سینماتوگرافی چیست؟

فیلمبرداری چیست و فیلمبردار چه کاری انجام می دهد؟

گفتن یک داستان روی فیلم فقط ضبط اکشن نیست. همچنین در مورد نحوه ثبت تصاویر است. در دنیای فیلم و تلویزیون ، این به عنوان فیلمبرداری شناخته می شود.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین رینگ لایت برای ZOOM

 

فیلمبرداری چیست؟

فیلمبرداری هنر عکاسی و قصه گویی بصری در یک فیلم سینمایی یا نمایش تلویزیونی است. فیلمبرداری شامل تمام عناصر بصری روی صفحه است ، از جمله نور ، قاب ، ترکیب ، حرکت دوربین ، زاویه دوربین ، انتخاب فیلم ، انتخاب لنز ، عمق میدان ، بزرگنمایی ، فوکوس ، رنگ ، نوردهی و فیلتراسیون.

چرا فیلمبرداری در صنعت فیلمسازی مهم است؟

فیلمبرداری ، ظاهر و حالت کلی روایت تصویری فیلم را تنظیم و پشتیبانی می کند. هر عنصر تصویری که روی صفحه نمایش ظاهر می شود ، یعنی میزان واقعی فیلم ، می تواند داستان را ارائه دهد و تقویت کند – بنابراین مسئولیت انسجام هر عنصر و پشتیبانی از داستان به عهده فیلمبردار است. سازندگان فیلم اغلب تصمیم می گیرند که بیشتر بودجه خود را صرف فیلمبرداری با کیفیت کنند تا تضمین کنند که این فیلم در صفحه نمایش بزرگ خارق العاده است.

فیلمبردار چه کاری انجام می دهد؟

یک فیلمبردار ، که همچنین به عنوان مدیر عکاسی نیز شناخته می شود ، مسئولیت دوربین و گروه روشنایی را بر عهده دارد. آنها کسی هستند که وظیفه ایجاد شکل ، رنگ ، نور و کادربندی در تک عکسهای یک فیلم را دارند. کارگردان و فیلمبردار فیلم از نزدیک با هم کار می کنند ، زیرا کار اصلی یک فیلمبردار این است که اطمینان حاصل کند که انتخاب های آنها از دید کلی کارگردان برای فیلم پشتیبانی می کند. فیلمبردار همچنین ممکن است به عنوان اپراتور دوربین در تولیدات کم هزینه تر عمل کند. سینماگرانی که در صنعت فیلم سازی پیشرفت می کنند می توانند به انجمن سینماگران آمریکا بپیوندند ، که جوایزی برای بهترین فیلمبرداری اعطا می کند و به اعضا اجازه می دهد اعتبار “ASC” را به نام خود بگذارند.

6 مورد از وظایف و مسئولیت های یک فیلمبردار

یک سبک بصری برای فیلم انتخاب می کند. یک فیلمبردار سبک بصری و رویکرد فیلم را تعیین می کند. به عنوان مثال ، یک فیلمبردار در یک فیلم مستند تعیین می کند که آیا از تصویب مجدد استفاده می کند ، یا اینکه به عکس و فیلم پیدا شده اعتماد زیادی می کند.
تنظیم دوربین را برای هر عکس انجام می دهد. یک فیلمبردار تصمیم می گیرد که کدام نوع دوربین ، لنز دوربین ، زاویه دوربین و تکنیک های دوربین به بهترین شکل صحنه را زنده می کنند. علاوه بر این ، یک فیلمبردار با ناظر فیلمنامه کار می کند و در صورت لزوم ، مدیر مکان برای بررسی هر صحنه و طراحی موثرترین نقاط دید دوربین کار می کند. این به حفظ نیت و مقیاس فیلم کمک می کند.
روشنایی هر صحنه را تعیین می کند. یک فیلمبردار از نورپردازی برای ایجاد خلق و خوی بصری مناسب که کارگردان آرزوی دستیابی به آن را دارد استفاده می کند. آنها باید بدانند که چگونه می توانند عمق ، کنتراست و کانتور تصویر را تقویت کنند تا از فضای داستان پشتیبانی کنند.
پتانسیل هر مکان را کاوش می کند. یک فیلمبردار خوب می فهمد که چه تصاویری کارگردان را به هیجان می آورد و می تواند در مورد گرفتن عکس هایی توصیه کند.
در تمرینات شرکت می کند. یک فیلمبردار در تمرین با بازیگران شرکت می کند زیرا احتمالاً مسدود شدن صحنه تغییر کرده و تکامل می یابد. در طول تمرین ها ، سینماگران دوربین را در پاسخ به ژست یا عملکرد خاصی تنظیم می کنند و در حالی که بازیگران موقعیت بدن و مسدود کردن را تنظیم می کنند ، تا متناسب تر با قاب عکس باشد.
چشم انداز کارگردان را بالا می برد. یک فیلمبردار خوب ایده ها و مفاهیمی را مطرح می کند که شاید کارگردان در نظر نگرفته باشد.

21 اصطلاح و تعریف در تکنیک های سینمایی

مانند یک حرفه ای فکر کنید
سینماگران با توجه به زاویه ، نور و حرکت دوربین باید در مورد هر عکس با دقت فکر کنند ، زیرا تعداد بی نهایت انتخابی که می توانند انجام دهند وجود دارد. تکنیک ها و اصطلاحات رایج فیلمبرداری عبارتند از:

نمای نزدیک: برداشتی که از نزدیک روی صورت یک شخصیت یا یک شی object انجام می شود.
کلوزآپ اکستریم: یک تصویری از فاصله نزدیک با چارچوب محکم.
لانگ شات: شات نشان دادن شخصیت در رابطه با محیط اطراف آنها.
لانگ شات افراطی: تصویر بسیار دور از شخصیت ، آنها دیگر در محیط اطراف خود قابل مشاهده نیستند.
استقرار شات: تصویری در ابتدای صحنه است که زمینه را برای صحنه فراهم می کند.
شلیک ردیابی: تصویری در حال حرکت به پهلو است که منظره ای را ضبط می کند یا در حین حرکت یک شخصیت را دنبال می کند. که اغلب به جای “دالی شات” به کار می رود ، اگرچه از نظر فنی به حرکت های مختلف اشاره دارند.
عکاسی دالی: تصویری است که دوربین در آن به سمت یک شخصیت در مسیر دالی حرکت می کند یا از آن دور می شود. از نظر فنی ، یک تصویری متحرک دالی فقط به حرکت دوربین به عقب و جلو اشاره دارد ، اگرچه این اصطلاح به معنای حرکت دوربین در ردیابی یک شخصیت است.
شات جرثقیل: برداشت سقفی که در آن دوربین روی جرثقیل متحرک در هوا معلق است.
Steadicam: یک تثبیت کننده دوربین سبک است که عکس های متحرک را ضبط می کند. Steadicam یا به صورت دست است یا به بدنه اپراتور دوربین متصل است و به آنها آزادی بیشتری برای حرکت در حین فیلمبرداری می دهد.
شات با زاویه بالا: تصویری است که دوربین بالاتر از یک کاراکتر یا یک شی قرار گرفته است.
شات با زاویه کم: تصویری است که دوربین در آن کمتر از یک کاراکتر یا شی قرار گرفته است.
شات متوسط: تصویری است که یک بازیگر را از کمر به بالا نشان می دهد.
شات نقطه نظر: تصویری که عمل را از طریق چشم یک شخصیت خاص نشان می دهد.
Panning: تصویری است که دوربین در محور عمودی خود به چپ یا راست می چرخد
شیب: تصویری است که دوربین در محور افقی خود به بالا یا پایین می برد
مقطعی: تکنیکی برای ویرایش که بین چندین رویداد که همزمان اتفاق می افتند قطع می شود.
صدای دیژیتیک: صدایی که هم شخصیت ها و هم مخاطب می توانند بشنوند ، مانند گفت و گو ، ضربه زدن به درب یا زنگ تلفن.
صدای غیر دیژتیک: صدایی که فقط مخاطب می شنود ، مانند یک راوی یا امتیاز فیلم ، در هنگام تولید پس از تولید در فیلم قرار می گیرد.
نور کلیدی: منبع اصلی تابش مستقیم نور به یک شخصیت یا شی. کلید بالا به نور کلیدی اشاره دارد که منبع اصلی نور یک صحنه است. کم کلید به نور کلید گفته می شود که منبع اصلی نور نیست.
نور جانبی: نوری که برای روشنایی مناطقی در صحنه استفاده می شود که با نور کلید روشن نمی شود.
نور پس زمینه: وقتی منبع اصلی نور از پشت یک شخصیت یا یک شی comes می آید.

مطالب مرتبطعکاسی با سرعت بالا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *