عکاسی از بناهای تاریخی

شما در مقابل یک بنای تاریخی باشکوه ایستاده اید و دوربین خود را برای گرفتن عکس بالا نگه داشته اید. بسیاری از گردشگران (دیگر) اطراف شما دائماً وارد کادر می شوند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت برای عکاسی مد (Fashion)

 

در صفحه نمایش می بینید که خطوط ساختمان “رو به عقب” هستند و به طور کلی انتظاراتی که از عکس های تبلیغاتی زیبا داشتید را برآورده نمی کند. اگر خطوط بالا برای شما آشنا است ، ناامید نشوید. ما نکاتی در مورد چگونگی مدیریت عکاسی از سایت های توریستی برای شما آماده کرده ایم.

بناهای تاریخی ، فضاهای باستانی و مجسمه ها و بناهای معروف یک عیب بزرگ برای عکاسان دارند. احتمالاً بسیاری از افراد دیگر قبل از شما از آنها عکس گرفته اند و بنابراین در یافتن برداشت اصلی از آنها مشکل خواهید داشت. و ساختمانها معمولاً بزرگ هستند و انبوه گردشگران برای سهولت کار شما کاری نمی کنند.

1- خود را خوب تجهیز کنید

وقتی می خواهید یک ساختمان یا بنای تاریخی را در تمام عظمت خود ضبط کنید ، از یک لنز زاویه دید گسترده استقبال خواهید کرد. اما لنزهای تله نیز عطسه نیستند. آنها می توانند برای گرفتن جزئیات جالب توجه مفید باشند.

در روزهای آفتابی و روشن ، یک فیلتر قطبی در کیف خود قرار دهید. این می تواند بازتاب ها را کاهش دهد ، که می تواند آزار دهنده باشد به عنوان مثال روی پنجره های ساختمان ، و همچنین می تواند به شما رنگهای اشباع تر و آسمان برجسته ای ببخشد. فقط حتماً آن را در عکسهای خود در نظر بگیرید و مطمئناً به خوبی به شما کمک خواهد کرد.

در شرایط نوری بد ، فراموش نکنید که سه پایه با خود ببرید. اینها همچنین می توانند برای تهیه تصاویر پانوراما و ، آخرین و نه مهمتر ، برای تصاویر با دیافراگم کوچکتر مفید باشند تا جزئیات معماری واضح تر شوند.

2- زود بیدار شوید

تعداد کمی از افراد می خواهند در تعطیلات خود صبح زود بیدار شوند. برای ما عکاسان ، این یک مزیت است. قبل از اینکه همه تله های توریستی پر از مردم شود ، کمی وقت داریم تا عکس بگیریم و از زیبایی و زیبایی این مکان ها بدون مزاحمت لذت ببریم. یک امتیاز دیگر در اینجا نور ملایم و آرام صبح است که می تواند فضای مطبوعی را به تصاویر ببخشد.

3- تصاویر خود را در شرایط متنوع بگیرید

سعی کنید در شب یا در نور یا هوا متفاوت به ساختمان برگردید. شما هرگز نمی دانید که شرایط بیشتر مناسب سایت است. نور ملایم صبحگاهی که هیچ گردشگری در آن وجود ندارد قطعاً جادوی خود را دارد ، اما یک کلیسای جامع قدیمی انگلیسی می تواند در یک روز تاریک و مه آلود به همان اندازه خوب به نظر برسد و یک مجسمه قابل توجه را می توان با ابرهای طوفانی چشمگیر و رعد و برق در پس زمینه تکمیل کرد.

در همین حال ، غروب خورشید می تواند – به ویژه در تابستان – آسمانی پر از رنگ نارنجی و مایل به قرمز را جادو کند و باعث ایجاد احساس آتش شود.

 

4- تاریخچه آن بنا را بخوانید

قبل از اینکه به سفر خود بروید ، چند بروشور ، وب سایت و راهنمای تاریخچه گردشگری را مرور کنید. شاید داستان پنهان شده در پشت پوسته بیرونی یک ساختمان تاریخی شما را به مکانی یا جزئیات مهم برای داستان آن سوق دهد.

شما نه تنها برای ایده خود در مورد نحوه به تصویر کشیدن مکان ، بلکه همچنین برای ایجاد یک مجموعه عکاسی و برچسب گذاری عکس ها ، مطالبی در اختیار خواهید داشت. هرچه اطلاعات بیشتری در مورد این مکان داشته باشید ، بهتر می توانید از طریق تصاویر درباره آن بیشتر بگویید.

5- به ترکیب فکر کنید

هنگام عکاسی از بناهای تاریخی ، قوانین کلاسیک ترکیب مانند قانون برداشت طلایی را فراموش نکنید. از تقارن نیز استفاده کنید – نشانه های معماری غالباً با آن کار می کنند ، بنابراین هیچ چیز ساده تری از اجازه دادن به آن وجود ندارد.

همچنین می توانید تقارن را خارج از خود سایت جستجو کنید. فقط لازم است که مثلاً از بازتاب ساختمانها در سطح آب استفاده کنید. به دنبال راهنماهایی باشید که به شما کمک می کند در عکس دو بعدی خود یک توهم فضا ایجاد کنید: مارپیچ های راه پله ، خطوط همگرای فضاهای طولانی و منحنی ها و خطوط گرد.

 

6- جلوه چشم انداز را کاهش دهید

خطوط عمودی در ساختار بیشتر ساختمانهای بزرگ ظاهر می شوند. مغز ما اطلاعات عظیمی را پردازش می کند تا بتوانیم همیشه این خطوط را صاف ببینیم. دوربین ها فاقد این توانایی هستند و بنابراین اغلب به جای خطوط مستقیم ، صفحات همگرایی را بر روی صفحه نمایش خود مشاهده می کنید.

 

برای جلوگیری از این امر ، باید با لنزهایی که مستقیماً در مرکز ساختمان قرار دارد ، بین خط افق بالا و پایین آن عکاسی کنید. در حالت ایده آل می خواهید تا مکانی مرتفع بالا بروید یا حداقل کمی از ساختمان دور شوید.

 

اما انجام هر یک از این کارها همیشه ممکن نیست. در این صورت ، بعداً می توانید پرسپکتیو را در رایانه برطرف کنید. در Zoner Photo Studio ، ابزار توسعه ماژول Straighten Lines به شما در این زمینه کمک می کند.

7- زاویه های غیرمتعارف را امتحان کنید

اگر از چند نمای معمولی از سایت مشخص عکس بگیرید ، صدمه ای نخواهد دید. به هر حال ، شما هرگز نمی دانید که آیا دوباره به آن مکان باز خواهید گشت. پس چرا سعی می کنید فضای کارتتان را پس انداز کنید؟

 

از طرف دیگر ، از عکسها و نماهای غیرمعمول نترسید. سعی کنید دقیقاً زیر ساختمان قدم بگذارید و با لنزهای خود به سمت آسمان عکس بگیرید. ساختمان را از طرف مقابل مانند افراد دیگر تصرف کنید. تصویر خود را با افرادی که چشمک می زنند تکمیل کنید. از بخشی از ساختمان عکاسی کنید و سعی کنید آن را با عناصر اطراف خود ترکیب کنید.

 

اغلب برای سایت های توریستی ، انبوهی از افراد را می بینید که از یک مکان واحد عکس می گیرند ، به نظر می رسد بهترین مکان است. گول نخورید سعی کنید دیدگاه خود را پیدا کنید.

8- روی جزئیات تمرکز کنید

کلوزآپ ها می توانند به اندازه تصاویر کلی این سایت ها که بی اندازه بودن آنها را نشان می دهد ، گیرا باشند. با مجموعه ای از مجموعه عکس ها ، آنها می توانند فضای کلی ساختمان را پر کنند. آنها همچنین می توانند به کشف عناصر ارزشمند زیبایی شناختی کمک کنند که از نظر کلی قابل توجه نیستند.

 

9- وقت خود را اختصاص دهید

مهم نیست که می خواهید صبح ، شب ، زیر نور مستقیم خورشید یا در هوای نسبتاً زشتی عکس بگیرید ، در انتظار و امتحان چندین دیدگاه و زاویه دید دریغ نکنید. به هر حال ، ساختمان های تاریخی مدتی است که در یک مکان قرار دارند و به سختی از لنزهای شما فرار می کنند.

 

مطالب مرتبطعکاسی از دیدگاه یک پرنده

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *