عکاسی از آینه

اگر می خواهید راهی سریع و آسان برای گرفتن پرتره های جالب داشته باشید ، عکاسی از آینه برای شما مناسب است.
تنها چیزی که به آن احتیاج دارید یک آینه (یا چند آینه است ، اگر احساس خلاقیت بیشتری می کنید) ، یک مدل صبور و چند نکته.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین رینگ لایت برای اینستاگرام

 

یکی از بهترین ویژگی های عکاسی از آینه این است که امکانات نامحدودی را ارائه می دهد. تا زمانی که به آینه دسترسی دارید ، می توانید در هر کجا و هر زمان که می خواهید عکس بگیرید.
اگر می خواهید در آنجا بمانید ، لباس های مختلف را آزمایش کنید و با نور محدود عکس های عالی بگیرید ، می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. شما فقط باید با نور مصنوعی و تنظیمات دوربین DSLR کار کنید که معمولاً در ماه های گرم مورد نیاز نیست.
نور مصنوعی می تواند ویژگی های سوژه شما را افزایش دهد. هنگام عکاسی ، مطمئن شوید که دمای رنگ و ISO عکس های خود را به صورت دستی تغییر دهید.
دمای رنگ به شما امکان می دهد تا رنگ های نامرغوب را برطرف کنید و ISO به شما کمک می کند در مکان هایی با نور محدود عکس های واضح بگیرید.

برای واضح ترین نتایج از فوکوس دستی استفاده کنید

بسته به مفهوم عکاسی شما ، ممکن است مجبور باشید با پیش زمینه ها و پس زمینه های شلوغ زیادی در ترکیب بندی خود سر و کار داشته باشید.
به همین دلیل ، فوکوس خودکار ممکن است سوژه اشتباه را ثبت کند یا اصلاً نتواند فوکوس کند. به خصوص اگر با یک عدد f کوچک مانند f/1.2 کار می کنید. با تغییر فوکوس دستی می توانید از این امر جلوگیری کنید.
فوکوس دستی به شما امکان می دهد دقیقاً آنچه را که می خواهید ثبت کنید. اگر به طور مرتب از آن استفاده نکنید ، در ابتدا بسیار ناخوشایند به نظر می رسد. اجازه ندهید این کار شما را اذیت کند!
همچنین به احتمال زیاد آینه ای که استفاده می کنید باعث تحریف در چهره مدل شما می شود. این موارد تنها زمانی که روی عکس خود زوم کنید قابل توجه خواهد بود ، بنابراین نباید مشکلی ایجاد کنند.

با استفاده از آینه های بزرگ فضا را در اتاق های کوچک ایجاد کنید

فضاهای کوچک مانند آسانسور دارای آینه هستند تا توهم فضای بیشتری را ایجاد کنند. هنگام عکاسی در اتاق های کوچک می توانید از این ترفند به نفع خود استفاده کنید.
اگر در یک آپارتمان کوچک زندگی می کنید ، می توانید از یک آینه بزرگ برای گرفتن تصاویر آینه ای از سوژه خود از راه دور استفاده کنید. اگر از لنزهای زوم استفاده می کنید ، که معمولاً استفاده از آن در محیط داخلی کاربردی نیست ، بسیار مفید است.
همچنین می توانید از آینه های بزرگ برای ایجاد فضای بیشتر بین خود و مدل خود استفاده کنید. این کار باعث می شود آنها احساس راحتی بیشتری داشته باشند و به آنها فضایی برای عکاسی بدون نگرانی از برخورد با دوربین عکاسی بدهید.

برای ایجاد جلوه ای سوررئال از چند آینه عکس بگیرید

عکاسی سورئال همه چیز درباره مفاهیم و داستانهای ماورایی است که از افسانه ها الهام گرفته شده است. برخی از عکاسان سوررئالیست مانند روزی هاردی از مهارت های ویرایش عکس خود برای خلق عکس های غیر معمول استفاده می کنند.
دیگران ، مانند جان دیکسترا ، از وسایل و تخیل خود برای خلق شاهکارهای ویرایش نشده استفاده می کنند.
برای ایجاد عکسهای سورئال ، همیشه به مهارتهای ویرایش باورنکردنی یا لوازم جانبی نیاز ندارید. با استفاده از آینه (حداقل دو عدد) ، می توانید بر زوایای مختلف صورت مدل خود تمرکز کرده و اشیایی را که در یک عکس با یک آینه قابل مشاهده نیستند منعکس کنید.
در اینجا ، می توانید سطوح بازتابنده مختلف را برای تصاویر بهتر در نظر بگیرید.

همزمان از خود و مدل خود عکس بگیرید

تمرکز عکاسی پرتره بر کسانی است که جلوی دوربین ایستاده اند. هر کس پشت آن باید نامرئی باشد. عکاسی با آینه از این قاعده مستثنی است ، زیرا می توانید از خودتان و مدل خود در آینه عکس بگیرید.
می توانید از این تکنیک برای عمق بخشیدن به خودنگاره های خلاق خود استفاده کنید. همچنین می تواند برای ایجاد فضای بیشتر در عکس یا پر کردن مناطق خالی در ترکیب شما استفاده شود.
با این حال ، مطمئن شوید که از این تکنیک کم استفاده می کنید. هرچه بیشتر از آن استفاده کنید ، مفاهیم شما غیر اصلی تر خواهند بود.
برای ایجاد خلاقیت بیشتر ، این پرتره های بازتاب خود را با آینه های شکسته امتحان کنید.

آینه خود را به فضای باز ببرید

بسیاری از مکانهای هیجان انگیز در فضای باز وجود دارد که می توانید با کمک آینه آنها را تقویت کنید. می توانید از آن برای پوشاندن قسمت هایی از بدن مدل خود ، نشان دادن مکان زیبا ، یا حتی استفاده از آن برای بهبود مهارت های عکاسی منظره خود استفاده کنید.
توصیه می کنم از یک آینه کوچک در فضای باز استفاده کنید. حمل یک آینه بزرگ غیر عملی است. و باعث می شود عکاسی شما به طور قابل توجهی پر دردسرتر از یک عکس معمولی با وسایل کمتری باشد.

مطالب مرتبط:  راهنمای عکاسی از مدل

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *