سرعت همگام سازی فلاش چیست؟

سرعت همگام سازی فلاش (سرعت سینک فلاش) سریع ترین سرعت شاتری است که دوربین و فلاش می توانند با آن همگام شوند. معمولاً 1/200 یا 1/250 است. اگر سرعت همگام‌سازی فلاش دوربین شما 1/200 باشد و هنگام استفاده از فلاش با سرعت شاتر بالاتر از آن عکس بگیرید، شاتر قبل از اینکه فلاش به طور کامل توسط سنسور گرفته شود بسته می‌شود و در نتیجه نوارهای سیاهی در کادری که شاتر است ایجاد می‌شود. قابل مشاهده است.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: موارد استفاده از رینگ لایت

 

یکی از مهم ترین چیزهایی که در دنیای فلاش و به خصوص فلاش بی سیم باید بدانید، سرعت همگام سازی شماست. 

برای گرفتن عکس با استفاده از یک “پاپ” فلاش، شاتر باید در طول آن فلاش به طور کامل باز باشد. با این حال، در سرعت های شاتر بسیار بالا، شاتر هرگز به طور کامل باز نمی شود. لبه باز و لبه بسته شاتر در واقع در سراسر صفحه تصویر به دنبال یکدیگر می آیند و تنها بخشی از سنسور تصویر را در یک لحظه مشخص نشان می دهند.

بنابراین، اگر فلاش شما فقط یک بار در یک سرعت شاتر بسیار بالا روشن شود، شاتر تا حدی فلاش را مسدود می کند و یک نوار تاریک در سراسر تصویر ایجاد می کند.

چرا سرعت همگام سازی فلاش مهم است؟

اگر قصد دارید با فلاش عکس بگیرید، سرعت همگام‌سازی فلاش واقعا مهم است. این یکی از کارهایی است که در صورت عکاسی از اشیا به احتمال زیاد انجام خواهید داد. اگر آن را به مثلث نوردهی وصل کنید واقعاً منطقی است.

چگونه فلاش را با سرعت شاتر همگام کنیم؟

در اکثر دوربین ها، می توانید به راحتی با رفتن به منوی تنظیمات سفارشی، فلاش خود را برای سرعت همگام سازی بالا تنظیم کنید.

وقتی از سرعت همگام سازی بالاتر استفاده می کنید چه اتفاقی می افتد؟

نوارهای مشکی نتیجه این است که پرده شاتر شما بخشی از تصویر را در طول نوردهی مسدود می کند. وقتی از سرعت شاتر بالاتر از سرعت همگام سازی استفاده می کنید، این اتفاق می افتد.

مطالب مرتبط: 6 نکته درباره عکاسی کلوزآپ

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *