عکاسی از استیج

عکاسی از کنسرت ، عکاسی رقص و عکاسی از تئاتر همه از نمونه های عکاسی صحنه ای هستند.
عکسبرداری از آنها همه بسیار سرگرم کننده است ، اما قطعاً چالش های خود را دارند. این مقاله پر از نکاتی است که به شما در بهبود عکاسی از استیج کمک می کند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: استفاده از رینگ لایت در پرتره های حرفه ای

 

قوانین آداب و معاشرت که باید در هنگام اجرای صحنه دنبال کنید

هنگامی که از یک اجرا و به ویژه یک اجرای زنده عکس می گیرید ، قوانینی وجود دارد که باید رعایت کنید. در غیر این صورت ، احتمالاً شما را از محل مسابقه بیرون می کنند.

بپرسید آیا می توانید عکس بگیرید

اولین چیزی که باید بدانید آیا اجازه عکس گرفتن دارید. هر رویداد زنده سیاست خاص خود را دارد. اگر عکاسی نیستید که توسط این مکان یا مجریان استخدام شده اید ، بهتر است درباره آن سوال کنید.
اگر آنها نه بگویند ، بهترین نکته ای که می توانم به شما بدهم لذت بردن از اجرا است.

احترام گذاشتن به دیگران

اگر در اجرای زنده هستید ، به یاد داشته باشید که دیگران برای لذت بردن از این نمایش بلیط خود را پرداخت کرده اند. زیاد جابجا نشوید (این باعث ایجاد حواس پرتی برای مخاطبان و مجریان می شود) و سر و صدا نکنید.
اگر می خواهید آزادتر حرکت کنید ، عکسبرداری از پشت با لنز تله بلند را در نظر بگیرید. اگر بتوانید به آن دسترسی داشته باشید ، منطقه محدود و بدون عمومی نیز گزینه خوبی است.

 • در هنگام اجرای صحنه نامرئی باشید- لباس تیره بپوشید تا با تاریکی ترکیب شود.
  – چراغ AF را خاموش کنید تا باعث حواس پرتی در اجرا نشود.
  – به هر دلیلی از فلش استفاده نکنید. اگر خیلی دور هستید ، به هر حال بی فایده است و اگر نزدیک باشید ، حواس پرتی است که شما را خیلی زود دور می کند.
  – برای کاهش صدای شاتر ، دوربین DSLR خود را خفه کنید. اگر آن را دارید ، از حالت خاموش یا حتی بهتر از شاتر الکترونیکی استفاده کنید.
  -اگر عکاس رسمی هستید و بیش از یک نمایش وجود دارد ، در نظر گرفتن هر دو ، تغییر مکان خود از یک نمایش به نمایش دیگر.

 با نمایش مورد اجرا آشنا شوید

هنگام پوشش اجرای زنده محدودیت های زیادی وجود دارد. به همین دلیل بهتر است در مورد نمایشی که برای عکاسی برنامه ریزی کرده اید تحقیق کنید.
به این ترتیب آماده خواهید شد تا مهمترین قسمت ها را از بهترین زاویه ممکن به تصویر بکشید: تکنوازی یک نوازنده ، یک حرکت رقص ، یک عمل خاص در یک نمایش ، ورودی صحنه کودک شما و غیره.

در تمرینات شرکت کنید

اگر می توانید بخواهید در تمرینات شرکت کنید. شما می توانید نحوه حرکت مردم روی صحنه ، بیشتر در کدام طرف صحنه ، کاری که انجام می دهند و چه زمانی را مشاهده کنید.

از این فرصت و فرصت استفاده کنید و زوایای مختلف را امتحان کنید و همچنین چند عکس در پشت صحنه بگیرید.
تمرینات لباس ، که گاهی اوقات به آن مسابقات خشک می گویند ، بهترین فرصت های عکاسی را به شما می دهد.
بازیگران به همان شکلی هستند که در اجرای زنده حضور خواهند داشت ، عموم مردم وجود ندارد ، شما می توانید آزادتر حرکت کنید و می توانید تنظیمات و زوایای دوربین را تجربه کنید.

بهترین تجهیزات برای عکاسی صحنه ای

دوربین

بیشتر اوقات می توانید با یک دوربین جمع و جور وارد شوید. دوربین های قابل تعویض لنز ، مانند DSLR و بدون آینه ، معمولاً ممنوع هستند.
برخی از دوربین های کامپکت و پل رده بالا مانند Sony RX100 و RX10 و سری G7X کانن می توانند نتایج بسیار خوبی ارائه دهند.
اگر می توانید دوربین DSLR یا بدون آینه خود را به داخل بیاورید ، می خواهید یک دوربین در شرایط کم نور عملکرد خوبی داشته باشد. ISO تا 1600 یا بیشتر افزایش می یابد.
دوربین های فول فریم انتخاب طبیعی عکاس صحنه حرفه ای هستند. اما حتی در صورت داشتن یک سنسور به اندازه سنسور نوع 1 ((ضریب برش 2.7 برابر) می توانید نتایج بسیار خوبی کسب کنید.

برای یک لنز و دیافراگم مشخص ، یک سنسور کوچکتر کمی عمق میدان بیشتری نسبت به یک دوربین فول فریم به شما می دهد. این می تواند به شما کمک کند تعداد عکس های فوکوس از دست رفته را کاهش دهید.

یک لنز زوم سریع انتخاب کنید

اگر عکاس استخدام شده هستید یا محدودیتی ندارید ، یک لنز سریع و بزرگنمایی شیشه ای ایده آل برای نصب روی دوربین DSLR یا بدون آینه شماست.
در یک مکان کوچک ، من 24-200 میلی متر سونی RX-10 خود را دوست دارم. من می توانم از پوشاندن کل صحنه با انتهای وسیع بزرگنمایی ، به بزرگنمایی و گرفتن عکس های اصلی از مجریان بپردازم.
یک انتخاب بسیار محبوب در بین کاربران و جوانب مثبت DSLR لنز بزرگنمایی 70-200 میلی متر است ، به طور معمول f / 2.8 ثابت.

دوربین خود را تنظیم کنید تا سریع و مداوم کار کند

در اینجا نحوه دوست داشتن دوربین خود تنظیم شده است:

 • کیفیت تصویر RAW: کیفیت بهتر و من نگران تعادل رنگ سفید نیستم.
  – لنز تثبیت روشن: این از ایجاد لرزش دوربین در تصاویر من جلوگیری می کند.
  – دکمه فوکوس برگشتی برای AF: با جدا کردن عملکرد AF از شاتر ، فقط در صورت نیاز می توانم تمرکز کرده و در هنگام شلیک شاتر در وقت صرفه جویی کنم.
  – C-AF: من بعضی اوقات از فوکوس خودکار مداوم استفاده می کنم و سوژه با سرعت بالا و پایین صحنه حرکت می کند.
  – عکسبرداری مداوم: اگر حرکت زیادی وجود داشته باشد ، دوست دارم با استفاده از حالت عکسبرداری مداوم عکس بگیرم تا شانس خود را برای به دست آوردن یک تصویر خوب به حداکثر برسانم.
  – ISO: من معمولاً با ISO بین 1600 تا 2000 کار می کنم. بعضی از افراد دوست دارند از ISO خودکار استفاده کنند ، اما من دوست دارم تصاویری داشته باشم که برای یک لحظه مشخص از نمایش به طور مداوم در معرض نمایش قرار بگیرند.
  – اندازه گیری: اگر من از لنزهای با زاویه دید عریض برای وارد کردن کل صحنه استفاده نمی کنم ، می خواهم از اندازه گیری Spot یا Center Weeded Metering استفاده کنم.
  – حالت دستی: اگر نور ثابت باشد ، دوست دارم در حالت دستی عکس بگیرم. در یک کنسرت کلاسیک در غیر این صورت ، من دوست دارم در حالت S عکس بگیرم و حداقل سرعت شاتر را در 1/100 حفظ کنم تا عمل را روی صحنه مسدود کنم.

نحوه ترکیب بندی برای عکاسی از استیج

این سخت ترین قسمت عکاسی صحنه ای است. شما دوربین ، تنظیمات خود را تنظیم کرده اید و اکنون باید تصاویری بسازید که احساس عملکرد را منتقل کند.
شما باید سرگرمی ، درام ، تنش ، بازی و … را نشان دهید.
ترکیب خوب یک امر ضروری است. این بدان معناست که شما باید نمایشنامه را بدانید ، تا لحظه سرنوشت ساز غافلگیر نشود ، اما می توانید صبر کنید تا اتفاق بیفتد.
یک قانون ترکیب امن و عمومی ، قانون یک سوم است. فضای کافی برای بررسی / حرکت به سوژه را خواهد داد.

جدا کردن سوژه

ما به طور کلی در یک دیافراگم وسیع با لنز بزرگنمایی کار می کنیم. به همین دلیل ، عمق میدان می تواند نسبتاً کم باشد. این می تواند به جدا شدن طبیعی سوژه از افراد دیگر یا صحنه شلوغ روی صحنه کمک کند.

عکس برداری از سر برای گرفتن حالات صورت برای انتقال احساسات عالی است.
وقتی می خواهید زبان بدن و حرکت را بگیرید ، از کلوزآپ های متوسط استفاده کنید.

برای نمایش کل استیج در زاویه باز عکاسی کنید

به خصوص در مکان های کوچک ، عکسهای با زاویه دید عریض برای نمایش کل صحنه و حتی بخشی از مردم ، اگر زنده هستید ، عالی هستند.
زیبایی عکس های عریض توانایی آنها در گرفتن نمایش به عنوان یک کل است. آنها نشان می دهد که چگونه صحنه نویسی ، نورپردازی و هنرمندان همه با هم کار می کنند تا جو را ایجاد کنند.

احترام به نورپردازی صحنه مهم است. تعادل رنگ سفید را فراموش کنید. به عنوان مثال اگر صحنه آبی باشد ، دلیل آن وجود دارد.
مثل تصویر زیر ممکن است شب باشد. یا ممکن است حال و هوای خاصی باشد که هنرمندان می خواهند منتقل کنند.

مطالب مرتبطعکاسی پرتره زیر باران

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *