عکاسی از دیدگاه یک پرنده

عکاسی با دید پرنده یک روش عالی برای بازی با پرسپکتیو و دادن عکس جدید به عکسهای خود است.

تصاویر گرفته شده از منظره چشم پرنده قدرتمند و از نظر بصری چشمگیر هستند. اما دانستن اینکه این دیدگاه چه زمانی و چرا کار می کند می تواند مشکل باشد.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: نحوه تنظیم و استفاده از رینگ لایت

 

عکاسی از دیدگاه پرنده در عکاسی چیست؟

نمای پرنده یک نمای بلند از یک جسم است که از بالا مشاهده می شود. گویی پرنده ای از پایین به آن شی نگاه می کند ، از این رو نامگذاری شده است.

در عکاسی ، منظور از دیدگاه ، موقعیتی است که دوربین شما به صحنه نگاه می کند. این می تواند سطح چشم ، دید پرنده ، چشم کرم ، و غیره باشد. نحوه قرار دادن دوربین خود باعث تغییر چشم انداز و کل تصویر می شود.

 

هیچ قاعده دقیقی در مورد اینکه منظر چشم پرنده چگونه باید باشد وجود ندارد. به عنوان مثال ، هیچ قانونی در مورد ارتفاع بالاتر از جایی که باید از آن تیراندازی کنید وجود ندارد.

از دیدگاه هوایی اغلب به عنوان مترادف برای نمای پرنده استفاده می شود. اما چشم پرنده نیازی به برداشتن از بالا نیست.

این می تواند از آسمان با هواپیمای بدون سرنشین ، از هواپیما یا هلی کوپتر باشد. اما برای استفاده از این دیدگاه نیازی به اجاره بالون هوای گرم نیست. همچنین می توانید روی نردبان بایستید و به موضوع خود نگاه کنید.

تصاویر نمای پرنده اغلب از زاویه 40 درجه گرفته می شوند. اما این نیز با سنگ نوشته نشده است. به بسیاری از عکسهای بالای سر ، تصاویر دید پرنده گفته می شود و از زاویه 90 درجه بالای صحنه گرفته می شوند.

در تولید فیلم و فیلم ، نمای پرنده به معنی عکسی است که مستقیماً به پایین موضوع نگاه می کند. موضوع بسیار کوتاه و چمباتمه است زیرا دیدگاه جدیدتر شده است.

نمای مرغی اغلب برای عکاسی از مناظر طبیعی ، هوایی و مناظر شهری استفاده می شود. اما می توانید خلاقیت به خرج دهید و از آن برای ژانرهای دیگر عکاسی نیز استفاده کنید.

چرا باید از عکاسی با دید پرنده استفاده کنید؟

1. برای دادن احساس قدرت به بیننده خود

عکس هایی که از زاویه دید پرنده گرفته می شوند می توانند بیننده را نسبت به سوژه احساس برتری کنند. وقتی به تصویر نگاه می کنند احساس قدرت می کنند. آنها تبدیل به ابرقهرمانی می شوند که به موضوع زیر نگاه می کند.

می توانید از این افکت برای روایت داستانی با عکس های خود استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر از کودکی که اقدام ناشایست انجام داده است عکاسی می کنید ، می توانید این را از دید پرنده ثبت کنید گویا بیننده والدینی است که در مورد رفتار خوب درس می دهد.

دیدگاه پرنده می تواند به بیننده این احساس را دهد که از سوژه زیر خود محافظت می کند. این می تواند ابزاری قدرتمند هنگام ایجاد مستند عکاسی باشد. با استفاده از این پرسپکتیو می توانید میزان حق امتیاز بیننده نسبت به موضوع عکس را برجسته کنید.

 

همچنین یک روش خوب برای برجسته کردن تعداد جمعیت و ایجاد احساس بیننده در بالای سر آنها است. این می تواند احساس راحتی ، برتری و حتی ناامیدی در آنها ایجاد کند. همه اینها به برداشتی که می خواهید ایجاد کنید بستگی دارد.

2- برای برجسته کردن الگوی منحصر به فرد یک چشم انداز

وقتی در جنگل یا ساحل قدم می زنیم ، فقط چیزها را از منظر خود می بینیم. بسیاری از مردم هرگز بالای درختان نمی روند و از بالای ساحل پرواز نمی کنند تا تصویری بزرگتر بدست آورند.

با عکاسی با دید پرنده ، چشم انداز جدیدی از چشم انداز دریافت می کنید. شما می توانید بافت ها و الگوهایی را که افراد از سطح چشم نمی توانند ببینند برجسته کنید.

 

به الگوهای یک جنگل درخت کاج از بالا فکر کنید. یا امواج و چرخش ها اشکال منحصر به فردی را در اقیانوس ایجاد می کنند. مناظر از منظر چشم پرنده کاملاً متفاوت به نظر می رسند.

3- برای گرفتن فرم ها و اشکال از بالا

ساختمانها غالباً اشکال جالبی دارند که نمی توانیم آنها را از زمین ببینیم. اما آنها زیبایی ناب خود را از بالا به نمایش می گذارند.

وقتی از زیر زمین به یک سازه معماری مانند برج ایفل یا Sagrada Familia نگاه می کنید ، عالی به نظر می رسند. اما شما کل ساختار باشکوه را نمی بینید.

 

اگر دورتر بروید و به یک نقطه دید بالاتر بروید ، این ساختمان ها از بقیه منظره شهر بیرون می آیند. آنها تبدیل به شاهکارهای نفسگیر معماری می شوند.

4- برای کشف تقارن منظره شهر

شهرها و مناطق شهری اغلب در یک تقارن کامل ساخته می شوند. اما این چیزی است که وقتی در خیابان قدم می زنیم نمی توانیم آن را تشخیص دهیم. به بالای شهر بروید و تقارن آن را از منظر یک پرنده ثبت کنید.

 

می توانید از هواپیماهای بدون سرنشین استفاده کنید یا عکس بگیرید. اما شما همچنین می توانید به یک نقطه بالاتر در شهر بروید ، و از آن نقطه منظره شهر را بگیرید.

5- برای گرفتن مقیاس کامل از چشم اندازهای چشمگیر

چشم اندازهایی وجود دارد که از جایی که ایستاده ایم خیره کننده به نظر می رسد. اما از منظر یک پرنده با شکوه تر به نظر می رسند. بهترین نمونه ها مناظر کوهستانی است.

هنگامی که کوه ها را از دید پرنده شلیک می کنید ، اغلب قله هایی را در پیش زمینه و پس زمینه نیز به دست می آورید. این عمق میدان را ایجاد می کند و اختلافات ارتفاعی را برجسته می کند.

 

یک عنصر انسانی برای مقیاس اضافه کنید ، و شما خیره کننده ترین عکس کوهستانی را از بالا ایجاد کنید.

6- برای ارائه یک چشم انداز هیجان انگیز از صحنه های جریان اصلی

صحنه هایی وجود دارد که هر روز آنها را می بینیم و حتی به آنها نگاه نمی کنیم. اتصالات جاده ها ، زمین های بسکتبال یا پارک ها از همان ظاهر خسته کننده قدیمی برخوردارند.

اما این صحنه ها را از زاویه دید دیگری شلیک کنید و دنیای کاملاً جدیدی باز می شود. سعی کنید آنها را از دید 40 درجه یا 90 درجه چشم پرنده بگیرید. آنها الگوها ، خطوط و فرمهایی را به نمایش می گذارند که معمولاً مشاهده نمی کنید.

 

یک جاده مارپیچ از زمین دیدنی نیست. اما کمی بالاتر بروید و از بالا از آن عکس بگیرید. شکل انحنای آن از آن زاویه بالاتر خیره کننده به نظر می رسد.

7- تبدیل مناظر بی روح شهر به قطعات هنری

بعد از مدتی به نظر می رسد که هر منظره شهری یکسان به نظر می رسد. آسمان خراش ها ، ساختمان های بزرگ ، خیابان های شلوغ. تشخیص یک از دیگری دشوار است. به علاوه ، هزاران بار از شهرهای معروف مانند شهر نیویورک یا لندن عکس گرفته شده است.

اما شما می توانید با تغییر چشم انداز پیچ و تاب مهیجی به مناظر مشهور شهر بدهید. به سراغ عکاسی از چشم پرنده بروید و این شهرها را از منظر بالادستی ثبت کنید.

 

ساختمان های بلند به درختانی در یک جنگل شباهت دارند و باعث می شوند مردم با علاقه دوباره به تصاویر شما نگاه کنند.

8- برای انتقال بیننده خود به صحنه های زیبا

یکی از بزرگترین مزایای عکاسی از چشم پرنده ، روشی است که می توانید بیننده را احساس کنید. آزادی ای که با گرفتن این صحنه ها از بالا به آنها می دهید بی ارزش است.

آنها باید برای دیدن جنگل ها ، جاده ها و شهرها از بالا به هواپیما بروند. در عوض ، عکس های شما این فرصت را برای آنها فراهم می کند تا صحنه هایی را ببینند که قبلاً هرگز دیده نشده اند.

 

می توانید بیننده را به عنوان یک پرنده احساس راحتی کنید ، در حال پرواز روی مناظر و مناظر شهری به سمت افق است. بهترین عکس ها آنهایی هستند که مردم را به فکر وا می دارند یا احساسات را در آنها برمی انگیزند.

مطالب مرتبطنورپردازی سینمایی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *