عکاسی از جواهرات

عکاسی از جواهرات در ابتدا آسان به نظر نمی رسد تا زمانی نکات کلیدی و مهم را برای دستیابی به بهترین عکس های ممکن درک کند و به آنها مسلط شود.

اما نگران نباشید – آنقدرها که به نظر می رسد پیچیده نیست! تا زمانی که تجربه کافی در عکاسی در حالت دستی روی دوربین دیجیتال خود کسب کرده اید ، می توانید با رعایت نکات زیر عکسهای چشمگیرتری از جواهرات بگیرید.

1- دوربین مناسب را انتخاب کنید

هر دوربینی می تواند برای عکاسی از جواهرات به خوبی کار کند ، به شرطی که بتوانید دیافراگم و سرعت شاتر را به صورت دستی تنظیم کرده و با فرمت RAW عکس بگیرید. این به شما کمک می کند تا با دوربینی که قصد استفاده از آن را دارید آشنا شوید ، بنابراین می توانید به راحتی تنظیمات را انجام دهید.

اگر از دوربین DSLR یا بدون آینه استفاده می کنید ، مطمئن شوید که لنز انتخابی شما دارای دیافراگم گسترده است. برای بهترین نتیجه استفاده از لنز در محدوده f / 1.8-f / 4 را برنامه ریزی کنید.

2- سطح مناسب را برای عکاسی انتخاب کنید

سعی کنید قطعه جواهرات را در بالای یک میز چوبی ، یک سطح سفید یا بازتابنده ساده قرار دهید یا روی ویژگی های اصلی زوم کنید تا بقیه جسم را در حین استفاده از دیافراگم گسترده برای محو کردن زمینه ، از این قسمت خارج کنید.

3- یک سه پایه محکم پیدا کنید

بهترین راه برای اطمینان از وضوح تصاویر شما استفاده از سه پایه و ترجیحاً ریموت شاتر برای ایجاد ثبات در دوربین است. نه تنها باعث از بین رفتن لرزش دوربین می شود ، بلکه به کادربندی سوژه ها به همان روش دقیق نیز کمک می کند تا بتوانید با تنظیم فوکوس و تغییر نور ،راحت تر عمل کنید.

4- تنظیمات وایت بالانس را انجام دهید

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که می توانید هنگام عکاسی از جواهرات مرتکب شوید ، عدم آگاهی از تنظیمات تعادل رنگ سفید خود است. هنگام عکسبرداری از جواهرات ، بسیار مهم است که رنگهای دقیق را در تصاویر خود ثبت کنید. شما نمی خواهید از انگشترهای نقره عکاسی کنید و آنها را مانند انگشترهای طلا ارسال کنید و برعکس!

با تنظیم دستی وایت بالانس ، جلوی این کار را بگیرید تا جواهرات موجود در عکس های شما مانند آنچه در زندگی واقعی هستند به نظر برسند. ممکن است سعی کنید از یک کارت خاکستری استفاده کنید تا تعادل رنگ سفید را برای وضعیت روشنایی فعلی خود اصلاح کنید یا در RAW عکس بگیرید ، بنابراین می توانید تعادل رنگ سفید را پس از پردازش بدون کاهش کیفیت تصاویر خود تنظیم کنید.

5- از فلاش خارج از دوربین استفاده کنید

حتی برای جواهرات ، بسیاری از عکاسان توصیه می کنند که از نور طبیعی استفاده کنید. اما برای یک نتیجه حرفه ای تر ، شما می خواهید از فلاش های خارج از دوربین استفاده کنید تا یک تنظیم روشنایی کنترل شده تر ایجاد کنید.

از هر چیزی که تصمیم به استفاده از آن دارید ، دقت کنید که شما قادر باشید نوری نرم و یکنواخت ایجاد کنید تا سایه ممکن را از بین ببرید.

با بهره گیری بیشتر از منابع نوری موجود مانند منعکس کننده ها یا لایت باکس، می توانید تنظیمات روشنایی خود را بیشتر بهبود ببخشید. وقتی در حال انجام کار هستید ، تمام منابع نوری غیرضروری موجود در اتاق را خاموش کنید و انواع مختلف نور را که ممکن است دمای رنگی مختلف ایجاد کند ، مخلوط نکنید.

6- مدیریت بازتاب ها

سنگ های قیمتی و فلزات بسیار بازتابنده هستند ، بنابراین شما احتمالاً تصویر خود (و دوربین) خود را در جواهرات منعکس می کنید – و این چیزی است که شما نمی خواهید.

از بین بردن بازتاب ها یک فرآیند آزمایش و خطا است که صحبت از جواهرات می شود. همانطور که قبلاً ذکر شد ، قرار دادن کاغذ در اطراف و پایین لنز دوربین به شما کمک می کند تا بازتاب ها را متوقف کرده و نور بیشتری را به سمت سوژه خود بازگردانید.

بدون نیاز به تنظیمات گران قیمت. و سپس ، برای ایجاد روشنایی کافی بدون ایجاد نقاط منعکس کننده بیش از حد ، از نور سربار پخش شده در هر طرف استفاده کنید و دوربین خود را کمی بالا ببرید.

7- یک زمینه خوب عکاسی از جواهرات پیدا کنید

البته اشکالی ندارد که کمی سبک بازی خود را خلاقانه تر کنید. اگر می خواهید خلاقیت خود را به عکس خود اضافه کنید ، به راحتی می توانید این کار را انجام دهید! فقط دقت کنید که قرار دادن عناصر زیاد در کادر شما می تواند بینندگان را از تمرکز بر زیبایی جواهرات منحرف کند.

به عنوان یک قاعده کلی در عکاسی ، آن را ساده نگه دارید و به یاد داشته باشید که پس زمینه ، رنگ ها و سایر عناصر با سوژه شما ارتباط برقرار می کنند. همانطور که در عکس بالا دیده می شود ، آنها همیشه باید جواهرات را تکمیل و برجسته کنند.

8- ویژگی رنگ های متضاد

برای ایجاد تصاویر قوی و جذاب ، می توانید با قرار دادن جواهرات خود روی سطوح جالب و رنگی ، رنگ های متضادی را به نمایش بگذارید. در هنگام استفاده از رنگ های مکمل با جواهرات خود نوع تصویری را که می توانید به دست بیاورید ، مشاهده کنید.

استفاده از یک رنگ ثابت یا چندین سایه همرنگ بلافاصله به برجسته شدن موارد شما کمک می کند ، مانند عکس بالا. اما به یاد داشته باشید ، سعی کنید آن را به حداقل برسانید و از استفاده از سایه های زیاد که می توانند توجه بینندگانتان را از موضوع اصلی شما منحرف کنند ، خودداری کنید.

9- جواهرات خود را تمیز کنید

گرفتن عکس های زیبا از جواهرات به معنای اطمینان از تمیز و صیقلی بودن وسایل شما نیز هست. آنچه ممکن است برای چشم غیر مسلح واضح به نظر نرسد ، پس از گرفتن عکس بسیار برجسته و مشخص خواهد شد.

10- با دقت فوکوس کنید

هدف معمول این است که ستاره جواهرات خود را برجسته کنید ، مانند الماس اصلی یا جذابیت های موجود در یک دستبند ، بنابراین احتمالاً فقط از فوکوس خودکار روی آنها استفاده می کنید.

قبل از پایان عکس برداری ، اطمینان حاصل کنید که در آن تمام تم جواهرات را در کانون توجه قرار داده اید ، عکس های شارپ نیز داشته باشید. این مورد همچنین درصورتی است که شما برای یک کاتالوگ عکسبرداری می کنید و آنها فقط فضایی برای یک یا دو تصویر محصول دارند که باید تمام جزئیات و پیچیدگی های جواهرات را نشان دهد. ممکن است حتی با عمق میدان وسیع غیرممکن به نظر برسد ، اما با جمع شدن فوکوس می توان به این مهم دست یافت. این روش به شما امکان می دهد با هر قسمت از جواهرات خود در فوکوس واضح عکس های مختلف بگیرید ، بنابراین می توانید به یک تصویر نهایی که در آن همه چیز در کانون توجه است ، برسید.

مطالب مرتبط:  سیستم نامگذاری دوربین های سونی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *