شروع عکاسی مستند

عکاسی مستند به مهارت، عزم، زمان و چند برابر هزینه نیاز دارد اما قطعا یکی از پربارترین ژانرهای عکاسی است. هیچ راهنما یا قانونی برای شروع عکاسی مستند وجود ندارد – هر عکاسی سبک و روش کار خود را دارد. این یک شکل هنری است.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: << رینگ لایت >>

 

1- یافتن سوژه 

همه چیز با پیدا کردن یک سوژه شروع می شود و بهترین سوژه های مستند عکس درباره چیزی (یا شخصی) است که واقعاً به آن علاقه دارید – و لازم نیست سوژه ای دیدنی یا هیجان انگیز باشد. آن را ساده نگه دارید، به خصوص زمانی که اولین مورد شما است. عکس های مستند با سلیقه شخصی جالب تر از پروژه های تعیین شده هستند. شما می توانید سوژه را انتخاب کنید و اگر چیزی را انتخاب کنید که واقعاً به آن علاقه دارید، مردم آن را در عکس های به دست آمده می بینند. در عکاسی مستند همه چیز درباره علاقه است.

2- روی داستان خود تمرکز کنید

وقتی سوژه ای را پیدا می‌کنید، مطمئن می شوید که محدوده شما برای عکاسی و عزیمت به محل مشخص شده است.

3- تحقیقات عکاسی مستند

وقتی سوژه خود را پیدا کردید، نوبت به تحقیق می رسد. همه چیز را در مورد آن باید بدانید. شما می توانید از اینترنت استفاده کنید اما البته از کتابخانه و مجلات نیز استفاده کنید. هرچه بیشتر درباره سوژه خود بدانید، دریافت نماهایی که برای روایت داستان برای مستندتان مهم هستند آسان تر خواهد بود. هنگام تحقیق، زوایای جالبی نیز پیدا خواهید کرد که شاید به آن فکر نکرده باشید. 

4- زمان

چه مدت زمان برای یک پروژه عکاسی مستند نیاز دارید؟ معمولاً هر چه طولانی تر باشد بهتر است. این بدان معناست که شما منطقه و مردم را می شناسید، ارتباط برقرار می کنید و در حین عکاسی درباره سوژه خود اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد. بنابراین در حالت ایده آل، ماه ها یا حتی سال ها به یک مستند بهتر و عمیق تر منجر می شود. 

5- لیست شات

هنگام کار بر روی یک پروژه عکاسی مستند، همیشه یک لیست عکس تهیه کنید. باید فهرستی از انواع نماهایی باشد که برای گفتن داستان نیاز دارید. اساساً باید تصور کنید که می‌خواهید نتیجه نهایی چگونه باشد. 

6- ارتباط با مردم

 برای ایجاد تعادل بین این دو نوع عکس، مهم است که با مردم ارتباط برقرار کنید. درباره آنها و مکانی که در آن هستید بیشتر بدانید. حتی اگر قرار نیست از آن شخص عکس بگیرید، یادگیری از آن همیشه جالب است. مردم ایده ها یا زوایای جدیدی برای داستان به شما می دهند.

7- تامین پروژه عکاسی مستند

برای پایان کار، یک کلمه کوتاه در مورد تامین مالی پروژه عکاسی مستند شما. البته ساده‌ترین راه این است که خودتان بودجه آن را تامین کنید، اما باید از قبل به آن فکر کنید.

مطالب مرتبط: تنظیمات برای عکاسی از کودکان در فضای باز
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *