ریکاوری حافظه گوشی اندروید

بازیابی حافظه تلفن برای اندروید

 

قیمت انواع رینگ لایت اورجینال در فروشگاه مینیاتور

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: با رینگ لایت در ZOOM زیباتر دیده شوید

 

چگونه اطلاعات را از حافظه گوشی بازیابی کنیم؟ (داخلی خارجی)

امروزه گوشی های هوشمند صرفاً یک ابزار ارتباطی نیستند، بلکه یک مینی کامپیوتر، پخش کننده ویدیو یا موسیقی، نقشه، قطب نما، PSP، Kindle و غیره نیز هستند. زمانی که داده های زیادی در کارت حافظه تلفن اندرویدی ما تولید می شود، طبیعتاً ممکن است به طور تصادفی از دست بدهیم. داده های مهم زمانی که فایل های ناخواسته را از حافظه گوشی اندروید حذف می کنیم. همانطور که می دانید رایانه دارای یک سطل بازیافت برای ذخیره اطلاعات حذف شده است، با این حال، آیا گوشی اندرویدی نیز سطل بازیافت مشابهی دارد؟ و چگونه اطلاعات را از حافظه گوشی در اندروید بازیابی کنیم؟

خوب، این مقاله همه چیز در مورد بازیابی حافظه گوشی برای اندروید است. مهم نیست که اطلاعات حافظه داخلی اندروید یا کارت SD خارجی را از دست بدهید، راهی موثر برای بازیابی حافظه گوشی برای اندروید خواهید یافت.

قسمت 1. آیا امکان بازیابی اطلاعات از حافظه تلفن اندروید وجود دارد؟

وقتی چیزی را از حافظه گوشی اندروید خود حذف می کنید، فایل های حذف شده به عنوان قابل تعویض یا نامرئی در سیستم علامت گذاری می شوند. اگرچه اندروید سطل بازیافت ندارد، اما آن داده‌های حذف شده هنوز قابل بازیابی هستند قبل از اینکه داده‌های جدید روی آن‌ها بازنویسی کنند و فضای آن‌ها را برای همیشه اشغال کند. بنابراین، اگر قصد بازیابی اطلاعات از حافظه گوشی اندروید را دارید، در اینجا چند پیشنهاد برای شما وجود دارد:

اگر پس از راه اندازی مجدد دستگاه اندرویدی داده های از دست رفته ظاهر نشد، آن را دوباره و دوباره راه اندازی نکنید.
پس از از دست رفتن داده، وای فای/داده تلفن همراه را خاموش کنید و دستگاه Android خود را خاموش کنید. با انجام این کار، از تولید هرگونه داده جدید در دستگاه شما جلوگیری می کند.
از یک نرم افزار بازیابی حافظه تلفن ایمن، آسان و قابل اعتماد برای بازیابی سریع حافظه تلفن استفاده کنید.
به خاطر داشته باشید که برای جلوگیری از از دست رفتن اطلاعات حافظه تلفن، به طور مرتب از تلفن Android خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.
در مرحله بعد، بیایید نحوه بازیابی اطلاعات از حافظه تلفن Android را بررسی کنیم.

قسمت 2. چگونه می توان حافظه گوشی اندرویدی را بازیابی کرد؟

بهترین راه برای بازیابی اطلاعات از حافظه تلفن اندرویدی، بازیابی از یک فایل پشتیبان قبلی در صورت وجود است. با این حال، اگر از قبل از حافظه گوشی اندروید نسخه پشتیبان تهیه نکرده اید، می توانید از یک برنامه بازیابی حافظه تلفن ایمن و قابل اعتماد برای بازیابی اطلاعات حافظه گوشی در دستگاه اندرویدی استفاده کنید. در همین راستا این قسمت به شما راهنمایی کاملی در زمینه بازیابی حافظه گوشی اندروید با بک آپ یا بدون بک آپ می دهد.

2.1 نحوه بازیابی حافظه تلفن اندرویدی بدون پشتیبان گیری با بازیابی اطلاعات اندروید (حافظه داخلی و خارجی)

Android Data Recovery یک نرم افزار حرفه ای، ایمن و قابل اعتماد بازیابی حافظه گوشی برای دستگاه های اندرویدی است. و دارای دو حالت ریکاوری است. در حالت بازیابی اطلاعات اندروید، می توانید پیام های حذف شده، گزارش تماس ها، مخاطبین، فیلم ها، موسیقی، عکس ها و اسناد را از حافظه داخلی اندروید و کارت SD (در صورت وجود) به رایانه بازیابی کنید. و تحت بازیابی کارت SD، می توانید عکس ها، فیلم ها، موسیقی و اسناد حذف شده را از کارت SD به رایانه بازیابی کنید.

علاوه بر این، مهم نیست که کدام حالت را انتخاب کنید، همیشه می توانید از اطلاعات موجود از حافظه داخلی اندروید یا کارت SD به رایانه نسخه پشتیبان تهیه کنید. علاوه بر این، می‌توانید همه داده‌ها را پیش‌نمایش کنید و به‌طور انتخابی فایل‌های مورد نظر را قبل از بازیابی یا پشتیبان‌گیری انتخاب کنید و فایل‌های بازیابی یا پشتیبان‌گیری از حافظه داخلی اندروید یا کارت SD خارجی، فرمت و کیفیت داده اصلی را حفظ می‌کنند. در واقع، استفاده از آن آسان است، برنامه بازیابی حافظه تلفن بسیار ایمن و کاربرپسند برای همه دستگاه های اندرویدی.

بیایید ببینیم چگونه می توان حافظه گوشی را برای اندروید بدون پشتیبان بازیابی کرد.

بازیابی حافظه داخلی گوشی:

1. Android Data Recovery را بر روی رایانه خود راه اندازی کنید و از جعبه ابزار وارد ماژول Android Recovery شوید.

2. دستگاه Android را از طریق کابل USB به رایانه وصل کنید، اشکال زدایی USB را فعال کنید و همانطور که از شما خواسته شده است، مجوز دستگاه Android خود را صادر کنید. سپس در این برنامه Next را انتخاب کنید و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا ادامه دهید. پس از اتمام اسکن خودکار دستگاه توسط برنامه، تمامی فایل های قابل بازیابی را در پوشه های فایل های مختلف در این برنامه مشاهده خواهید کرد. (توجه: اگر برنامه موارد مورد نظر را اسکن نمی کند، دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا آن را روت کنید و دوباره امتحان کنید.)

3. یک پوشه فایل را از پنجره سمت چپ انتخاب کنید، به عنوان مثال، Contacts، پیش‌نمایش مخاطبینی را که می‌خواهید بازیابی کنید از پنجره سمت راست علامت بزنید و روی گزینه Recover زیر ضربه بزنید تا بازیابی حافظه داخلی گوشی آغاز شود.

نکته: فایل های حذف شده با رنگ قرمز در این برنامه برچسب گذاری شده اند.

بازیابی اطلاعات کارت SD گوشی

1. Android Data Recovery را راه اندازی کنید، حالت SD Card Recovery را در منوی بالا انتخاب کنید، کارت SD قابل جابجایی را از دستگاه Android خود خارج کنید و از یک کارت خوان SD برای وصل کردن آن به رایانه استفاده کنید.

2. در این برنامه، روی Next کلیک کنید، درایو دیسکی را که می خواهید اسکن کنید علامت بزنید و در زیر روی Next ضربه بزنید تا فرآیند اسکن خودکار شروع شود. پس از اسکن، تمامی فایل های قابل بازیابی را در این برنامه مشاهده خواهید کرد.

3. نوع داده ای را که می خواهید بازیابی کنید از پنجره سمت چپ انتخاب کنید، به عنوان مثال، Photos، پیش نمایش و بررسی عکس ها از پنجره سمت راست و کلیک بر روی Recover در زیر.

2.2 نحوه بازیابی اطلاعات از حافظه داخلی گوشی اندروید از طریق ابزار ADB (پیچیده)

این راه از انجمن توسعه دهندگان XDA است. استفاده از ابزار ADB یک روش نسبتاً پیچیده برای بازیابی حافظه تلفن برای اندروید است و به شما توصیه نمی کنیم آن را امتحان کنید. بدتر از آن، برای بازیابی اطلاعات از حافظه گوشی، دستگاه اندرویدی شما باید روت شود.

چگونه اطلاعات را از حافظه داخلی گوشی اندروید بازیابی کنیم؟

از حافظه داخلی گوشی اندروید خود یک کپی بسازید: سرور FileZilla را به عنوان نسخه تکراری روی رایانه خود نصب و اجرا کنید.
روی “تنظیمات عمومی” کلیک کنید > مقدار “40” را در “Listen on these ports” تنظیم کنید و “0” را در “Connections timeout” در “Timeout settings” وارد کنید.
سپس به “تنظیمات کاربران” بروید و با انتخاب گزینه “افزودن” یک کاربر جدید اضافه کنید و نام کاربر جدید را “sally” یا هر چیز دیگری بگذارید > برای کاربر جدید رمز عبور تعیین کنید، به عنوان مثال “able” > فعال کردن ” گزینه های Read” و “Write” در زیر Files برای کاربر جدید > Save to the location path: C:\cygwin64\000.
سپس، فایل «Android SDK» را از اینجا روی رایانه خود نصب کنید > فایل‌های adb.exe، adb-windows.exe، AdbWinApi.dll، AdbWinUsbApi.dll و fastboot.exe را در مسیر مکان: C:\cygwin64\bin کپی کنید. .
debugging(اشکال زدایی) USB را در تلفن اندرویدی خود فعال کنید. تلفن Android را به رایانه وصل کنید > پنجره فرمان را باز کنید و دستورات زیر را وارد کنید تا یک درایو انتخاب شده از لیست کپی شود:
پوسته adb
سو
find/dev/block/platform/-name ‘mmc*’-exec fdisk-l{}\;>/sdcard/list_of_partitions.txt

سپس، دستورات زیر را وارد کنید تا پارتیشن‌های گوشی خود را در مکانی امن کپی کنید: adb pull/sdcard/list-of-partitions.txt C:/cygwin64/000.
این فایل را باز کنید و اطلاعات مربوط به داده های از دست رفته خود را بررسی کنید و یک پنجره دستوری جدید باز کنید و این رشته ها را وارد کنید:
پوسته adb
su mkfifo/cache/myfifo
ftpput-v-u sally -pable -p40 192.168.42.79 mmcblk0p27.raw/cache/myfifo

ضمناً، «sally» و «able» نام کاربری و رمز عبوری است که قبلاً برای کاربر جدید ایجاد کرده‌اید و پس از آنها شماره پورت و آدرس سرور آمده است.
پس از آن، دوباره یک پنجره دستور جدید باز کنید و دستورات زیر را تایپ کنید:
پوسته adb
سو
dd if=/dev/block/mmcblk0p27 of=/cache/myfifo

کمی صبر کنید تا FileZilla اطلاعات گوشی شما را در پوشه “000” کپی کند. خب، مراحل تمام نشد، بیایید مراحل زیر را در مورد نحوه بازیابی اطلاعات از حافظه داخلی گوشی اندروید ادامه دهیم.
با این مراحل فایل RAW را به فرمت VHD تبدیل کنید: ابزار VHD را دانلود کنید > فایل “VHDTool.exe” را در پوشه “000” کپی کنید.
یک پنجره فرمان باز کنید و رشته های زیر را وارد کنید: cd C:/cygwin64/000/VhdTool.exe/convert mmcblk0p27.raw.
فایل تبدیل شده را به عنوان VHD در ویندوز نصب کنید: به مدیریت دیسک > تنظیمات > اقدام > پیوست VHD بروید. سپس C:\cygwin\nexus/mmcblk0p12.raw را وارد کنید وقتی از شما مکان می خواهد.
روی آن کلیک راست کرده و “Initialize Disk” > “GPT” را انتخاب کنید > روی فضای خالی کلیک راست کرده و نماد “New Simple Volume” را انتخاب کنید.
یک حرف جدید روی درایو تنظیم کنید و پارتیشن بندی را غیرفعال کنید > روی قسمت RAW کلیک راست کنید تا فرمت شود و نوع فایل باید “FAT 32” باشد.
از هر برنامه بازیابی حافظه تلفن موجود برای اسکن فایل VHD که به تازگی بر روی رایانه خود نصب کرده اید استفاده کنید و نامه فایل VHD را که در مرحله 3 تنظیم کرده اید برای بازیابی اطلاعات از حافظه تلفن ارائه دهید.

2.3 نحوه بازیابی اطلاعات از حافظه تلفن دستگاه اندروید از طریق پشتیبان گیری گوگل

ممکن است پس از آشنایی با روش پیچیده ADB فوق، احساس افسردگی کنید. به هر حال فراموشش کنید! در اینجا یک روش ساده برای بازیابی حافظه تلفن وجود دارد. و اگر قبلاً از حافظه تلفن Android در حساب Google نسخه پشتیبان تهیه کرده اید، می توانید اطلاعات حافظه تلفن را از پشتیبان Google بازیابی کنید. با این حال، این راه به شما اجازه نمی دهد که به طور انتخابی یک فایل خاص را بازیابی کنید. بدتر از آن، ممکن است داده های موجود در تلفن Android شما را پاک کند.

بیایید ببینیم چگونه می توان حافظه تلفن را از پشتیبان گیری Google بازیابی کرد.

1. در دستگاه Android خود، تنظیمات > پشتیبان‌گیری و بازنشانی را انتخاب کنید > پشتیبان‌گیری از داده‌های من را انتخاب کنید > پشتیبان‌گیری از داده‌های من را روشن کنید.

2. به مرحله آخر برگردید و بررسی کنید که آیا حساب Google شما با پشتیبان‌گیری و تنظیم مجدد مرتبط است یا خیر. اگر نه، با همان حساب Google وارد شوید که برای پشتیبان‌گیری از داده‌ها استفاده کرده‌اید.

3. بازیابی خودکار را فعال کنید، سپس تمام فایل های پشتیبان به طور خودکار به دستگاه اندروید شما بازیابی می شوند.

از توضیحات بالا می بینید که دو راه دیگر برای بازیابی حافظه گوشی برای اندروید بسیار پیچیده هستند، به جز روش Android Data Recovery. بنابراین، ایجاد عادت پشتیبان گیری منظم از تلفن اندرویدی از اهمیت بالایی برخوردار است. برای یادگیری نحوه پشتیبان‌گیری و بازیابی تلفن‌ها و تبلت‌های Android، می‌توانید اینجا را کلیک کنید.

سخن پایانی

از دست دادن تصادفی داده ها از تلفن Android می تواند افراد را ناامید یا مضطرب کند. اگر از از دست رفتن اطلاعات حافظه گوشی اندروید رنج می برید و چیزی در مورد بازیابی حافظه گوشی برای اندروید نمی دانید، می توانید دستورالعمل های این مقاله را برای بازیابی اطلاعات از حافظه گوشی در دستگاه اندروید دنبال کنید. اکیداً توصیه می‌کنیم که Android Data Recovery را امتحان کنید، که می‌تواند تمام فایل‌های از دست رفته را از حافظه گوشی اندروید بدون پشتیبان‌گیری از قبل بازیابی کند. علاوه بر این، استفاده از آن آسان، کاملا امن، سریع و کاربر پسند است.

مطالب مرتبط: راهنمای کامل عکاسی عروسی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *