شناخت قسمتهای مختلف لنز

لنزها

قیمت انواع رینگ لایت در فروشگاه مینیاتور

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: اثر COVID-19 بر بازار رینگ لایت

1. پایه لنز و کنتاکت ها – این قسمتی از لنز است که به بدنه دوربین متصل می شود. پین های تماس نحوه ارتباط دوربین و لنز شما هستند.

2. نقطه تراز لنز – هنگامی که لنز را وصل می کنید، نقاط روی دوربین و لنز را ردیف می کنید.

3. تنظیمات فاصله کانونی / فوکوس – این نشانگرها به شما امکان می دهند با نگاه کردن به لنز، تنظیمات فاصله کانونی و فاصله کانونی را بررسی کنید.

4. حلقه فوکوس – در حالی که ممکن است بیشتر اوقات از فوکوس خودکار استفاده کنید، چرخاندن حلقه فوکوس به شما امکان می دهد کنترل را به صورت دستی در دست بگیرید. در برخی از دوربین ها ابتدا باید حالت فوکوس دستی را روشن کنید.

5. نخ فیلتر – جلوی لنز جایی است که می توانید هر فیلتری را که ممکن است نیاز داشته باشید وصل کنید. اینها بسته به لنز در اندازه های مختلف هستند.

6. کنترل دستی / فوکوس خودکار – برای فوکوس دستی، گاهی اوقات باید یک سوئیچ را روی لنز و دوربین فشار دهید.

7. تثبیت کننده تصویر – لنزهای دارای لرزشگیر اپتیکال می توانند سوئیچ هایی برای روشن یا خاموش کردن آن و حتی جابجایی بین حالت های تثبیت کننده داشته باشند.

8. نام لنز و جزئیات – این اغلب هر آنچه را که باید در مورد لنز بدانید، از جمله محدوده فاصله کانونی، دیافراگم، و سایر فناوری‌های آن را به شما می‌گوید.

9. حلقه زوم – چرخاندن این حلقه فاصله کانونی لنزهای زوم را تغییر می‌دهد و به شما امکان بزرگ‌نمایی یا کوچک‌نمایی را می‌دهد. بدیهی است که لنزهای پرایم دارای حلقه زوم نیستند.

مطالب مرتبط: کابرد دکمه های دوربین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *