شروع عکاسی حرفه ای

ظهور عکاسی دیجیتال منجر به انقلابی در عکاسی شده است ، هم به عنوان یک هنر خلاق و هم به عنوان یک انتخاب شغلی. اصول اولیه عکاس شدن در حال حاضر فوق العاده آسان است. شما می توانید یک دوربین و برخی تجهیزات خریداری کنید ، عکاسی را از بسیاری از دوره های رایگان عکاسی آنلاین یاد بگیرید ، مهارت های عکاسی خود را تمرین کنید ، و ژانری را پیدا کنید که می توانید روی آن تمرکز کنید. در واقع می توانید پاسخ های خود را برای این سوال پیدا کنید – چگونه می توان یک عکاس حرفه ای شد.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: << رینگ لایت RGB و کاربرد آن >>

 

1- یک طرح تجاری عکاسی بنویسید

برای شروع ، شما به یک طرح تجاری نیاز دارید. هر کارآفرین جدی به شما می گوید که باید افکار خود را روی کاغذ سازماندهی کنید. این سند مفصل به عنوان نقشه راه شما عمل می کند و شرح می دهد که کسب و کار شما چیست و چگونه سودآور خواهد بود. 

 “عکاسی یکی از رقابتی ترین مشاغل است.” “شما باید یک کسب و کار بسیار خوب باشید تا بتوانید زندگی مناسبی داشته باشید. اگر درست شروع کنید ، خیلی سریعتر به آنجا خواهید رسید. “

2- هزینه های راه اندازی کسب و کار عکاسی خود را ارزیابی کنید

به عنوان بخشی از فرایند برنامه ریزی کسب و کار شما ، باید هزینه راه اندازی خود را ارزیابی کنید. قبل از اینکه بتوانید واقعا کسب و کار خود را راه اندازی کنید به چه چیزهایی نیاز دارید؟

 هزینه تجهیزات دوربین به تنهایی می تواند بیش از 10 هزار دلار باشد. همچنین به مجوزهای تجاری ، بیمه ، وب سایت و نرم افزارهای حسابداری مانند QuickBooks یا Xero احتیاج دارید.

استودیو چطور؟

آیا قصد دارید با یک فضای اختصاصی استودیویی شروع کنید یا در خارج از خانه کار کنید؟ اگر به فضای اداری نیاز دارید ، باید املاک اجاره ای تجاری را بررسی کنید و هزینه ماهانه آن را به همراه هزینه خدمات شهری در برنامه مالی خود حساب کنید.

3- تامین بودجه راه اندازی

اگر پول کافی در حساب بانکی خود برای راه اندازی کسب و کار خود دارید ممکن است نیازی به وام گرفتن نداشته باشید ، اما بسیاری از کارآفرینان به کمک نیاز دارند. بسیاری از افرادی که برای اولین بار یک کسب و کار را شروع می کنند ، در نهایت از خانواده یا دوستان کمک می خواهند یا مشاغل روزانه خود را تا زمانی که تجارت خود پایدار نباشد ادامه می دهند.

چه از دوستان و خانواده کمک مالی بخواهید و چه برای وام بانکی درخواست کنید ، به یک طرح تجاری نیاز دارید که نحوه هزینه کردن وجوه و زمان یا نحوه بازپرداخت وام ها را مشخص کند.

4- تجربه حرفه ای کسب کنید

شما باید به مشتریان آینده خود نشان دهید که چه کاری می توانید انجام دهید ، و کار در کنار یک عکاس حرفه ای یک راه عالی برای کسب تجربه و شروع به ایجاد نمونه کارها است. 

 مخاطبان خود را در نظر بگیرید و نمونه کارها را بر اساس آنچه می خواهند ببینند بسازید. آن را به روز نگه دارید تا مشتریان بالقوه جدید بتوانند کارهای جاری و مرتبط را مشاهده کنند.

5- یک برنامه قیمت گذاری ارائه دهید

چقدر هزینه خدمات خود را دریافت خواهید کرد؟ این سوال سختی برای هر عکاس است ، به ویژه هنگامی که تازه شروع به کار کرده اید. مشخص کنید که یک ساعت از وقت شما چقدر ارزش دارد. فرض کنید زمان شما 50 دلار در ساعت ارزش دارد.

به ازای هر ساعتی که برای عکاسی صرف می کنید ، حدود سه ساعت به ویرایش اختصاص می دهید. شما باید آن را در قیمت گذاری خود لحاظ کنید. بنابراین ، در این معادله ، شما 200 دلار برای یک جلسه عکسبرداری یک ساعته دریافت می کنید. البته ، ساختار قیمت شما متعلق به خود شماست ، این تنها راهی است که می توانید نقطه شروع را مشخص کنید.

6- یک وب سایت خوب راه اندازی کنید

هنگامی که نامی برای کسب و کار عکاسی خود پیدا کردید ، به یک وب سایت نیاز دارید. الگوهای وب سایت رایگان وجود دارد ، اما وب سایت شما مانند ویترین فروشگاه شما است. شما می خواهید تاثیرگذار باشد ، بنابراین به این فکر کنید که آیا بهتر است وب سایت خود را به صورت حرفه ای ایجاد کنید؟

البته وب سایت شما باید کارهای شما را به نمایش بگذارد. این همان چیزی است که مشتریان شما می خواهند ببینند. با تقسیم بندی گالری های خود بر اساس طبقه بندی ، سایت خود را سازماندهی کنید. شامل تصویری از خود و صفحه ای باشید که سابقه و تجربه شما را شرح می دهد.

مطالب مرتبط:  شناخت لنزهای نیکون

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *