زاویه مناسب بدن در عکاسی پرتره

یکی از بهترین ژانرهای عکاسی ، پرتره است. افراد برای کسب و کار ، کنفرانس ها ، نشریات ، بازیگری و موارد دیگر به عکس های خود نیاز دارند.

حالا ، وقتی شخصی برای گرفتن عکس به شما مراجعه می کند ، به شما اعتماد می کند تا ظاهر خوبی داشته باشد. این واقعاً یکی از بزرگترین بخش های شغل شما به عنوان یک عکاس است:

سوژه خود را عالی جلوه دهید.

وقتی شخصی شما را برای گرفتن پرتره استخدام می کند ، مهم این است که بدانید چگونه آنها را به تصویر بکشید و چگونه بدن را به سمت دوربین زاویه دهید. با تکنیک های مناسب ، شما همچنین می توانید کارآمدتر کار کنید ، که هم برای شما و هم برای مشتری شما مفید خواهد بود.

ما نمونه های واضحی از تغییرات جزئی را که می توانید برای ایجاد یک پرتره دلپذیرتر ایجاد کنید ، گردآوری کرده ایم.

تعادل وزن آنها را تغییر دهید

در تصاویر زیر مدل سمت چپ مستقیماً روی پاهایش ایستاده است. وزن بدن او بر روی هر دو پای او به طور مساوی است.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: << با رینگ لایت در ZOOM زیباتر دیده شوید >>

 

اما همانطور که در تصویر سمت راست مشاهده می کنید ، تغییر جزئی وزن او تفاوت زیادی ایجاد می کند. تنها کاری که مدل انجام داده این است که بیشتر وزن خود را روی پای راست خود گذاشته-و این بلافاصله یک منحنی ظریف s با بدن او ایجاد کرده است.

این مدل هنوز مستقیماً رو به دوربین است ، اما در حال حاضر باریک تر به نظر می رسد.

مدل را از کمر به جلو خم کنید

مدل همچنان مستقیم رو به شماست، اما اکنون می توانید او را از کمر به جلو خم کنید.

در عکس سمت چپ، مدل نسبت به دوربین متمایل شده یا به عقب خم شده است، و بسیار ناخوشایند است. این زاویه یک چانه دوتایی ایجاد می کند و او را سنگین تر نشان می دهد. هر زمان که مشتری این کار را انجام داد، باید فوراً آنها را اصلاح کنید.

برای بهتر شدن عکس، کافی است سوژه خود را کمی از کمر به جلو (به سمت شما) خم کنید.

همانطور که از عکس سمت راست می بینید، وقتی مدل به جلو خم شد، به طور خودکار سر خود را زاویه داد و وزن خود را تغییر داد. این ژست بسیار جذاب تر است!

وزن روی پای عقب

حالا از مدل بخواهید وزن خود را به پای عقب خود منتقل کند.

در مثالهای زیر ، مدل وزن خود را به پای چپ خود منتقل می کند و پای راست خود را جلو می آورد. در تصویر سمت چپ ، می توانید ببینید که چگونه وقتی به عقب یا دور از دوربین متمایل می شود ، این ژست ناخوشایند و غیر طبیعی به نظر می رسد.

بنابراین هنگامی که سوژه شما وزن خود را عقب می اندازد ، از آنها بخواهید یا صاف تر بایستند یا کمی به سمت شما متمایل شوند (همانطور که در عکس سمت راست دیده می شود).

بازوهای متقاطع

یک حالت بسیار محبوب برای عکس ها این است که مدل حالت دست به سینه باشد (در زیر نشان داده شده است). این احساس اعتماد به نفس و قدرت را نشان می دهد.

با این حال ، ممکن است اشتباه شود.

در تصویر سمت چپ ، مدل سرش را به سمت عقب خم کرده است. این اشتباه بیشتر در زنان شایع است ، زیرا اغلب سر خود را در عکس ها کج می کنند.

در عوض ، به وضوح با سوژه خود ارتباط برقرار کنید تا چانه آنها را کمی جلو و پایین بیاورید. این تنظیم آسان تفاوت بزرگی ایجاد می کند و همان چیزی است که مشتری شما می خواهد.

مدل را کمی به جلو خم کنید

شما می توانید یک عکس سر نزدیک بسیار زیبا با ژست بازوها بگیرید.

تصویر سمت چپ عریض تر است تا به شما نشان دهد که چگونه و کجا مدل مدل بدن خود را زاویه داده است.

از سوژه خود بخواهید که از کمر به جلو خم شود. اکثر مردم فکر می کنند این احساس عجیب است ، بنابراین فقط به آنها اطلاع دهید که در تصویر نهایی عالی به نظر می رسد.

به یاد داشته باشید که اکثر مردم در مورد ظاهر خود مطمئن نیستند ، بنابراین همیشه وقت بگذارید تا به آنها اطمینان دهید که ظاهری شگفت انگیز دارند!

سپس یا با لنز خود زوم کنید یا به مدل نزدیک شوید.

از دو طرف صورت مدل خود عکس بگیرید

مثال زیر “سمت خوب” مدل را نشان می دهد. همه ما یک طرف داریم که از طرف دیگر بهتر است. با این حال، معمولاً با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست، بنابراین لطفاً همیشه از مدل خود از سمت چپ و راست عکس بگیرید.

این به وضوح با مدل فوق نشان داده شده است. سمت خوب او زمانی است که صورت خود را به سمت راست زاویه می دهد تا سمت چپ او بیشتر دیده شود (تصویر سمت راست). شما می توانید بیشتر صورت او را ببینید، گردن او بهتر به نظر می رسد، هر دو چشم قابل مشاهده است، موها به طور طبیعی می ریزند و بینی او زاویه بهتری دارد.

مطالب مرتبط:  راهنمای عکاسی از نوزاد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *