روش کاهش نویز در عکاسی با هلی شات

یکی از ناامید کننده ترین مسائل هنگام کار با یک پهپاد میزان نویز است که می توانید در ISO های پایین با آن مواجه شوید. به دلیل اندازه کوچک سنسور پهپاد ، حتی ISO 100 می تواند بسیار پر نویز به نظر برسد ، مخصوصاً هنگام بازیابی جزئیات سایه. در این مقاله ، ما به یک روش ساده برای کاهش قابل توجه نویز در عکس های پهپاد خود نگاهی می اندازیم.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: دلایل استفاده از رینگ لایت

 

این تکنیک شامل گرفتن یک سری عکس در حالت پشت سر هم با استفاده از یک پهپاد است ، سپس ترکیب تصاویر با یکدیگر در نرم افزاری مانند Adobe Photoshop به منظور ایجاد یک تصویر “متوسط” روی هم. از آنجا که الگوهای نویز در تصاویر تصادفی هستند ، روی هم قرار دادن عکس ها به این ترتیب به شما امکان می دهد سطح نویز را به میزان قابل توجهی کاهش دهید ، در حالی که تمام جزئیات را دست نخورده نگه دارید.

در زیر برخی از الزاماتی است که باید از آن آگاه باشید:

پهپاد شما باید دارای ویژگی داخلی باشد تا بتواند بصورت متوالی عکس برداری کند (5+ عکس پشت سر هم توصیه می شود). ممکن است به دلیل حرکات احتمالی پهپادها تصاویر تکی ضبط نشوند.
پهپاد نباید در حین گرفتن عکس پشت سر هم حرکت فیزیکی داشته باشد. هرگونه تغییر در پرسپکتیو ، تراز صحیح و متوسط تصاویر را غیرممکن می سازد.
در حالت ایده آل ، نباید از سوژه های سریع در حالت پشت سر هم عکس بگیرید. به عنوان مثال ، اگر امواج اقیانوس یا سوژه متحرک دارید ، میانگین تصویر نهایی ممکن است خوب به نظر نرسد.
شما باید از یک ابزار پس از پردازش استفاده کنید که دارای قابلیت داخلی برای متوسط تصاویر است. 

از حالت پشت سر هم Drone’s Burst استفاده کنید

اولین قدم این است که پهپاد خود را به منظور عکاسی پشت سر هم راه اندازی کنید. ایده این است که 5 تصویر یا بیشتر را همزمان و با حداقل تأخیر در بین آنها بگیرید ، تا بتوانید بعداً پس از پردازش ، میانگین تصاویر را با هم جمع کنید. برای انجام این کار ، کنترل کننده پهپاد خود را وصل کنید ، برنامه DJI Go را روشن کنید ، سپس در منوی تنظیمات عکس ، “Burst” یا “Multiple” را انتخاب کنید. برخی از هواپیماهای بدون سرنشین DJI مانند Mavic Pro 2 به شما امکان می دهند 3-5 عکس پشت سر هم با فرمت DNG بگیرید-مطمئن شوید که آن را تا 5 پشت سر هم تنظیم کنید.

اگر پهپاد شما قابلیت حالت پشت سر هم ندارد ، ببینید با چه سرعتی می توانید تک عکس بگیرید. اگر سرعت ضبط معقول است ، ممکن است بتوانید از آن تصاویر برای میانگین گیری استفاده کنید ، اما لطفاً به خاطر داشته باشید که هرگونه تفاوت در پرسپکتیو یا حرکت سوژه ، میانگین صحیح تصویر را مشکل می کند.

مطالب مرتبط:  5 روش عالی برای عکاسی در کویر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *