رینگ لایت بهتر است یا فلاش؟

مباحث مقایسه ای زیادی در عکاسی وجود دارد. کانن در مقابل نیکون! فروش IPS در مقابل فروش دیجیتال. Wix در مقابل وردپرس. خوب ، امروز یک مسابقه رو در رو دیگر برای شما رقم زده ایم: رینگ لایت در مقابل فلش! افراد زیادی از هر دو استفاده می کنند (البته نه به طور هم زمان.) بنابراین برای عکاسی شما چه چیزی بهتر است؟

 

امروز ما در مورد مزایای ر ینگ لایت و عکاسی با فلاش بحث خواهیم کرد و به شما کمک می کنیم تا بتوانید بهترین کار را برای تجارت خود داشته باشید. ما مواردی مانند قابلیت حمل ، هزینه ، قدرت و سهولت یادگیری را بررسی خواهیم کرد.

اولین گام در انتخاب محصول مناسب شما در بحث رینگ لایت در مقابل فلاش این است که بفهمید هر گروه چیست و چگونه کار می کند.

رینگ لایت

رینگ لایت

رینگ لایت چیست چیست؟ رینگ لایت ها از خانواده چراغ های روشنایی مداوم هستند. در واقع هر نوری هستند که برای مدت زمان طولانی در یک حالت باقی بمانند. این می تواند یک چراغ رومیزی یا یک چراغ سقفی باشد. تا زمانی که به طور مداوم روشن بماند ، یک چراغ مداوم است.

در اصطلاح عکاسی ، چراغ های پیوسته همیشه چراغ های مصنوعی روشن هستند که ما در طول جلسه برای تأمین نور (یا سایه ها!) در جایی که می خواهیم ، برای چاپلوسی سوژه های خود استفاده می کنیم.

رینگ لایت

رینگ لایت

 

از روشنایی مداوم می توان دقیقاً مانند فلاش استفاده کرد. می توانید از آن با لامپ ، با اصلاح کننده ها ، پشت اسکریپت ها یا روش های دیگری که می توانید فلش بزنید استفاده کنید. تنها تفاوت این است که شما چراغ مداوم را روشن می کنید ، روشن می ماند.

رینگ لایت

رینگ لایت

روشنایی مداوم در انواع مختلف وجود دارد ، از جمله چراغ های رشته ای ، LED ، فلورسنت ، تنگستن و حتی چراغ های پلاسما. هر نوع مزایا و محدودیت های خاص خود را دارد. به عنوان مثال لامپ های رشته ای به راحتی در دسترس هستند اما در اثر لمس گرم می شوند. اگر تصمیم دارید در روشنایی مداوم سرمایه گذاری کنید ، بهترین نوع نور مداوم را برای نیازهای خود تحقیق کنید.

رینگ لایت

رینگ لایت

فلاش چیست؟

از طرف دیگر ، نور فلاش ، نور متناوب است. وقتی شاتر را فشار می دهید ، فلاش روشن می شود ، سوژه شما به سرعت روشن می شود و سپس خود را خاموش می کند. روشنایی فلاش می تواند یک چراغ سرعت ساده باشد ، مانند تصویر بالا ، یا یک نور قوی تر.

اسپید لایت و استروب ها ، مانند روشنایی مداوم ، می توانند در پشت اصلاح کننده ها ، بدون اصلاح کننده و غیره نیز استفاده شوند.

رینگ لایت یا فلاش ؟

پاسخ این است که، بستگی دارد! جوانب مثبت و منفی هر دو سیستم وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

مزایای رینگ لایت

من فکر می کنم مزیت شماره یک رینگ لایت این است که آنچه می بینید همان چیزی است که به دست می آورید. شما می دانید که قبل از اینکه دکمه شاتر را بفشارید، نور تا چه اندازه بر روی سوژه شما روشن خواهد شد زیرا می توانید آن را با چشم خود ببینید. هیچ حدسی وجود ندارد شما می دانید که سایه ها کجا می افتند ، نور چگونه به سوژه شما برخورد می کند و غیره

از آنجا که نور را می بینید ، یادگیری تکنیک های روشنایی بسیار راحت تر خواهد بود. به عنوان مثال ، اگر می خواهید نور پروانه ای را انجام دهید ، به معنای واقعی کلمه می توانید سایه پروانه ای را در هنگام حرکت نور به اطراف سوژه خود ، شدت یافته یا ناپدید شود.

نورپردازی مداوم نیز آسان تر است زیرا در دوربین خود با وسایل نقلیه یا گیرنده ها سر و صدا نمی کنید. نیازی نیست که رینگ لایت با دوربین شما در ارتباط باشد.

رینگ لایت ها برای فیلمبرداری نیز کار می کنند.

و سرانجام ، یک رینگ لایت نسبت به کیت فلاش پایه از قیمت کمتری برخوردار است. همه این موارد باعث می شود رینگ لایت برای عکاسان جدید واقعاً جذاب به نظر برسد.

معایب نورپردازی مداوم

اما استفاده از روشنایی مداوم در مقابل فلش محدودیت هایی دارد.

اول ، اساسی ترین کیت های روشنایی مداوم که در آنجا وجود دارند ، نیرو کم دارند. می توانید به صحنه خود چراغ اضافه کنید و همچنان که می خواهید نور کافی برای عکسبرداری نداشته باشید. این کیت های اصلی همچنین می توانند دارای چراغ هایی باشند که بسیار گرم هستند و در صورت لغزش چیزی باعث خطر آتش سوزی برای تجهیزات شما می شود یا برای مشتری شما سوختگی ایجاد می کند. و اگر نوع مناسبی از نور را دریافت نکنید ، مشکلات تعادل رنگی دارید.

رینگ لایت

رینگ لایت

دوم ، نور مداوم نیز به یک منبع برق مداوم نیاز دارد. به عبارت دیگر ، آنها به برق وصل می شوند. سیمها می توانند دردی باشند که باید به دستگاه شما بروند و خطر قطع شدن را ایجاد کنند. همچنین به این معنی است که نور مداوم برای جلسات خارج از منزل گزینه مناسبی نیست.

رینگ لایت

رینگ لایت

همچنین من می دانم که هنگام استفاده از چراغ های مداوم ، باید ISO خود را کاملاً بالا ببرم. این می تواند باعث ایجاد نویز در تصاویر من شود.

صحبت از نویز ، برخی از چراغهای پیوسته قدرتمندتر با یک فن داخلی تعبیه شده اند تا واحد را هنگام روشن بودن خنک نگه دارد. اگر می خواهید یک محیط استودیوی آرام ایجاد کنید یا از آنها برای فیلم استفاده کنید ، این مزایا می توانند پر نویز و حواس پرت کن باشند.

رینگ لایت

رینگ لایت

به طور متوسط ​​، چراغ های مداوم با کیفیت بالا و قدرت خوب ، بیش از بارق معادل آن هزینه می کنند.

از آنجا که چراغ های مداوم ، مداوم هستند ، نور مناسبی برای مراسم هایی مانند عروسی یا کنفرانس ایجاد نمی کنند. برق زدن کوتاه مدت بر روی عروس و داماد هنگام چرخیدن در اطراف زمین هنگام اولین رقص یک چیز است. به طور مداوم در حین رقصیدن زیر چراغ چشمک زن و شوهر خوشحال را با یک نور مداوم به سمت راست نگاه می کنیم حالتی را که آنها سعی در ایجاد داشتند از بین می برد.

رینگ لایت

رینگ لایت

و سرانجام ، نور مداوم مانند فلش حرکت نمی کند. شما برای نورپردازی صحنه خود به اندازه کافی به نور مداوم نیاز دارید که بتوانید از سرعت شاتر بالا مانند 1/1000 برای متوقف کردن عملکردی که در غیر این صورت می توانید با فلاش متوقف کنید ، استفاده کنید.

مزایای فلاش

بنابراین بیایید به مزایای عکسبرداری با فلاش نگاهی بیندازیم. اول ، فلش فوق العاده قابل حمل است. بسته بندی یک اسپید لایت ساده در کیف دوربین آسان است تا بتوانید از آن در کفشک خود استفاده کنید. همچنین می توانید اسپید لایت و استروب هایی را که با باتری کار می کنند دریافت کنید تا هرگز مجبور نباشید با سیم ها درگیر شوید. واحدهای بی سیم همچنین انجام جلسات در فضای باز یا جابجایی چراغ های خود را بدون اتصال به اینترنت به هر کجا که بخواهید آسان می کند.

همچنین فلاش از نور مداوم قدرتمندتر است. یک اسپیدلایت نیرو بیشتر از اکثر کیت های نور مبتدی تولید می کند. اگر باروی بزرگی دارید حتی می توانید از آنها برای غلبه بر خورشید استفاده کنید. این بدان معناست که شما می توانید در یک روز واقعاً روشن با پس زمینه ای واقعاً روشن در خارج از منزل عکس بگیرید و همچنان از قدرت کافی برای نمایش صحیح سوژه های خود برخوردار باشید.

استروب ها همچنین می توانند حرکت را متوقف کنند. آنها واقعاً به سرعت شلیک می کنند و اساساً حرکت شما را مسدود می کنند. برای عکسهای اکشن بهتر از چراغهای پیوسته کار می کنند.

همچنین می توان از استروب برای از بین بردن نور محیط در یک صحنه استفاده کرد. من از تنظیمات دوربین خود استفاده می کنم تا سوژه ام به گونه ای به نظر برسد که گویی در یک سالن ورزشی تاریک ایستاده است که فقط توسط فلاش من روشن شده است. در واقعیت ، سالن ورزشی کاملاً روشن است. انجام این کار با نور مداوم به همین آسانی نیست.

در اسپید لایت دوربین بسیار بهتر از نور مداوم روی دوربین کار می کنند. آنها قدرتمندتر هستند ، می توانند برای ایجاد نور ملایم تر شوند و کوچکتر و حجیم تر از نور مداوم نصب شده بر روی دوربین هستند.

و سرانجام ، من می توانم با استفاده از یک فلاش از فاصله خیلی دور سوژه ام را به درستی روشن کنم. نور مستمر برای بدست آوردن مقدار زیادی نور در یک فاصله زیاد خیلی خوب کار نمی کند.

معایب فلاش

برای یادگیری نحوه استفاده صحیح از Flash ، زمان و تلاش بیشتری لازم است. شما باید بفهمید که چگونه فلش خود را با ماشه شلیک کنید ، چگونه برق را تنظیم کنید ، چگونه آن را با سرعت شاتر همگام سازی کنید ، و غیره سخت نیست.

فلش همچنین در طول جلسه تغییراتی بیشتر می دهد زیرا شما نمی توانید نور را ببینید. شما باید یک عکس آزمایشی بگیرید ، آن را در دوربین خود مرور کنید ، سپس چراغ های خود را تنظیم کنید. که در طول جلسه زمان و انرژی بیشتری می برد.

برخی از استروب های استودیویی طرفداران زیادی دارند که می توانند اجرا و سر و صدا داشته باشند. اما از آنجا که چشمک ها همیشه روشن نیستند ، هنگام عکاسی طرفداران خاموش و روشن می شوند. اگر به نویز حساس باشید ممکن است آزاردهنده باشد.

برای فیلم نمی توان از فلش استفاده کرد.

و فلش گاهی اوقات می تواند برای افراد مبتلا به بیماری زمینه ای مشکلات سلامتی ایجاد کند. من از چند ورزشکار مبتلا به صرع عکاسی می کنم که نمی توانند در اطراف عکاسی فلاش باشند ، زیرا باعث تشنج می شود. 

یکی از دلایلی که عکاسان بیشتر به انتخاب رینگ لایت می پردازند ، این است که رینگ لایت در فناوری خود تا چه حد پیش رفته است. رینگ لایت ها قدرت بیشتری دارند و از باتری کمتری استفاده می کنند و در حالت لمس خنک می شوند. اگر به دنبال تنظیم روشنایی مداوم باشید ، می توانند گزینه خوبی باشند.

با این حال ، چیزی که مردم اغلب به آن توجه نمی کنند نحوه ساخت آن رینگ لایت است. یک حلقه که  از ده ها ، اگر نه صدها چراغ کوچک تشکیل شده است. 

بجای هم آنها را کنار هم قرار دهید

آره! می توانید از استروب ها و رینگ لایت خود در کنار هم استفاده کنید. همچنین می توانید انواع مختلف چراغ های مداوم یا انواع مختلف فلاش را مخلوط کنید. فقط مطمئن شوید که آنها دمای رنگ یکسانی دارند ، بنابراین در صدد برطرف کردن رنگهای رنگی در مرحله پس از تولید نیستید!

کدامیک را انتخاب کنیم؟

اگر برای برخی از نورهای خارج از دوربین در بازار هستید ، سخت است تصمیم بگیرید که کجا پول خود را سرمایه گذاری کنید.

واقعیت این است که ، هیچ چراغی وجود ندارد که تمام نیازهای شما را برآورده کند. با رشد مهارت ها و بدنه کار خود ، می خواهید در تجهیزات جدید سرمایه گذاری کنید تا نیازهای جدید خود را برآورده کنید.

اگر هنوز از افراد و کالاهای داخل خانه عکس می گیرید و در نور خارج از دوربین تازه وارد هستید ، شروع با رینگ لایت با کیفیت بالا منطقی است. از آنجا که نور را می بینید ، یادگیری نحوه نورپردازی صحنه ها و افراد بسیار آسان تر می شود.

اگر قصد دارید از اکشن ، رویدادهایی مانند عروسی یا پرتره در فضای باز عکس بگیرید ، یادگیری فلش و سرمایه گذاری در استروب ها یا اسپید لایت منطقی تر است. اگر می خواهید مانند مدارس یا تیم های ورزشی و افراد دیگر به عکاسی در حجم بپردازید.

مطالب مرتبط:  مقایسه رینگ لایت و پروژکتور LED
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *