صحنه سازی در عکاسی خیابانی

عکاسی خیابانی چیزی فراتر از قدم زدن در خیابان ها و عکس گرفتن از سوژه های جالبی است که می بینید یا با آنها روبرو می شوید. این در مورد مردم و زندگی آنها است. شما لحظاتی را به تصویر می کشید که مردم را در محیط طبیعی و روزمره خود نشان می دهد.

والدین فرزندانشان را به مدرسه می فرستند ، فروشنده ای كه وسایلش را در خیابان می فروشد و یك پلیس به یك پیرمرد در عبور از یك خیابان شلوغ كمك می كند اینها فقط چند نمونه از تصاویری است که می توانید در عکاسی خیابانی به دست بیاورید.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: نور جایگزین رینگ لایت

 

اگر چیزی در مورد عکاسی خیابانی وجود داشته باشد ، آن سخت کوشی و عزم راسخ است. اگر برای گرفتن عکس بیرون بروید تا بتوانید تصاویر جدیدی به مجموعه خود اضافه کنید – یا فقط به این دلیل که شخصی به شما گفته است این کار را انجام دهید – واقعاً به هیچ چیز ارزشمندی نخواهید رسید عکاسی خیابانی مستلزم سخت کوشی است. یافتن صحنه های خوب برای عکاسی آسان نیست. عکاسی در خیابان نیاز به کار سخت دارد. پیدا کردن صحنه های خوب برای عکاسی آسان نیست. شما باید عزم فوق العاده قوی داشته باشید تا فقط پس از 30 دقیقه یا یک ساعت دور زدن در یک مکان بتوانید یک سوژه خوب پیدا کنید.

عکاسی خیابانی نیز در مورد صبور و شجاع بودن است. نمی توانید به کسی بگویید – “عجله کن و کارت را تمام کن تا بتوانم از تو عکس خوبی بگیرم!”؛ شما باید ببینید که صحنه چگونه پیش می رود. شما باید یاد بگیرید که چگونه صبر کنید. همچنین مواردی پیش می آید که باید به افراد – افرادی که نمی شناسید – نزدیک شوید و قبل از عکس گرفتن از آنها اجازه بگیرید. اما موضوع بحث ما صحنه سازی در عکاسی خیابانی است.

البته همه عکاسان خیابانی صحنه سازی را انجام نمی دهند ، اما برخی دوست دارند کلیات را تعمیم دهند. برخی می گویند این نسبت به کسانی که سخت کار می کنند فقط برای اطمینان از تصویری که تا حد امکان معتبر و نزدیک به واقعیت است ، بی انصافی است. اما عده ای نیز معتقدند که صحنه سازی در خیابان درست است.

درک صحنه عکاسی خیابانی

عکاسی صحنه ای خیابانی ، که به ساده ترین روش توصیف شده است ، عکسی است که در آن صحنه ساخنه می شود. دو روش وجود دارد که یک عکاس می تواند یک صحنه را توصیف کند:

اولین مورد یک تصویر دستکاری شده یا ویرایش شده است .
دومین مورد صحنه ای است که مطابق با تصویری “ساخته شده” یا تنظیم شده است. برخی هستند که حتی برای ساخت صحنه بازیگرانی استخدام می کنند.
با این حال ، روش دیگری برای صحنه پردازی صحنه عکاسی خیابانی این است که عکاس با سوژه صحبت کند (مانند درخواست مجوز) و آنها برای عکاس “ژست بگیرند”. به عنوان مثال ، می بینید که دو نفر ، شاید یک زن و شوهر ، دست در دست هم راه می روند. شما نزدیک می شوید و از آنها می خواهید که به طریقی خاص برای شما ژست بگیرند. برخی حتی با نشان دادن نحوه قرارگیری زن و شوهر و حالات چهره آنها ، مسافت بیشتری را طی می کنند. این مانند کارگردانی صحنه ای است که دید شما را تفسیر می کند.

واکنش ها به عکسبرداری صحنه ای متفاوت است. کسانی هستند که می گویند هیچ مشکلی ندارد و بالعکس.

مطالب مرتبط:  عکاسی در هوای بد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *