عکاسی از باران با گوشی

در یک روز بارانی ، آخرین کاری که احتمالاً می خواهید انجام دهید این است که به بیرون از منزل بروید و عکس بگیرید. اما باران در واقع یک هدیه عالی برای ما عکاسان آیفون است و فرصت های عکاسی از باران با گوشی را برای ما فراهم می کند. خبر خوب این است که شما مجبور نیستید در زیر باران شدید عکس بگیرید – می توانید منتظر بمانید تا باران متوقف شود و حتی می توانید از داخل خانه عکس های عالی بگیرید. در این آموزش شما هفت روش جالب و خلاقانه برای ثبت عکس های شگفت انگیز آیفون در هوای بارانی را پیدا خواهید کرد.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: فاصله مناسب از رینگ لایت چقدر است؟

 

1- از طریق قطرات باران روی پنجره عکاسی کنید

قطرات باران روی پنجره ها فرصتی عالی برای عکاسی خلاق با گوشی را فراهم می کنند. و از آنجا که باید در پشت پنجره باشید ، مجبور نیستید در زیر باران بمانید تا عکاسی کنید.

همچنین می توانید پس از متوقف شدن باران این عکس ها را بگیرید زیرا سازه های قطره ای برای مدتی روی شیشه باقی می مانند.

به دنبال پنجره ای با قطرات آب باشید که در خارج نیز صحنه جالبی داشته باشد. این ممکن است یک خیابان شلوغ و پر از مردمی باشد که چتر حمل می کنند ، منظره ای از یک ساختمان بلند دفتر یا یک درخت تنها در یک منظره از شهر است.

می توانید از پنجره ای در خانه یا محل کار خود ، ویترین کافی شاپ ، شیشه های شیشه در ایستگاه اتوبوس یا حتی پنجره اتومبیل یا اتوبوس استفاده کنید.

در بیشتر موارد ، اگر قطرات آب در فوکوس تیز باشند ، به نظر می رسد در حالی که صحنه بیرون تار به نظر می رسد.

اگر نمی دانید چگونه پس زمینه عکس ها را در گوشی خود تار کنید ، در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است. کافی است آیفون را تقریباً نزدیک پنجره نگه دارید ، سپس روی یکی از قطرات آب ضربه بزنید تا نقطه فوکوس تنظیم شود.

اگر جابجایی در بیرون وجود دارد ، باید فوکوس را قفل کنید تا فوکوس خودکار آیفون هر بار که در صحنه حرکت می کند ، فوکوس مجدد نشود. برای قفل کردن فوکوس ، روی صفحه ضربه بزنید و چند ثانیه نگه دارید تا زمانی که قفل AE / AF را در بالای صفحه ببینید.

اگر قطرات آب تار به نظر می رسد ، سعی کنید فاصله گوشی و پنجره را تغییر دهید ، سپس برای فوکوس مجدد ضربه بزنید.

وقتی در حال فیلمبرداری از یک صحنه شلوغ خیابان هستید ، گرفتن یک لحظه بسیار مهم است. با حوصله منتظر بمانید تا چیز جالبی را مشاهده کنید ، مانند غریبه ای که چتر رنگی به همراه دارد یا کت بارانی رنگی روشن پوشیده است.

در غیر این صورت ، از یک دوست بخواهید که در آن طرف پنجره بایستد تا بتوانید از قطرات باران عکس پرتره خلاق بگیرید.

2- بازتاب را در قطرات آب بگیرید

اگر یک نگاه دقیق به قطرات آب بیندازید ، اغلب بازتابهای ریز درون قطرات را مشاهده خواهید کرد. این موارد به ویژه هنگامی مشاهده می شوند که قطرات آب روی پنجره ها یا سطوح بازتابنده فلزی مانند اتومبیل ها باشد.

در عکس بالا از یک پنجره کناری اتومبیل استفاده کردم تا هم انعکاس خود را در شیشه و هم بازتابهای کوچک قطرات آب را ثبت کنم.

برای گرفتن جزئیات در این بازتابهای کوچک ، باید کاملاً به قطرات آب نزدیک شوید. اگر لنز ماکرو دارید ، از آن برای عکسبرداری از نزدیک استفاده کنید که جزئیات باورنکردنی را در بازتاب های آب به ثبت می رساند.

برای بهترین نتیجه ، اطمینان حاصل کنید که در قطرات آب چیز جالبی منعکس شده است ، به عنوان مثال ، یک ساختمان نمادین ، یک درخت ، یک ماشین یا یک شخص. 

3-خلاصه ای از  مفاهیم را با قطرات آب ایجاد کنید

قطرات باران فرصت های زیادی را برای ایجاد تصاویر انتزاعی جالب فراهم می کند. عکاسی انتزاعی در واقع تولید عکسهایی واقعاً خلاقانه است که سوژه های معمولی را به شکلی منحصر به فرد و تخیلی ارائه می دهد.

در زیر باران شدید ، سعی کنید از طریق پنجره عکس بگیرید ، از آب برای تار کردن و تحریف صحنه بیرون استفاده کنید.

 

عکس بالا از شیشه جلو اتومبیل گرفته شده است. من عاشق این بودم که چطور قطرات باران درختان بیرون را تحریف می کنند ، بنابراین منتظر شدم تا شخصی با چتر به درون قاب برود ، سپس این عکس را برداشت.

قطرات آب روی سطوح بازتابنده نیز برای ایجاد تصاویر انتزاعی عالی هستند. قاب را با قطرات پر کنید تا الگوی انتزاعی ایجاد شود.

اگر از قطرات آب روی یک سطح بازتابنده عکس بگیرید ، ممکن است بتوانید بازتاب های جالبی را نیز بگیرید.

در عکس زیر ، تشخیص آنچه در ابتدا اتفاق می افتد آسان نیست. ترکیبی از بازتاب ، قطرات آب و خط زرد قوی یک تصویر انتزاعی ایجاد می کند که توجه بیننده را به خود جلب کرده و آنها را به خود جلب می کند در حالی که آنها سعی می کنند آنچه را که اتفاق می افتد انجام دهند.

این عکس در واقع قطرات آب روی صندوق عقب یک ماشین قدیمی است ، با ساختمان های بلند از خیابان در سطح فلزی منعکس شده است.

با عکاسی انتزاعی ، بیننده می تواند زیبایی هنر را درک کند ، حتی اگر بلافاصله نتواند آنچه را که در صحنه اتفاق می افتد تشخیص دهد.

عکاسی انتزاعی به شما آزادی خلاقیت زیادی نسبت به عکسهایتان می دهد و باران محیطی مناسب برای شما به وجود می آورد.

فقط کافی است چشم خود را به خاطر قطرات آب یا جریان آب روی هر سطح پوست کنده و سپس یک تصویر انتزاعی جالب بسازید تا از الگوها و بافت ها نهایت استفاده را ببرید.

4- به دنبال افراد دارای چتر بگردید

در یک روز بارانی ، چترهای زیادی پیدا خواهید کرد که به عکس های شما اضافه می شوند. آنها به تصاویر شما شلوغی رنگ و یک شکل هندسی قوی اضافه می کنند.

چترها همچنین برای ایجاد حس رمز و راز و دسیسه در تصاویر شما عالی هستند زیرا چهره سوژه های شما را پنهان می کنند.

باران به طور معمول حالت تیره و خاکستری ایجاد می کند ، بنابراین یک چتر رنگارنگ به ویژه در برابر این محیط پر جنب و جوش ظاهر می شود.

چترها یک نقطه کانونی قوی در ترکیب شما ایجاد می کنند ، که هنگام عکسبرداری از صحنه های شلوغ خیابان بسیار عالی است.

بدون چتر رنگارنگ در صحنه بالا ، کسی که از جاده عبور می کند در میان سایر مناطق شلوغ گم شده است.

اما چتر فوراً توجه شما را به خود جلب می کند و چشم شما را به سمت صحنه و مستقیماً به سوژه عکس می کشاند.

چطور می شود واقعاً به چتر نزدیک شد تا قسمت بزرگی از قاب را پر کند؟ با این کار می توانید جزئیات قطرات آب روی چتر را بگیرید.

باران در شب به دلیل بازتاب گرم چراغ های خیابان در جاده ها و پیاده روهای مرطوب ، تمایل به ایجاد فضایی رمانتیک و جادویی دارد.

به دنبال زوج هایی باشید که با چترهایشان جمع شده اند زیرا این نوع عکس ها داستان های شگفت انگیزی را روایت می کنند.

روش دیگر برای گرفتن چترها از دیدگاه بالا است. به یک نقطه دید بلند مانند پل بالا بروید ، سپس به پایین نگاه کنید و شخصی را که با چتر در حال راه رفتن است اسیر کنید.

عکاسی از چتر از چشم پرنده یک نقطه کانونی جالب برای شما فراهم می کند که بر شکل قوی آنها تأکید دارد.

5- بازتاب های گودال را عکاسی کنید

پس از باران ، گودهای زیادی پیدا خواهید کرد که می توانند برای ایجاد عکس های انعکاس شکن فوق العاده استفاده شوند.

 

در پارکینگ ها ، چاله ها ، گوشه های حاشیه ، پیاده روها و حتی در میزهای بیرونی و سایر سطوح به دنبال گودال ها باشید.

روش های مختلفی برای گرفتن بازتاب در گودال ها وجود دارد. اول از همه ، به دنبال گودهایی بگردید که اجسام جالب اطراف را منعکس کند.

درختان ، ساختمانها ، افراد و وسایل نقلیه همه سوژه های عالی را ایجاد می کنند که می توانید آنها را در بازتاب گودال بگیرید.

با زوایای مختلف عکسبرداری آزمایش کنید تا زمانی که بهترین دید را برای گرفتن بازتاب پیدا کنید. به اطراف حرکت کنید و از دو زاویه بالا و پایین عکس بگیرید.

شما می توانید هم بازتاب و هم زمینه را برای ایجاد یک ترکیب متقارن مانند شکل بالا در آن قرار دهید. متناوباً ، سعی کنید تمام یا بیشتر کادرها را با بازتاب پر کنید.

به یاد داشته باشید که هیچ زاویه درست یا غلطی وجود ندارد و بهترین دید به عوامل موثر در بازتاب و دید خلاق خود شما بستگی دارد.

واژگونی تصویر خود در وارونه سازی پس از پردازش ، اغلب یک عکس بازتاب منحصر به فرد ایجاد می کند ، به بیننده کمک می کند تا از عناصر منعکس شده تصویر قدردانی کند.

در حالی که پس از توقف باران می توان عکس بازتابی از گودال را انجام داد ، در حالی که باران می بارد ، با گرفتن قطره های باران به سطح آب ، عکسبرداری در حالی که باران می بارد به شما امکان می دهد.

6- بازتاب در سطوح مرطوب را ثبت کنید

روش دیگر برای به دست آوردن زیبایی در باران توجه به سطوح مرطوب است. یک جاده یا پیاده رو معمولی می تواند هنگام خیس بودن تبدیل شود زیرا ناگهان به یک سطح بازتابنده تبدیل می شود.

بدون آب و بازتاب ، جاده ها و پیاده روها به طور معمول در تصویر شما بسیار تاریک به نظر می رسند. اما وقتی مرطوب است ، نور منعکس شده از آب پیش زمینه بسیار روشن تری را ایجاد می کند از آنچه در هوای خشک می توانید بدست آورید.

بازتاب ها رنگ و علاقه بصری زیادی را در پیش زمینه ایجاد می کنند. این به صحنه عمق می بخشد و چشم بیننده را به تصویر جلب می کند.

بازتاب در خیابان های مرطوب به ویژه در شب بسیار چشمگیر است. بازتاب چراغ های خیابانی و تابلوهای نئون در قسمت پایین عکس شما یک درخشش گرم فوق العاده ایجاد می کند.

در عکس بالا من به دلیل انعکاس نورهای جاده خیس ، انفجار رنگی را در خیابان ها ثبت کردم. اگر در هوای خشک تیراندازی می کردم ، نمی توانستم این نوع عکس را بگیرم.

7- عکس پاشش آب

باران فرصت های خوبی برای ثبت عکس های شگفت انگیز چلپ چلوپ آب فراهم می کند. عکاسی از شخصی که به یک گودال می پرد ، راهی آسان برای ایجاد یک عکس اکشن بی نظیر با آیفون شماست.

گزینه دیگر این است که یک سنگ را به یک گودال بریزید و پاشیده ها و موج های تشکیل شده را بگیرید.

گرفتن عکس از پاشیدن آب همه چیز در مورد زمان بندی است. برای اطمینان از اینکه در لحظه مناسب چلپ چلوپ می گیرید ، هنگام عکاسی از ویژگی حالت پشت سر هم در برنامه دوربین استفاده کنید.

حالت Burst به سادگی یک سری عکس را به سرعت پشت سر هم ثبت می کند. سپس می توانید بهترین سکانس ها را از سکانس انتخاب کنید. برای فعال کردن حالت Burst ، فقط باید دکمه شاتر را پایین نگه دارید.

مطمئن شوید که دقیقاً قبل از پریدن آنها به داخل گودال شروع به عکاسی کرده اید و دکمه شاتر را تا پایان چلپ چلوپ رها نکنید.

اگر از نزدیک عکس عکس می گیرید ، توصیه می کنیم از یک قاب محافظ ضدآب آیفون مانند قاب Lifeproof برای اطمینان از خشک ماندن تلفنتان استفاده کنید.

مطالب مرتبطعکاسی ماکرو با گوشی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *