیرید تا نشان دهد که گل در ساحل است.

9- از فلاش استفاده کنید

شاید از خود بپرسید: فلش؟ در ساحل؟ و پاسخ مثبت است!
استفاده از فلاش نکته خوبی برای گرفتن عکس ساحل یا پرتره است. دو دلیل وجود دارد: هنگامی که نور ضعیف تر است (غروب آفتاب و طلوع آفتاب) و به عنوان نور پر کننده برای جلوگیری از سایه های زیاد در صورت است.

این اتفاق می افتد به ویژه هنگامی که خورشید در وسط آسمان است و نور تقریباً عمودی می افتد. ابرو و بینی مدل شما سایه هایی در چهره آنها ایجاد می کند که زیبا نیستند.

10- از فیلتر پلاریزه استفاده کنید

چیزی که می تواند به شما در بهبود عکاسی از ساحل کمک کند ، استفاده از فیلتر پلاریزه است. این در لنز شما قرار می گیرد (به عنوان فیلترهای UV) و باعث کاهش نور منعکس شده می شود که عکس ها کنتراست و شدت رنگ را از دست می دهند.

در ساحل ، مقدار زیادی از این نور منعکس شده وجود دارد ، به ویژه از دریا. هنگامی که این فیلتر به لنز شما متصل شد ، با چرخاندن حلقه خارجی موقعیت آن را تنظیم می کنید تا نور منعکس شده از بین برود.
شما می توانید این لحظه را تشخیص دهید زیرا رنگ های آب بسیار شدیدتر می شوند.

11- ایجاد سیلوئت

سواحل فضای باز زیادی دارند و همین باعث می شود مکانی عالی برای عکس گرفتن از نور پس زمینه باشد. در هر لحظه از روز می توانید نور پس زمینه را امتحان کنید ، اما هنگامی که خورشید به افق نزدیک است انجام آن آسان تر است.

می توانید چیزهای مختلفی را امتحان کنید تا جلوه های مختلفی داشته باشید. دراماتیک ترین آنها ایجاد شبح است. شما باید سوژه خود را بین دوربین و منبع نور (خورشید) قرار دهید.

سپس نوردهی را با توجه به قسمت روشن تر صحنه (پس زمینه) تنظیم می کنید. در این صورت سوژه تاریک خواهد ماند و جلوه ای شبح مانند ایجاد می کند.

12- وایت بالانس را تنظیم کنید

رنگ های یک صحنه در حس آن نقش بسزایی دارند. ما رنگ های گرم را با شادی و خوش بینی مرتبط می کنیم. رنگ های سرد مربوط به آرامش و حتی احساسات غم انگیز است.

شما می توانید با رنگ های تصویر خود بازی کنید تا روحیه مورد نظر خود را بدست آورید. بسیاری از نرم افزارهای پس از پردازش گزینه ای برای انجام این کار دارند.

مطالب مرتبط:  عکاسی از جواهرات
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *