زوایای دوربین در عکاسی از غذا

آیا شما در عکاسی از غذا تازه کار هستید؟ سپس شما باید بدانید که بیشترین زوایایی که مردم هنگام عکس گرفتن از غذا استفاده می کنند کدام است؟

ما به شما خواهیم گفت که چرا باید برای هر عکاسی از زاویه خاص استفاده کنید و چگونه آنها را به درستی اجرا کنید.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: تاثیر رینگ لایت در عکاسی پرتره

 

چرا برای عکاسی از غذا به زاویه های مختلف نیاز دارید؟

فاکتورهای زیادی می توانند باعث عکاسی از غذا شما شوند – مشکلات مربوط به نور ، ترکیب یا سبک و مواد غذایی بر روی نتیجه کار شما تأثیر می گذارد. حتی تصمیمات جزئی در این زمینه ها می تواند باعث شود که تصویری کمی “خاموش” باشد.

زاویه دوربین هنگام آهنگسازی برای عکاسی از مواد غذایی ضروری است. دیدگاهی که ممکن است برای یک تصویر بسیار خوب کار کند لزوما برای تصویر دیگری کارایی نخواهد داشت. بنابراین قبل از اینکه دوربین خود را بردارید ، به این فکر کنید که کدام دیدگاه به ارائه بهترین ویژگی های ظرف کمک می کند.

سه زاویه اصلی عکاسی از مواد غذایی وجود دارد: بالای سر ، 3/4 یا مستقیم.

ممکن است کمی فنی به نظر برسند. اما به خاطر سپردن این زوایای دوربین کاملاً آسان است. بالای سر مانند چشم پرنده است. در همین حال ، می توانید 3/4 را به عنوان دیدگاه غذاخوری در نظر بگیرید. و سرانجام ، مستقیم روی هم سطح بودن دوربین با جدول است.

تغییرات کمی در این زاویه دوربین برای عکاسی از مواد غذایی وجود دارد. اما اینها اصلی ترین مواردی است که متخصصان و علاقه مندان دائماً از آنها استفاده می کنند.

نحوه استفاده از زاویه دوربین 3/4

این زاویه زمانی است که دوربین خود را در مکانی از 25 تا 75 درجه نسبت به سوژه خود قرار دهید.

به طور معمول ، 45 درجه رایج ترین زاویه برای عکاسی از مواد غذایی تجاری است. این یک زاویه محبوب است زیرا بسیار متنوع است. به شما امکان می دهد جلو و سطح ظرف و همچنین کناره ها را نشان دهید.

و آیا ما ذکر کردیم که این همان دیدگاهی است که مردم هنگام خوردن غذا می بینند؟

زاویه 30 درجه نوعی زاویه 45 درجه است. زاویه دوربین کمی پایین تر است و به بیننده امکان دیدن پس زمینه را می دهد.

بیایید به تصاویر زیر نگاهی بیندازیم تا ببینیم زاویه 3/4 هنگام عکسبرداری از غذا چگونه کار می کند. تصویر سمت چپ در 30 درجه در حالی که تصویر در سمت راست در 45 درجه گرفته شده است. می توانید پس زمینه را در تصویر سمت چپ مشاهده کنید. اما در تصویر سمت راست ، مواد تشکیل دهنده غذا را خیلی بهتر می بینید.

هر دوی این عکس ها در 70 میلی متر گرفته شده اند ، بنابراین فاصله کانونی یکسان است. این اختلافات از زاویه دوربین ناشی می شد.

هنگام انتخاب زاویه برای عکاسی از غذا ، به این فکر کنید که چه غذایی را می توانید غذای خود را سرو کنید. برای سالادی که در یک کاسه سرو می شود ، می خواهیم عمیق تر آن را ببینیم. این به معنای انتخاب زاویه 45 درجه به جای زاویه 30 درجه است.

قبل از شروع به تنظیم عکس ، دوربین و لوازم جانبی خود را انتخاب کنید ، زیرا یکی بر دیگری تأثیر می گذارد. لنز مورد استفاده شما و فاصله دوربین و سوژه نیز همینطور.

وقتی با لنز طولانی تر عکاسی می کنید ، معمولاً فقط غذا و میز را می بینید. من تقریباً همیشه با دوربین تمام فریم خود با سرعت 70 میلی متر یا بالاتر عکس می گیرم.

وقتی صحبت از عکاسی از غذا می شود ، یک لنز 50 میلی متری یک لنز با زاویه دید عریض است. اگر فقط یک ظرف شلیک می کنید ، ممکن است پس زمینه بیش از آنچه شما ترجیح می دهید ، نشان داده شود.

اگر با لنز 50 میلی متری عکس می گیرید ، به سطوح و پس زمینه های بزرگ احتیاج دارید. همچنین باید خیلی به غذایتان نزدیک شوید تا آنچه را که نمی خواهید در عکس حذف کنید. در غیر این صورت ، فضای غیرضروری زیادی را اشغال خواهید کرد.

اگر در حال تماشای یک میز کار هستید یا در صحنه خود ظروف یا لوازم جانبی دیگری دارید ، 50 میلی متر یک لنز عالی برای کار است.

برای عکسبرداری از یک ظرف یا عکاسی از مواد غذایی مینیمالیستی ، به نظر من 50 میلی متر بسیار محدود کننده است. در عکاسی از غذا ، حتی اگر چندین عنصر در کادر داشته باشید ، غذا باید مورد توجه باشد. اینها باید از موضوع اصلی پشتیبانی کنند نه اینکه از آن کم کنند.

نحوه استفاده از زاویه دوربین بالای سر

به لطف اینستاگرام ، عکس بالای سر به یکی از محبوب ترین زوایای دوربین اخیر تبدیل شده است. برای عکاسی از تلفن های هوشمند بسیار عالی است زیرا تلفن ها دارای یک لنز با زاویه دید بسیار گسترده هستند. بنابراین اگر شما یک عکاس تازه کار غذا هستید ، این یکی از بهترین زاویه ها برای امتحان است!

به دلیل اعوجاج ناشی از لنز زاویه باز ، غذایی که روی تلفن 45 درجه شلیک شده می تواند به نظر می رسد انگار از روی میز می لغزد.

سربار مزایای مختلفی دارد. به عنوان مثال ، برای قرار دادن چندین عنصر در صحنه مانند منظره سفره مفید است. به همین دلیل یک دیدگاه عالی برای داستان سرایی است. هنگام شلیک از بالای سر ، می توانید انواع مختلفی از وسایل ، مواد اولیه یا ظروف غذا را در کادر مشاهده کنید. همچنین ساختن عکس با استفاده از این زاویه اغلب راحت تر از 3/4 یا مستقیم است.

در تصویر اسپاگتی کربنارا ، زاویه 90 درجه به ما امکان می دهد درون ظرف را ببینیم. این جزئیات مانند بیکن ، جعفری ، پنیر رنده شده ، و فلفل سیاه آسیاب شده را به نمایش کامل می آورد. این یک ضربه مینیمالیستی با فضای منفی زیاد است ، اما نتیجه چشم نواز است.

نه تنها در غذا بلکه در ماهیتابه و زمینه نیز می توان بافت زیادی را مشاهده کرد.

بافت یک عنصر اساسی در عکاسی از مواد غذایی است ، و انتخاب یک زاویه سقف به ما امکان استفاده موثر از آن را می دهد.

با این حال ، زاویه بالای سر برای هر نوع عکس غذایی کار نمی کند. عمق را از بین می برد ، که به یک تصویر پاپ گرافیکی بیشتری می دهد. بنابراین این بدان معناست که برای هر نوع غذایی مناسب نیست. با زاویه سقف ، شما بر شکل غذا و عناصر مختلف صحنه تأکید می کنید.

نحوه استفاده از زاویه مستقیم

این زاویه دوربین برای غذاهای “بلند” مانند برگر یا دسته پنکیک مناسب است. بر ارتفاع یک ظرف تأکید دارد. هنگامی که از همبرگر و ساندویچ شلیک می کنید ، نان یا تکه بالایی نان آنچه را در داخل است پنهان می کند. به همین دلیل گرفتن عکس از هرجای بالای غذا منطقی نیست. به یاد داشته باشید ، هدف همیشه تمرکز بر بهترین ویژگی های غذا است.

در تصویر Eton Mess زیر ، صریح و روشن انتخاب واضحی بود. این به ما امکان می دهد مرنگ و خامه شیری لایه لایه با انجیر و برش های پرتقال خون را ببینیم. در تصویر براونی های شکلاتی ، می توان بافت آنها و گیلاس ها را مشاهده کرد. و کنتراست پاشیدن شکر آیسینگ داریم.

اگر من عکس را بالای سر خود می گرفتم ، شکر مایه و بافت بالای براونی مورد توجه قرار می گرفت. و این وحشتناک است زیرا مردم هیچ راهی برای دانستن آنچه در غذا است ندارند.

زوایای عالی دیگری که می توانید در عکاسی از مواد غذایی استفاده کنید

قبلاً اشاره کردیم که 3/4 ، سربار و مستقیم روشن تنها زاویه های موجود نیستند. برای عکاسی از مواد غذایی می توانید از موارد زیر استفاده کنید:

زاویه پایین

زاویه پایین تغییر در شات مستقیم است. تنها تفاوت این است که شما باید کمی پایین تر از ظرفی که از آن عکاسی می کنید بروید.

این دیدگاه باعث می شود ظرف بزرگتر از اندازه واقعی آن به نظر برسد. به همین دلیل است که آن را در تبلیغات زیاد می بینید. می توانید هنگام عکس گرفتن از همبرگر ، یک دسته پنکیک یا هر چیز دیگری با قد ، از آن استفاده کنید.

کلوزآپ (بسته)

آیا لازم است مواد داخل غذا را به نمایش بگذارید؟ سپس انجام یک شات کلوزآپ را در نظر بگیرید. به شما امکان می دهد بافت و جزئیات ظرفی را که از آن عکس می گیرید نشان دهید.

به این ترتیب بینندگان شما درک بهتری از طعم و مزه غذا در دهان آنها پیدا می کنند. در بیشتر موارد ، این دیدگاه فقط مکمل عکس اصلی است. به عبارت دیگر ، شما باید آنچه را که مردم با عکس اصلی به آن نگاه می کنند ، تعیین کنید. بنابراین وقتی آنها از نزدیک نگاه می کنند ، می دانند که این موضوع یکسان است.

زاویه هلندی

زاویه دید هلندی فقط یک اسم فانتزی است تا کمی دوربین خود را کج کنید. در عکاسی از غذا معمول نیست. اگر مجموعه شما دارای خطوط تیز یا اشکال هندسی باشد می توانید این کار را امتحان کنید.

به جای اینکه همه چیز را صاف کنید ، می توانید برای ایجاد علاقه برخی از آنها را کج کنید. به نوبه خود ، اشکال مورب  ایجاد می کند تا چشم بیننده را به سمت غذا سوق دهد.

چه زمانی باید از این زاویه ها استفاده کنید؟

همیشه غذایی را که عکاسی می کنید در اولویت قرار دهید. آیا لایه های آن مانند ساندویچ است؟ یا مثل غذای پیتزا یک غذای تخت است؟ همچنین به این فکر کنید که می خواهید کانون اصلی توجه را در کجا قرار دهید. توصیه من این است که روی قسمت جلوی غذا فوکوس کنید.

اگر غذا لایه لایه است ، باید از عکسبرداری بالای سر خودداری کنید. در عوض ، به دنبال زاویه 3/4 و مستقیم بروید. به این ترتیب می توانید هر آنچه در آن است را نشان دهید.

اگر ظرف صاف است یا بیشتر مواد تشکیل دهنده آن در قسمت بالایی قرار دارد ، پس عکس های بالای سر خود را بزنید.

اگر با تلفن خود عکس می گیرید ، از چشم انداز بالای سر یا مستقیم استفاده کنید. از گرفتن زاویه های مورب خودداری کنید. هنگام شروع عکاسی از غذا تمایل به عکس گرفتن از یک زاویه وجود دارد. هرگز خوب به نظر نمی رسد و شما را به عنوان یک آماتور معرفی می کند. به خصوص اگر به نظر برسد که غذا در آستانه سر خوردن از میز است!

وقتی از غذا عکس می گیرید ، فقط با یک زاویه خود را محدود نکنید. حتی توصیه می کنیم هر سه زاویه را انجام دهید. به هر حال ، این همان کاری است که اکثر عکاسان حرفه ای انجام می دهند. آنها می خواهند همه چیز را پوشش دهند ، بنابراین جزئیات را از دست نمی دهند. این روند فکری به آنها امکان می دهد تا گزینه های بیشتری به مشتریان خود بدهند.

البته ، باید زاویه های دیگر را نیز امتحان کنید. انجام این کار به شما امکان می دهد تا دیدگاه منحصر به فردی داشته باشید. می بینید که هرچه تصاویر شما با دیگران متفاوت باشد احتمال موفقیت شما در این سبک بیشتر است. بنابراین از آزمایش نترسید! به هر حال ، شما تمام وقت این کار را دارید ، زیرا سوژه شما تکان نمی خورد.

نتیجه

دانستن نحوه استفاده از 3/4 ، بالای سر و مستقیم به شما در عکاسی از محصول کمک زیادی می کند. پس از آشنایی با این زوایا ، مجبور نیستید وقت خود را برای درک نحوه عکاسی از ظرف خود تلف کنید. از این گذشته ، شما فقط سه انتخاب دارید.

هرچه بیشتر عکس بگیرید و عکاسی از غذا را تمرین کنید ، بصری آن بیشتر می شود. شما یاد خواهید گرفت که به سرعت زاویه ای را انتخاب کنید که برای مواردی که عکس می گیرید بهترین کار را داشته باشد. برنامه ریزی از قبل می تواند مفید باشد ، اما شما می خواهید فضای خلاقیت نیز فراهم کنید.

مطالب مرتبط:  فشردگی لنز چیست؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *