عکاسی از حیوانات وحشی

نام بازی در عکاسی از حیات وحش (چه بخواهید از یک گله فیل در دشت سرنگتی عکس بگیرید یا سنجاب در حیاط خلوت خود) صبر است. حیوانات وحشی کاری را که قرار است انجام دهند انجام می دهند. متأسفانه، شما نمی توانید از آنها بخواهید که اینگونه نگاه کنند، کاری زیبا انجام دهند یا جایی که نور بهتر است بایستند. وقتی آنها تصمیم می گیرند زیبا به نظر برسند یا کاری جالب انجام دهند، باید آنجا باشید و آماده باشید. آماده باشید که منتظر بمانید، منتظر بمانید، و منتظر بمانید – برای گرفتن عکس های خوب از حیات وحش زمان زیادی طول می کشد تا عکس های عالی بسازید.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین رینگ لایت برای آرایشگاه

 

اما وقت تلف شده نیست هر چه بیشتر با یک حیوان یا گروهی از حیوانات بگذرانید، بهتر با آنها و عادات آنها آشنا می شوید. شما می توانید شخصیت حیوانات مختلف را ببینید و به نقطه ای خواهید رسید که می توانید پیش بینی کنید که آنها در یک زمان خاص از روز یا در یک موقعیت خاص چه کاری انجام می دهند. دانستن اینکه کدام توله ها بیشتر بازیگوش هستند یا در کدام نقطه حیوان نر دوست دارد دراز بکشد به شما کمک می کند تا تصاویر خود را ثبت کنید.

و همانطور که در مورد انواع عکاسی صدق می کند، هر چه زمان بیشتری را با سوژه های خود بگذرانید، تصاویر شما صمیمی و آشکارتر خواهند شد. شما آنها را بهتر می شناسید، و این در عکس نمایان می شود.

البته حیوانات مختلف متفاوت هستند: گیاهخوارانی مانند ایمپالا و غزال نسبت به گوشتخوارانی مانند یوزپلنگ و شیر که می‌توانند بسیار بی‌تفاوت باشند، بسیار جسور هستند و فواصل حرکتی بیشتری دارند. در روزهای گرم و آفتابی، توله‌های شیر زیر ماشین می‌خزند تا در سایه قرار بگیرند (و خطوط ترمز و لاستیک‌ها را بجوند).

لنزهای تله فوتو برای عکاسی حیات وحش ضروری هستند – بستگی به میزان نزدیک شدن شما و اندازه سوژه شما دارد. من بیشتر عکس‌های یوزپلنگ و گربه سانان را با یک f2.8 300 میلی‌متری یا بالاتر می گیرند. پرندگان به لنزهای واقعا بلند نیاز دارند. حیواناتی که خجالتی هستند نیز همینطور. برای اینها، از یک لنز 400 یا 600 میلی‌متری استفاده کنید، اگرچه این لنزها بزرگ، سنگین هستند و حمل آن چندان جالب نیست. هنگام عکاسی از ماشین مشکلی وجود ندارد، اما اگر در حال پیاده روی هستید، گاهی اوقات از یک تله کانورتر روی 300 میلی متر استفاده کنید. آنها کوچک و سبک هستند، در درجات زوم متفاوتی هستند و میزان فاصله کانونی لنزهای شما را بسیار افزایش می دهند. نقطه ضعف این است که وضوح تصویر کاملاً خوب نیست و شما مقداری از نور را از دست می دهید.

کاراکتر و محیط

نکته دیگری که هنگام عکاسی از حیات وحش باید به خاطر بسپارید، حیوانات شخصیت دارند و شما می خواهید آن را نشان دهید. اما شما نمی خواهید همیشه با لنزهای بلند خیلی محکم کار کنید. شما باید محیط آنها را نیز نشان دهید – زیستگاه حیوان چیزهای زیادی می گوید. عقب بروید و از لنزهای زاویه باز استفاده کنید تا به بینندگان حسی از محل زندگی حیوانات بدهید.

هنگامی که در حال عکاسی از حیات وحش هستید، فقط به آنچه که مگافون کاریزماتیک نامیده می شود توجه نکنید – حیوانات بزرگی که بیشتر توجه ما را به خود جلب می کنند. مطمئناً همه ما خواهان عکس های خوب از حیوانات بزرگ هستیم، اما شکل های دیگری از زندگی در اطراف وجود دارد. برخی از آنها واقعا زیبا هستند و همه آنها جالب هستند. هر زمان که آنجا هستید، چه در حال پیاده روی یا نشستن در ماشین خود منتظر اتفاقی باشد، به اطراف نگاه کنید. از آنچه ممکن است کشف کنید شگفت زده خواهید شد. 

مطالب مرتبط: مهمترین تنظیمات دوربین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *