روش فیلمبرداری حرفه ای با DSLR

اگر مانند بسیاری از عکاسان حرفه ای باشید ، ممکن است متوجه شوید که بیشتر مشتری ها درباره این سوال می کنند که آیا می توانید هنگام انجام عکسبرداری در سایت ، برای آنها ویدیو نیز بسازید. ویدیو می تواند یک “دنیای جدید عجیب” باشد و ممکن است از فرصت های خوبی استفاده کنید. اکثر DSLR های مدرن کاملاً در فیلمبرداری صلاحیت دارند و می توانید از آنها برای ایجاد تولیدات صنعتی و تجاری مناسب برای استفاده در عملکردهای شرکتی ، در ارائه های فروش ، به عنوان کمک آموزشی و به عنوان مکان های تبلیغاتی در YouTube استفاده کنید … بنابراین فرصتی عالی برای ارائه خدمات خود با گنجاندن ویدئو.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین رینگ لایت های سال 2021

بدون شک ، فیلمبرداری با DSLR پیچیده تر از عکاسی است ، اما شما می توانید با پیروی از چند دستورالعمل ساده ، به نتایج زیبا و خلاقانه ای برسید. و گرچه ممکن است به مرور تجهیزات مرتبط با فیلم بیشتری اضافه کنید ، می توانید سرمایه گذاری اولیه و نسبتاً متوسطی انجام دهید و بدون نیاز به هزینه زیاد ، به تولید ویدئو بپردازید. اگر قصد خرید DSLR را دارید ، فکر می کنید می توانید دوربین فیلمبرداری خود را برای فیلمبرداری از وقایع خانوادگی جایگزین کنید ، خود را به زحمت نیندازید – دوربین فیلمبرداری برای فیلم های “خاطرات خانوادگی” بسیار مناسب تر است. 

1- آیا DSLR شما وسیله مناسبی برای فیلمبرداری است؟

این اولین سوالی است که شما باید قبل از قبول هر تکلیف ویدیویی از خود بپرسید. به طور کلی هر وظیفه ای که در آن از افرادی که در صحنه در حال حرکت هستند عکاسی می کنید (به عنوان مثال عروسی) ، به خصوص اگر هنگام حرکت به سمت دوربین یا دور از دوربین نیاز به فوکوس خودکار روی افراد خاصی باشد ، برای DSLR مناسب نیست.

استفاده کنید ، و بهترین کار با دوربین فیلمبرداری حرفه ای است. این به این دلیل است که فوکوس خودکار روی اکثر DSLR ها کند ، تا حدودی تند است ، اغلب پر سر و صدا است. نویز قابل شنیدن از موتور فوکوس در بدنه دوربین و / یا لنز شما به راحتی به فیلم شما منتقل می شود … و امتحان کردن و فیلتر کردن آن می تواند یک دردسر باشد. همچنین ، لنزهای مورد استفاده در DSLR فاقد عملکرد زوم برقی هستند ، بنابراین در صورت نیاز به زوم زیاد در فیلم ، استفاده از آنها دست و پا گیر است. تکالیفی که به ضبط کلیپ های ویدئویی طولانی (30+ دقیقه) و بدون وقفه نیاز دارند ، برای استفاده DSLR مناسب نیستند زیرا دوربین شما اغلب به کمتر از 30 دقیقه زمان ضبط تک کلیپ محدود می شود.

عملکرد مناسب DSLR شما زمانی است که از سوژه هایی فیلمبرداری می کنید که در آن جدایی تمیز از پس زمینه مورد نظر باشد و جایی که حرکت سریع مورد نیاز نیست.

2- انتخاب اندازه قاب و نرخ فریم

دوربین DSLR شما دارای طیف وسیعی از اندازه فریم و نرخ فریم است که از بین آنها انتخاب می شود. اکثریت قریب به اتفاق مشتریان اندازه فریم 1920 x 1080 را انتخاب می کنند ، یا با سرعت 24 فریم در ثانیه یا 30 فریم در ثانیه. این اجازه می دهد تا فیلم هنگام نمایش در مانیتور بزرگ یا نمایش در جلسات و کنفرانس ها ، جزئیات بالایی را به خود اختصاص دهد و بسیار حرفه ای به نظر برسد. اگر قصد دارید هر نوع حرکت دوربین را در تولیدات خود ادغام کنید (در ادامه مقاله در این مورد توضیح دهید) ،  توصیه می کنیم با سرعت 30 فریم بر ثانیه فیلم بگیرید زیرا به حرکت دوربین تولید شده کمک می کند نرمتر از فیلمبرداری با سرعت 24 فریم در ثانیه باشد.

بدیهی است که اگر دوربین شما بتواند 1920 x 1080 را با سرعت 60 فریم در ثانیه عکس بگیرد ، این حتی بهتر است … اگرچه شما باید از کارت های حافظه خیلی سریع استفاده کنید و زمان ویرایش / تولید شما به دلیل اندازه فایل به طرز چشمگیری افزایش می یابد. ویدئوی 4K به سرعت در حال ظهور است و این موردی است که بعنوان یک ویژگی بالقوه با پیشنهادات بعدی دوربین DSLR می توان آن را تماشا کرد.

3- تطبیق سرعت شاتر و نرخ فریم

برای به دست آوردن فیلم های ویدئویی خوب و روان ، درصورتی که هر حرکتی “طبیعی” به نظر می رسد ، باید سرعت شاتر و نرخ فریم خود را به طور مناسب مطابقت دهید. این به معنای استفاده از سرعت شاتر 1 / 50th در صورت عکسبرداری با 24 fps 1 / 60th در هنگام فیلمبرداری با 30 fps یا 1 / 125th در هنگام عکسبرداری با 60 fps است. همچنین می توانید از تنظیمات شاتر خود برای دستیابی به جلوه های خلاقانه مختلف استفاده کنید. به عنوان مثال ، عکسبرداری با سرعت شاتر پایین تاری بیشتری به فیلم شما اضافه می کند و می تواند آن را تحت فشار یا “رویایی تر” جلوه دهد ، در حالی که استفاده از سرعت شاتر سریعتر می تواند به آن احساس تیزتر ، حتی گاهی اوقات “تکه تکه” یا دارای نویز دهد. حرکت دادن دوربین در حالی که از این سرعت شاتر کم و سریعتر استفاده می کنید ، باعث تقویت اثرات می شود. برای اکثر قریب به اتفاق فیلم ها ، از یک استاندارد شاتر / نرخ فریم استفاده می شود.

مطالب مرتبط:  رابرت کاپا عکاس معروف مجارستانی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *