ریتم در عکاسی چیست؟

شما وقتی قوانین و تکنیک ها را در عکاسی اعمال می کنید جلوه بصری خاصی ایجاد می کنید. یکی از این تکنیک ها ریتم است.

وقتی در مورد ریتم در عکاسی صحبت می کنیم ذکر این نکته مهم است که ترکیب در عکاسی درست همانند آهنگ یک ترانه دارای ریتم است. پس باید یاد بگیریم که چه کارهایی را باید انجام دهیم و از چه چیزهایی دوری کنیم تا ترکیب ما حس بهتری ایجاد کند.

ریتم را می توان با اشکال ایجاد کرد. ریتم معمولا در عکاسی سیاه و سفید نمود بهتری دارد. چون به دلیل فقدان رنگها تمرکز شما برروی ترکیب خواهد بود. ریتم تکرار در یک تصویر است درست همانند یک ضرب آهنگ.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین رینگ لایت برای کاشت ناخن

 

 انواع ریتم

ریتم تصادفی

ریتم تصادفی همان ریتمی است که در شب پرستاره مشاهده می کنید. نکته در اینجا سوژه ها یا عناصری هستند که به طور تصادفی تکرار می شوند و ریتم تصادفی ایجاد می کنند.

 

ریتم منظم 

این همان چیزی است که می توانیم آن را ریتم استاندارد بنامیم این عناصر غالبا مشابه هستند. اگر بیش از حد استفاده شود و بسیار کسل کننده باشد می تواند به عنوان الگو دیده شود. این مثال را می توان به طور معمول در عکاسی معماری مشاهده کرد.

 

ریتم پیشرو 

این چیزی است که می تواند در عکاسی و به ویژه در عکاسی خیابانی مورد استفاده قرار گیرد. با حرکت و کج کردن دوربین می توانید یک ریتم ساده را به ریتم پیشرو تبدیل کنید. با ایجاد حس نزدیکی در برخی از نقاط ریتم می توانید به ریتم پیشرو برسید. به تصویر زیر دقت کنید.

یکی دیگر از روش های ایجاد ریتم پیشرو استفاده از آینه است. تصویر زیر نمونه ای از ریتم پیشرو توسط آینه است.

 

منقطع کردن ریتم

این کاملا در عکاسی خیابانی کار می کند زیرا ریتم موجود در پس زمینه می تواند چشم بیننده را به سمت سوژه شما سوق دهد یا سوژه های شما را بهم متصل کند.

 

مطالب مرتبطنحوه استفاده از مونوپاد در عکاسی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *