عکاسی از جواهرات با گوشی

عکس های عالی محصول در عصر امروز فروشگاه های آنلاین و رسانه های اجتماعی مورد نیاز است. اما عکاسی از جواهرات کمی دشوار است. خوشبختانه دوربین های تلفن اکنون می توانند عکس های شگفت انگیزی بگیرند. دیگر نیازی به سرمایه گذاری در DSLR به عنوان یکی از اولین خریدهای شغلی خود نیست. در اینجا چند گام وجود دارد که می توانید برای بهبود کیفیت عکاسی از جواهرات با گوشی انجام دهید – و مشتری های بیشتری را به خود جلب کنید!

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: استفاده از رینگ لایت در عکاسی پرتره

 

شروع کار

 دوربین خود را تنظیم کنید تا بیشترین فایل های ممکن را ذخیره کند.

هرگز از فلاش گوشی خود استفاده نکنید! وقتی از فلاش روی دوربین استفاده می کنید ، قطعه را صاف نشان می ذهد. آیا تابحال عکسهایی از غذاها را در رستوران دیده اید که کسل کننده و بی روح به نظر برسند؟  آنها با فلاش گرفته شوند. عکاسی شگفت انگیز از جواهرات (و مواد غذایی) همیشه دارای نور جانبی است – این به قطعه زندگی و عمق بیشتری می بخشد.

همچنین ، هرگز از ویژگی زوم تلفن خود استفاده نکنید. زوم برای گرفتن عکس باعث ایجاد نویز یا سایر اعوجاج های ناخواسته می شود. تصویر را در حین ویرایش برش دهید یا کمی به سوژه نزدیکتر شوید.

جواهرات خود را آماده کنید

برای از بین بردن آلودگی ، روغن و اثر انگشت آن را تمیز و صیقل دهید.

قطعه را کنار بگذارید ، سعی کنید تکه ها را به روش جذاب بصری بچینید. به عنوان یک مبتدی ، بهتر است که از زمینه های سفید ساده استفاده کنید. 

نکته: اگر تصمیم دارید از لوازم جانبی استفاده کنید ، باید با یک موضوع همراه باشد. موضوع می تواند بر اساس مارک تجاری ، مجموعه جواهرات باشد ، یا می تواند فصلی باشد. یک موضوع به جذابیت بصری شما کمک می کند و به مشتریان کمک می کند تصاویر را به نام تجاری شما مرتبط بدانند.

تنظیم روشنایی

یک لایت باکس کوچک همیشه بهترین دوست شما است ، اما در صورتی که یکی از آنها را نداشته باشید ،  برخی دیگر از اصول نورپردازی وجود دارد:

عکاسی در فضای باز در سایه به طور کلی بهترین عملکرد را دارد. شما بدون تابش خیره کننده و کنتراست شدید نور مستقیم خورشید ، یک نور طبیعی خوب دریافت خواهید کرد.

راه دیگر تنظیم محل عکس در کنار پنجره و در معرض تابش مستقیم آفتاب است. از لامپ ، ورق / کاغذ سفید یا فویل مقابل پنجره استفاده کنید تا نور را به قطعه بازتاب دهید.

روش سوم استفاده از حداقل دو لامپ / لایت باکس است (اطمینان حاصل کنید که هر دو نوع لامپ یکسانی دارند). بهترین محل قرارگیری برای منابع نور در موقعیت های ساعت 4 و 8 اطراف قطعه است. منبع نور سوم و نرمتری می تواند مستقیماً در پشت قطعه تنظیم شود.

نکته: اگر روی قطعه خود سایه های سیاه و تندی پیدا کردید ، یک ورق یا قطعه آلومینیوم سفید تنظیم کنید تا نور را در منطقه ایجاد کننده سایه منعکس کند.

گرفتن عکس های واضح

سه پایه تلفن بهترین راه حل است. سه پایه تلفن ساده با قیمت پایین به راحتی در دسترس است.

کاربران آیفون می توانند از هدفونی که همراه با تلفن هایشان است به عنوان یک شاتر از راه دور استفاده کنند – فقط کافی است  کنترل های میزان صدا را فشار دهید تا عکس بگیرید.

در Androids ، می توانید از کنترل میزان صدا در تلفن به عنوان کنترل شاتر نیز استفاده کنید. از انگشت شست خود استفاده نکنید ، انگشت اشاره شما بهتر است.

از حالت پشت سر هم استفاده کنید – تلفن شما همزمان چندین عکس می گیرد. به این ترتیب می توانید بهترین عکس را از میان دسته انتخاب کنید.

پس از انتخاب چند تصویر ، می توانید عکس ها را ویرایش کنید. اکثر تلفن ها دارای نرم افزار ویرایش هستند ، اما اگر می خواهید به جزئیات بیشتری دست پیدا کنید ، می توانید برنامه های دیگری را بررسی کنید. مهمترین ویرایشها عبارتند از برش ، نوردهی و اصلاح رنگ. یکی دیگر از ابزارهای مفید brush است. با این کار می توانید مواردی مانند مو ، لکه ها ، کثیفی و بازتاب را ویرایش کنید.

مطالب مرتبط:  نکات مهم قبل از فشردن دکمه شاتر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *