عکاسی از آتشفشان

عکاسی از آتشفشان: ایمنی

قبل از اینکه حتی به تجهیزات عکاسی بپردازیم ، می خواهیم مهمترین جنبه بازدید از محل فوران را ذکر کنیم: ایمنی ، اول از همه و مهمترین.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت RGB و کابرد آن

 

فوران آتشفشانی کاملاً واضح است که نیرویی غیرقابل پیش بینی و بسیار خطرناک از طبیعت است. به طور کلی ، مشاهده چنین منظره ای از نزدیک، با وجود گازهای سمی ، خطر قرار گرفتن در معرض گدازه داغ و سایر خطرات مختلف ممنوع است. و به همین ترتیب ، اگرچه دسترسی به فوران آتشفشان در حال حاضر میسر است ، اما این امر می تواند در هر لحظه تغییر کند و مهم است که این نکته را بخاطر بسپارید. استفاده از تجهیزات فنی ، از جمله ماسک های گاز ، و ردیاب های گاز برای نظارت بر گازهای سمی ضروری است.

بنابراین ، رعایت به روزرسانی ها و مشاوره های رسمی اداره هواشناسی هنگام برنامه ریزی و تیم جستجو و نجات هنگام حضور در زمین در محل فوران بسیار مهم است. 

همچنین دنبال کردن گزارش های آب و هوا ضروری است. ذاتاً ، هنگام بازدید از یک آتشفشان فعال ، همیشه میزان مشخصی از خطر وجود دارد و مسئولیت با خود شماست که درمورد اطلاعات شرایط محل فوران به روز باشید.

توصیه های مربوط به وسایل شخصی

هنگام عکاسی از محل آتشفشان به هیچ وجه از موقعیت مکانی خسته نمی شوید زیرا شرایط در هر موقعیتی متفاوت است. از نظر عکاسی ، این کاملاً هیجان انگیز است زیرا هر موقعیت تقریباً یک منظره و تجربه کاملاً جدید است. همیشه چیز متفاوتی وجود دارد که باید روی آن تمرکز کنید. 

از نظر تجهیزات ، برای پرتره های منظره از زمین ، من از Sony a7R IV به عنوان بدنه اصلی خود استفاده کرده ام. من حداقل سه باتری را همیشه در حالت کامل شارژ شده با خود نگه می دارم.

در ابتدا برای لنزها از لنز Canon 300mm F2.8 Version I خود روی سه پایه استفاده می کردم ، اما فهمیدم که تقریباً خیلی نزدیک است. و در نهایت من بیشتر لنزهای Sony FE 135mm F1.8 GM را برای بیشتر نزدیك شدن های خود آتشفشان استفاده كردم. از آنجا که دهانه اصلی در یک دره واقع شده است ، نقاط دیدنی زیادی در اطراف وجود دارد و فاصله کانونی 135 کاملاً ایده آل برای نزدیک شدن به گدازه است که از دهانه های اصلی خارج می شود. 

مطمئناً می توانید با استفاده از لنز پرایم 300 یا 400 میلی متری روی عکس ها فوکوس کنید ، اما ممکن است واقعاً برای شما سنگین باشد. 

یکی دیگر از لنزهایی که برای مکان یابی ضروری است ، لنزهای با گشودگی دیافراگم پایین است. اعداد اول عالی هستند ، اما اغلب من از لنز Canon 24-70 F2.8L استفاده می کنم ، که به دلیل انعطاف پذیری با فاصله کانونی ، مزیت آن را پیدا کردم. من شخصاً از نسخه Canon با آداپتور Sigma MC-11 استفاده می کنم و متوجه شدم که فوکوس خودکار عملکرد بسیار خوبی دارد. فاصله کانونی 24-70 میلی متر فارغ از هر سیستمی یک فاصله کانونی عالی است زیرا در این حالت به کاهش حداقل وزن مربوط به ایجاد لنزهای پرایم متعدد برای فاصله کانونی مختلف کمک می کند.

از دیگر ابزارهای مفید برای عکاسی از آتشفشان، هلی شات و فیلتر ND است.

به طور کلی ، پرواز هلی شات در هنگام فوران ایمن است ، اما همه اینها به میزان نزدیک بودن شما به گدازه داغ و شرایط آب و هوایی بستگی دارد. توصیه من این است که بسیار محتاط باشید و خیلی نزدیک به شکافهای باز پرواز نکنید ، زیرا آنها می توانند صدها درجه باشند. افراد بسیاری بودند که هلی شات خود را ذوب کرده اند. ابتدا سنسورها از بین می روند و سپس هلی شات کنترل خود را از دست می دهد.

مطالب مرتبط:  عکاسی تایم لپس از کهکشان
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *