روش های کاهش حجم عکس

همه ما دوست داریم وب سایتی با تصاویر با کیفیت برای جلب توجه خوانندگان خود داشته باشیم ، درست است؟

اگر صفحه ای دارید که خدمات ارائه می دهید ، محصولی را می فروشید یا با وبلاگی کار می کنید. مطمئناً شما ده ها عکس دارید: به عنوان مثال در مقالات ، در صفحات ایستا یا محصولات.

هنگام صحبت درباره تصاویر برای وب سایت ها ، لازم نیست فقط به تعداد تصاویری که می خواهیم اضافه کنیم فکر کنیم. ما همچنین باید اندازه آنها را در نظر بگیریم و بنابراین فضایی که این پرونده ها در سرور استفاده خواهند کرد.

به همین دلیل ، در این مقاله ، ما در مورد ده ابزاری صحبت خواهیم کرد که می توانیم برای کاهش اندازه تصاویر استفاده شده در صفحه وب ، وبلاگ یا تجارت الکترونیکی خود استفاده کنیم.

چرا باید اندازه تصاویر موجود در سایت خود را کاهش دهید؟

قبل از شروع صحبت در مورد هر یک از این ابزارها ، می خواهم اهمیت کاهش اندازه تصاویر سایت شما را توضیح دهم.

امروزه ، سریع بودن سایتها ضروری است ، یعنی بارگیری آنها فقط چند ثانیه طول می کشد (در حالت ایده آل ، کمتر از 3 ثانیه).

بهینه سازی مناسب تصاویر سایت شما به سه دلیل مهم است:

اندازه تصویر بر سرعت بارگذاری سایت تأثیر می گذارد ، و ما فقط اهمیت داشتن یک وب سایت سریع را دیدیم.
زمان بارگذاری یکی از اصلی ترین عواملی است که SEO را تحت تأثیر قرار می دهد. یک وب سایت سریع در گوگل بهتر از یک وب سایت کند رتبه بندی می شود (همیشه می تواند استثنائاتی وجود داشته باشد ، اما این قانون کلی است).
تصاویر وب سایت باید متناسب با عرض صفحه باشد. برای مثال ، من اغلب صفحات زیادی را می بینم که از تصاویر بسیار بزرگتر از فضای موجود استفاده می کنند. اگر فضای 300 پیکسل عرض داشته باشد ، مدیر نباید تصویری با 1000 پیکسل بارگذاری کند. این یک اشتباه رایج در بسیاری از صفحات وب است. توصیه من این است که اندازه تمام تصاویر موجود در سایت خود را متناسب کنید.

روش های کاهش حجم عکس

1) ShortPixel
هدف این ابزار بهبود عملکرد سایت های ما ، کاهش اندازه تصاویر است.

این در یک نسخه وب و به عنوان یک افزونه برای وردپرس در دسترس است ، سه نوع فشرده سازی عکس را ارائه می دهد:

فشرده سازی از دست رفته. این بهترین گزینه برای اکثر کاربران است. این گزینه امکان تعادل بین بهینه سازی و کیفیت تصویر را فراهم می کند.
فشرده سازی براق. اگر به دنبال ابزاری با تمرکز بر Google Insights هستید اما نگران سرعت بارگیری نیستید ، بهترین گزینه است. این گزینه امکان فشرده سازی قابل قبول ، با کیفیت تصویر را فراهم می کند. هرچه پرونده فشرده شود ، کیفیت نهایی تصویر نیز بیشتر خواهد شد.
فشرده سازی بدون ضرر. آخرین گزینه به شما امکان می دهد پیکسل تصویر را در هر پیکسل در مقایسه با تصاویر اصلی فشرده کنید ، اما در مقایسه با پرونده های پردازش شده با دو گزینه ، کاهش بسیار کمتری را ارائه می دهد.
نسخه وب ShortPixel به شما امکان می دهد تصاویر را به تعداد 50 پرونده کاهش دهید.

 

در مورد افزونه وردپرس ، استفاده از آن بسیار آسان است و بسیار سبک است. شما فقط باید آن را نصب کنید ، و این افزونه تنها با یک کلیک تمام تصاویر سایت شما و همچنین فایل های PDF شما را فشرده می کند.

همچنین ، بدون نیاز به اقدام بعدی ، تصاویر جدیدی که بارگذاری می کنید به طور خودکار تغییر اندازه می یابند.

در آخر ، باید توضیح دهیم که این یک ابزار “freemium” است. یعنی می توانید ماهانه 100 تصویر را بصورت رایگان فشرده کنید. اگر بیش از این مقدار باشید ، چندین طرح پولی ارائه می دهد.

2) بهینه ساز تصویر EWWW
این ابزاری است که با هدف بهینه سازی تصاویر برای وب سایت ها تولید شده است ، اما در این حالت برای سایت هایی استفاده می شود که از هاست مشترک استفاده می کنند.

همانند مورد ShortPixel ، بهینه ساز تصویر EWWW دارای یک نسخه وب و همچنین یک افزونه برای وردپرس و همچنین چندین برنامه پولی است.

EWWW Image Optimizer به شما امکان می دهد تا سرعت بارگذاری صفحات خود را افزایش دهید ، و تمام تصاویر موجود در سایت خود را بهینه کنید.

این افزایش سرعت می تواند به شما کمک کند موقعیت های بهتری را در موتورهای جستجو بدست آورید و همچنین نرخ تبدیل (به عنوان مثال افزایش فروش یا مشترکان جدید) را بهبود بخشد.

EWWW Image Optimizer می تواند به طور خودکار تمام تصاویر بارگذاری شده را بهینه کند. همچنین می تواند تمام تصاویر موجود در سرور را بهینه سازی کند. همچنین ، امکان تبدیل همه پرونده های شما به بهترین شکل توصیه شده وجود دارد.

در مورد گزینه های فشرده سازی ، می توانید فشرده سازی در هر پیکسل یا گزینه های فشرده سازی بالا را بدون از دست دادن کیفیت انتخاب کنید.

3) فشرده سازی JPG e PNG
این ابزار آنلاین به شما امکان می دهد تا یک دسته با حداکثر 20 تصویر را در JPG و PNG فشرده کنید.

استفاده از آن بسیار ساده است: فقط پرونده ها را بارگذاری یا بکشید. وقتی آنها آماده شدند ، فقط باید تصاویر فشرده شده را جداگانه بارگیری کنید یا در یک فایل ZIP فشرده کنید.

4) Compressor.io

این یکی از ابزارهای مورد علاقه من است که برای بارگذاری در صفحات خود باید چند تصویر را فشرده کنم.

این در compressor.io موجود است ، و استفاده از آن بسیار ساده است. شما فقط باید تصویری را که می خواهید فشرده شوید بارگیری یا بکشید ، منتظر بمانید تا فرآیند کامل شود (فقط چند ثانیه طول می کشد) و فایل های فشرده را بارگیری کنید.

همچنین ، هنگامی که روند کار به پایان رسید ، این ابزار درصد فشرده سازی را در مقایسه با تصویر اصلی به شما نشان می دهد.

توجه داشته باشید که به شما امکان می دهد تا فایلها را در چهار قالب مختلف فشرده کنید: JPEG ، PNG ، GIF و SVG.

5) Optimizilla

این یک نرم افزار آنلاین بهینه ساز تصویر است که از یک ترکیب هوشمند با الگوریتم های مختلف فشرده سازی برای کاهش اندازه تصاویر در قالب JPEG و PN و حفظ کیفیت پرونده ها استفاده می کند.

به شما این امکان را می دهد تا همزمان با حداکثر 20 تصویر کار کنید ، فشرده سازی را کنترل کنید و همچنین تصاویر را با هم مقایسه کنید.

6) WP Smush

این یک افزونه وردپرس است که من همیشه روی سایتهایم نصب می کنم. نام صحیح آن افزونه Smush Image Compression and Optimization است.

با استفاده از این پلاگین ، می توانید تمام تصاویر خود را تغییر دهید ، بهینه کرده و جمع و جور کنید ، چه آنهایی را که وارد می کنید و چه قبل از نصب پلاگین به سایت خود اضافه می کنید.

به نظر من ، بهترین عملکرد این افزونه این است که به شما اجازه می دهد عرض و ارتفاع پیش فرض را برای همه تصاویر خود تنظیم کنید. در صورت بیش از این ابعاد ، افزونه به طور خودکار پرونده ها را کاهش می دهد.

همچنین ، این یک نسخه پولی با ویژگی های اضافی مانند گزینه فشرده سازی همزمان تصاویر بیشتر یا ذخیره پشتیبان از تمام تصاویر اصلی دارد.

7) Kraken.io

Kraken Image Optimizer ابزاری است که در نسخه آنلاین موجود است ، اما همچنین دارای افزونه ای برای WordPress یا Magento است.

مزیت اصلی این ابزار برای کاربرانی است که باید: کاهش پهنای باند و میزان استفاده از فضا ، که باعث بهبود زمان بارگیری وب سایت می شود.

این افزونه به شما امکان می دهد تصاویر جدید خود و همچنین تصاویر موجود در سرور را بهینه و تغییر اندازه دهید.

این نرم افزار از پرونده های JPEG ، PNG و GIF پشتیبانی می کند و حداکثر حجم فایل 32 مگابایت است.

8) Imagify Image Optimizer

مانند سایر ابزارهای قبلی ، Imagify در نسخه وب و افزونه وردپرس در دسترس است.

با استفاده از این افزونه شما قادر خواهید بود: سرعت بارگذاری سایت خود را بهبود ببخشید ، در کارهای بهینه سازی تصویر صرفه جویی کنید و کیفیت فایلهایی را که استفاده می کنید بررسی کنید.

این افزونه می تواند کتابخانه وردپرس شما را با یک کلیک فشرده و تغییر اندازه دهد و همچنین با گزینه های دیگر مانند WooCommerce و NextGen Gallery سازگار است.

9) Photoshop

برای پایان دادن به بررسی این ده ابزار برای فشرده سازی تصاویر ، قصد دارم در مورد دو نرم افزار صحبت کنم.

اگر علاقه مند به کار در محیط Adobe هستید ، Photoshop گزینه ای برای بهینه سازی تصاویر برای استفاده در وب سایت ها دارد.

به طور خاص ، این قابلیت را در “ذخیره در وب یا” صادرات به وب “پیدا خواهید کرد و به شما امکان می دهد ابعاد ، کیفیت و قالب تصاویر را انتخاب کنید.

شما فقط باید تصویر را با توجه به نیاز خود تنظیم کنید و فایل های فشرده را بارگیری کنید.

 

10) RIOT

در آخر ، می خواهم در مورد RIOT صحبت کنم ، نرم افزاری که به شما امکان می دهد تعادل صحیحی بین کیفیت و اندازه تصاویر خود بدست آورید.

این ابزار به شما امکان می دهد تا کیفیت پرونده های فشرده شده را خیلی سریعتر بررسی کنید ، زیرا پانل آن به دو قسمت تقسیم شده است: منطقه ای با تصویر اصلی و دیگری با نسخه بهینه شده ، بنابراین می توانید اختلافات را در کنار یکدیگر بررسی کنید.

در مورد فرمت ها ، این اجازه می دهد تا فشرده سازی پرونده ها در JPG ، GIF و PNG. با استفاده از شش الگوریتم مختلف می تواند اندازه تصاویر را تغییر دهد.

مطالب مرتبط:  کیت فلاش استودیویی چیست؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *