عکاسی از باران

عکاسی از باران بسیار طاقت فرسا است و بسیاری از عکاسان ترجیح می دهند منتظر هوای آفتابی باشند. عکس گرفتن از باران و سوژه های مرطوب عکاسان را به استفاده از تجهیزات و تنظیمات ویژه ، آهنگسازی در شرایط دشوار و انتقال پیامی شاعرانه دعوت می کند. بر خلاف عکاسی از غروب آفتاب ، عکسبرداری از باران با نور کم ، آسمان خاکستری ، رنگهای اشباع نشده و آب زیاد کار می کند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین رینگ لایت برای Tik Tok

 

با وجود همه اینها ، تصاویر باران بخشی از نمونه کارهای بزرگ عکاسان بدون توجه به سبک آنها است. دلایل خوبی برای این وجود دارد. باران مرموز ، بدخلق و چشمگیر است. مناظر و مردم را تغییر می دهد. باران برای رویکردهای هنری همیشه متفاوت و عالی است. به راحتی می تواند سوژه کسل کننده را به چیزی شگفت انگیز تبدیل کند.

آیا عکس الیوت ارویت “جهشی در یک روز بارانی” را که برای صدمین سالگرد برج ایفل گرفته شده است ، به یاد دارید؟ یا بسیاری از تصاویر روز بارانی از هنری کارتیه برسون؟ تصاویر زندگی خیابانی او بدون باران یکسان نبود.

عکاسی از باران در واقع یک هنر است. شما به دانش کافی در زمینه عکاسی ، یک دوربین حرفه ای با عملکرد بالا در شرایط کم نور و حوصله زیاد نیاز دارید. در اینجا همه مواردی است که باید بدانید تا تصاویر زیبا باران را به نمونه کارهای خود اضافه کنید.

انتخاب تجهیزات و تنظیمات مناسب

از نظر تجهیزات ، برخی موارد حیاتی برای گرفتن عکس باران وجود دارد:

دوربینی که در شرایط کم نور به خوبی کار می کند. با پیشرفته ترین فناوری در یک دوربین حرفه ای DSLR یا بدون آینه سرمایه گذاری کنید. عکاسی از باران با دوربین گوشی های هوشمند به سختی کار خواهد کرد. شما به یک دامنه دینامیکی گسترده و امکان عکسبرداری با ISO بالا نیاز دارید.
بارانی برای دوربین و یکی برای خودتان. دوربین های حرفه ای گران هستند و شما نمی خواهید در یک عکسبرداری خراب شوید. می توانید موارد دوربین ضدآب ، هودهای لنز و روکش های سفارشی باران را پیدا کنید. در صورت عدم آمادگی باران می توانید یک بارانی را بداهه نوازی کنید: از یک کیسه پلاستیکی شفاف استفاده کنید و از خشک بودن دوربین اطمینان حاصل کنید. و راحتی خود را فراموش نکنید. اگر خیس شوید ، صبر ، انرژی و خلاقیت کافی نخواهید داشت.

یک سه پایه

برخی از صحنه های باران برای تأثیر چشمگیرتر به نوردهی طولانی نیاز دارند. حتی اگر از سرعت شاتر بسیار کند استفاده نکنید ، یک سه پایه خطر تاری تصاویر و لرزش دوربین را از بین می برد. اگر یک جلسه عکس بارانی در شب را انتخاب کنید ، یک سه پایه ضروری است.
تنظیمات دوربین به نوع عکاسی شما بستگی دارد. سبک شما و فضای تصاویر نیز مهم است. محبوب ترین تنظیمات زیر قطرات باران را قابل مشاهده می کند ، اما می توانید با تنظیمات دیگر نیز آزمایش کنید. براکت اغلب برای ایجاد بهترین نوردهی استفاده می شود. نوردهی را کمی در حدود مقدار پیشنهادی دوربین قرار دهید. در شرایط کم نور می توان سیستم اندازه گیری دوربین را فریب داد. در اینجا مفیدترین تنظیمات برای عکاسی از باران آمده است:

ایزو متوسط ​​تا بالا

برای مقابله با نور کم از مقدار ISO بالاتر استفاده کنید. این به شما کمک می کند تا سرعت شاتر را حفظ کرده و قطرات باران را بگیرید.

سرعت شاتر سریع

مانند هر سوژه در حال حرکت ، باران نیز به سرعت شاتر سریع نیاز دارد. به خصوص اگر روی پاشیدن آب تمرکز کنید ، دوربین شما باید بسیار سریع باشد. اگر یک تصویر آبشار می خواهید ، می توانید از سرعت شاتر کمتری استفاده کنید ، اما در این کار بدون استفاده از نقطه کانونی زیاده روی نکنید.

دیافراگم بزرگ

دیافراگم بزرگ نور بیشتری را به دوربین می دهد که اگر می خواهید سرعت شاتر را حفظ کنید ضروری است. با این وجود ، برای تمرکز باران زیبا به یک عمق میدان عمیق نیاز دارید ، که به یک دیافراگم کوچک نیاز دارد. با f / 8 شروع کنید و آزمایش کنید تا تعادل مناسبی بین سرعت شاتر و عمق میدان پیدا کنید.

پشت منبع باران از منبع نور استفاده کنید

خیابان های بارانی می توانند دارای پنجره ها یا بیلبوردهای روشن ، چراغ راهنمایی و سایر منابع نوری باشند که به شما کمک می کنند تا باران درخشان شود. در شب ، باران می تواند تقریباً نامرئی باشد. شما باید آن را در کانون توجه قرار دهید. از هر منبع نوری که در دسترس است استفاده کنید یا بازتابنده خود را بیاورید.

از فلش در حالت دستی استفاده کنید

روش دیگر برای روشن کردن قطرات باران استفاده از فلاش است. تنظیم خودکار می تواند خیلی سخت باشد ، بنابراین از فلاش در حالت دستی استفاده کنید و شدت مورد نیاز خود را انتخاب کنید. استفاده از فلش همچنین می تواند به شما در حفظ سرعت شاتر بالا کمک کند. هنگام عکاسی از زندگی شهری یا پرتره یا انجام هر نوع عکاسی تجاری ، از فلش استفاده کنید.

از فوکوس دستی استفاده کنید

به دوربین اجازه ندهید نقطه کانونی را انتخاب کند یا اینکه در یک قسمت ناچیز از صحنه تمرکز کنید. فوکوس دستی به شما امکان کنترل میزان نوردهی را نیز می دهد و می توانید قسمت های روشن یا تاریک صحنه را افزایش دهید.
این تنظیمات توصیه شده به شما کمک می کند ماجراجویی خود را به دنیای عکاسی از باران آغاز کنید. با این وجود ، آنها تنها تنظیماتی نیستند که می توانید استفاده کنید. موضوع خود را انتخاب کنید و تنظیمات را متناسب با سبک ، شرایط آب و هوایی و موقعیت مکانی خود تنظیم کنید. تصاویر باران طیف وسیعی از سوژه ها را نشان می دهد: طوفان ، باران مه آلود پاییزی ، رنگین کمان ، باران شب ، باران گرمسیری ، باران منجمد. بعضی اوقات بهترین تصاویر همه قوانین را نقض می کنند.

ترکیب بندی هنری برای عکاسی از باران

تصاویر روز بارانی بیش از انواع دیگر عکس ها خواستار ترکیبات هنرمندانه هستند. اجازه دهید هوا به شما الهام بگیرد و پیامی را که می خواهید منتقل کنید انتخاب کنید. سپس حال و هوای تصاویر باران خود را انتخاب کنید و تمام ابزارهای مورد نیاز خود را در نظر بگیرید.

 

نرم افزار ویرایش عکس مانند Luminar 3 می تواند به شما در اصلاح نوردهی و تعادل رنگ سفید و انجام انواع تنظیمات دیگر کمک کند. Luminar 3 توسط عکاسانی طراحی شده است که نیازهای شما را درک می کنند. این دارای بسیاری از ظاهر فوق العاده است که به طور کامل خلق و خوی تصاویر روز بارانی شما را تغییر می دهد ، و هر نسخه جدید به نظر می رسد بیشتر (ایستگاه از پیش تنظیم). به عنوان مثال ، می توانید از Dramatic Look از مجموعه Creative برای افزایش کنتراست ، جزئیات و رنگ ها استفاده کنید. هر قطره باران شخصیت و وزن بیشتری پیدا می کند.

یا می توانید نگاه نرم و پراکنده ای به نام Mystic Land را از مجموعه Landscape انتخاب کرده و تصویر باران خود را به چیزی شاعرانه و ظریف تبدیل کنید.

Luminar4

این نرم افزار به شما امکان می دهد هر Look را تغییر داده ، ذخیره کنید ، فیلترها را اضافه کنید و به صورت لایه لایه کار کنید. همچنین به شما ابزارهای هوشمندی برای رتوش عکس و سازماندهی عکس می دهد. هم اکنون می توانید آن را بارگیری کرده و به صورت رایگان امتحان کنید.

اگرچه نرم افزار خوب ویرایش عکس می تواند به شما در بهبود کیفیت تصاویر کمک کند ، اما نمی تواند به شما در بهبود ترکیب کمک کند. برای عکاسی از باران ، برخی ترکیبات خلاقانه وجود دارد که می تواند شما را راهنمایی کند ، اما شما باید دیدگاه های خود را پیدا کنید. این چهار ترکیب را مطالعه و تمرین کنید ، سپس به سراغ ایده های خلاقانه خود بروید:

بازتاب ها خیابان های بارانی برای عکاسی از بازتاب ها بسیار مناسب هستند. تقارن عنصری قدرتمند است که بیننده را به خود جلب می کند و پیامی قوی را منتقل می کند. به دنبال بازتاب در گودال های باران باشید و از دوربین خود در حالت دستی استفاده کنید تا مطمئن شوید که نوردهی و فوکوس را کنترل می کنید.

قطرات آب

عکاسی از قطره آب معمولاً در استودیو یا محیط کنترل شده انجام می شود. اما زیبایی باران شدید این است که شرایط مناسبی را برای این نوع ترکیبات در یک محیط طبیعی فراهم می کند. شما به یک سرعت شاتر سریع و یک فلاش سریع نیز نیاز دارید. به جدیدترین دوربین های بدون آینه موجود در بازار توجه کنید ، زیرا سرعت همگام سازی فلش بالایی را ارائه می دهند.

پاشیدن آب ترکیبات چلپ چلوپ آب در تصاویر باران نیز محبوب هستند. در حالی که برای انجام این کار استودیو و چراغ های ویژه نخواهید داشت ، در خیابان بارانی آب و ماشین زیادی به اطراف پاشیده اید. همچنین می توانید پرتره هایی از افراد را که در زیر باران بازی می کنند ، تصاویر عروسی زوج های در حال رقص و پاشیدن به اطراف و یا نمای نزدیک از باران شدید که بر روی سطوح سخت می بارد ، انجام دهید.
قاب درون یک قاب. این یک ترکیب زیبا است که در آن نقطه کانونی در یک قاب طبیعی قاب گرفته شده است. می تواند لبه چتر ، سقف یا پل ، شاخه های درخت یا حتی یک صفحه شیشه ای مرطوب باشد. می توانید هر قاب طبیعی موجود را برای افزودن لایه ها به ترکیب خود انتخاب کنید.
حالات باران زیبا
عکاسی در باران به آثار هنری شما ارزش هنری می بخشد. شما فقط خیابان های بارانی یا مناظر خاکستری نخواهید داشت. شما داستان خواهید داشت هر داستانی شخصیت ها و موقعیت خاص خود را دارد و نقش شما ایجاد جو و پیروی از روایت است.

عکاسی از باران به شما این امکان را می دهد که با رنگ ها و بافت های منحصر به فرد کار کنید. می توانید برخی از جلوه های کمتر استفاده شده و رویکردهای هنری را تجربه کنید. عکاسی از باران به نقاشی و شعر نزدیکتر است. این می تواند جنبه تاریک ادگار آلن پو یا درخشش نرم امپرسیونیسم را داشته باشد. این می تواند ماجراجویی ترسناک یک رمان آگاتا کریستی یا رمانتیک بودن یک فیلم هالیوودی را داشته باشد. شما می توانید در موزه های هنری ، فیلم ها ، موسیقی و ادبیات الهام بگیرید. شما همچنین می توانید در خودتان الهام بگیرید و حالت درونی خود را به تصاویر منتقل کنید. در اینجا چند راهنما برای کمک به شما در کشف چهره های هنری عکاسی از باران آورده شده است:

کنتراست تونال این به این معنی است که برای کل قاب از همان طیف رنگ استفاده می شود. شما به سختی کنتراست رنگی خواهید داشت. تصویر بارانی شما مانند نقاشی با استفاده از شیب ها خواهد بود. این یک روش عالی برای تقویت خلق و خوی خاص است: اگر رنگ های خنثی را انتخاب کنید ، ناراحتی. یا خوشبختی ، اگر رنگهای روشن را انتخاب کنید.

رنگ های خاموش هنر استفاده از رنگهای خاموش و اشباع نشده نیز از نقاشی ناشی می شود. این یک احساس نرم را ایجاد می کند که می تواند چشمگیر باشد (به عنوان مثال ، فقر را به تصویر می کشد) یا شادی آور باشد (برای مثال ، باران مه آلود را در یک صبح بهار به تصویر می کشد). از رنگ های خاموش برای تأکید بر عشق ، ذهن آگاهی و آرامش استفاده می شود.

عکاسی با کلید پایین

به معنای استفاده از مناطق وسیع از رنگ های میانی تیره و سایه است. حالتی نمایشی به او می بخشد ، گاهی اوقات تلخ یا ترسناک تلقی می شود. باران باران را به این صحنه اضافه کنید و مجموعه ای از یک هیجان را خواهید داشت. عکاسی با کلید کم نیاز به توجه بیشتر به نوردهی دارد. از حالت دستی استفاده کنید و برای موارد برجسته نوردهی کنید ، دوربین را مجبور می کنید تا مناطق روشن را به درستی در معرض دید قرار داده و مناطق تاریک را زیر نور قرار دهد.

عکاسی سیاه و سفید

عکسهای فوری شهری به ویژه در سیاه و سفید شگفت انگیز به نظر می رسند. چشم پوشی از رنگها به معنای توجه بیشتر به اشکال ، هندسه و کنتراست است. در یک تصویر بارانی ، رنگ ها مزایای زیادی ندارند ، اما اشکال ، سایه ها و بازتاب ها مفید هستند. عکاسی سیاه و سفید به شما می آموزد که فقط با چند عنصر مهم کار کنید و ترکیب بندی های پیچیده و هنرمندانه ای ایجاد کنید. همچنین باعث ایجاد شخصیت و درام به تصاویر شما می شود.

عکاسی ماکرو

 در محیط بارانی از ایده های عکاسی ماکرو استفاده کنید. قطرات آب ، برگها و گلها ، کفشهای گل آلود و مواد مرطوب از نزدیک عالی به نظر می رسند. باران مناظر را دگرگون می کند و حتی رایج ترین عناصر نیز متفاوت به نظر می رسند. عکاسی ماکرو زمان می برد ، بنابراین برای خود و دوربین خود یک مکان خوب ، سه پایه و بارانی ضد آب پیدا کنید.

عکس گرفتن در زیر باران شما را از منطقه راحتی خارج می کند. شما یاد می گیرید که در شرایط سخت کار کنید و با مناظر مداوم در حال تغییر سازگار شوید. شما یاد می گیرید که در شرایط کم نور عکس بگیرید و در ترکیبات خود هوا را در نظر بگیرید. عکاسی از باران دیدنی است و به راحتی نظر عموم و منتقدان را به دست می آورد. از عکاس Andrew Suryono بپرسید ، که عکس “Orangutan in the Rain” کمتر از شش جایزه دریافت کرده است.

بیش از مهارت های فنی و استقامت ، باران به خلاقیت و تعامل با موضوع نیاز دارد. شما باید روحیه را حس کنید ، روایت را درک کنید و از کار هنری لذت ببرید. با ترکیب ها و جلوه های مختلف آزمایش کنید ، یاد بگیرید که عکس های خود را پس از پردازش افزایش دهید و شعرهایی را به نمونه کارهای خود اضافه کنید. Luminar 3 می تواند بدون ایجاد وقت زیاد به ایجاد روحیه مورد نظر شما کمک زیادی کند. علاوه بر این ، همین حالا می توانید Luminar 3 را به صورت رایگان امتحان کنید.

مطالب مرتبطبهترین لنزهای کانن برای عکاسی معماری

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *