عادات عکاسان موفق

سفر یک عکاس به سوی موفقیت لزوماً آسان نیست. این جاده ای پر از پستی و بلندی ها، پیشرفت ها و ناامیدی هاست.

در حالی که این لحظات برای همه ما اتفاق می افتد، چند کار وجود دارد که موفق ترین عکاسان برای ادامه حرکت در مسیر درست انجام می دهند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: راهنمای خرید رینگ لایت

 

1- به طور منظم عکاسی کنید

یکی از بزرگترین کارهایی که می توانید برای پیشرفت به عنوان یک عکاس انجام دهید این است که دوربین خود را اغلب بیرون بیاورید. به چالش کشیدن خود برای عکاسی منظم به طور خودکار شما را در موقعیت‌های مختلفی قرار می‌دهد: نور طبیعی و مصنوعی، نور و سایه کامل، فضای داخل و خارج. هر عکاس موفقی که به‌عنوان با استعداد می‌بینید، از ابتدا شروع کرده است. استعداد اغلب با اوج کار سخت اشتباه گرفته می شود.

2- پروژه شخصی داشته باشید

برای کسانی که تصمیم گرفتند عکاسی خود را به یک تجارت تبدیل کنند، این یک عادت بسیار مهم است. وقتی چیزی که به عنوان یک سرگرمی شروع شده تبدیل به یک حرفه می شود، به راحتی جذابیت خود را از دست می دهد. چه پروژه شما روزانه باشد، چه هفتگی یا ماهانه، به چیزی متعهد شوید که از درون شما را هیجان زده کند.

3- کار خود را چاپ کنید

در کارهای دیجیتال امروزی، این امر به ویژه مهم است. در دست گرفتن کار خود، به جای دیدن آن تنها بر روی صفحه نمایش کامپیوتر، احساس فوق العاده رضایت بخشی است. تصمیم بگیرید که هر چند وقت یکبار می خواهید کار خود را چاپ کنید (ماهانه یک بار عالی است!) و در تقویم خود قرار دهید. 

4- آن را سرگرم کننده نگه دارید

برای لذت بردن از عکاسی قدم‌هایی بردارید – ممکن است یک لنز غیر سنتی مانند Lensbaby یا چشم ماهی اجاره کنید، تکنیک‌های ویرایش جدید را آزمایش کنید یا خودتان را با نور جدید به چالش بکشید. به مدت یک ماه هر روز عکاسی کنید یا با گروهی از دوستان عکاس در چالش شرکت کنید.

5- همیشه به یادگیری ادامه دهید

مهم نیست در کجای مسیر عکاسی خود هستید، همیشه می توانید به یادگیری ادامه دهید. عکاسان موفق از آموزش مداوم استقبال می کنند و مشتاقانه منتظر آن هستند. شرکت در یک کارگاه، شرکت در یک کنفرانس یا انتخاب یک کتاب جدید، گزینه‌های عالی برای شروع است. می توانید گروهی از عکاسان دیگر (آنلاین یا حضوری) را پیدا کنید و با هم کار کنید.

6- سبک خود را بپذیرید

عکاسان موفق در سبک خودشان راحت هستند. همانطور که رشد می کنید و سبکی را که دوست دارید توسعه می دهید (با دانستن اینکه ممکن است با گذشت زمان تغییر کند!)، آن را بپذیرید. با عکسبرداری از چیزی که دوست دارید و از آن لذت می برید، کار شما به طور طبیعی اصیل تر خواهد بود. اگر در تجارت هستید، همان قانون اعمال می شود. لحظاتی را ثبت کنید که برای شما جذاب است و مشتریانی را خواهید یافت که به همان سبک جذب می شوند.

7- از عکاسی لذت ببرید

مهمترین عادتی که می توانید ایجاد کنید این است که بپذیرید این یک فرآیند است و یاد بگیرید که از عکاسی لذت ببرید. مشکلات مسیر را پیش‌بینی کنید، لحظات شاد را نگه دارید و برای هر تصویر ارزش قائل شوید.

مطالب مرتبط: عکاسی بهتر با ایزوی بالا
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *