روش جلوگیری از مه گرفتگی لنز

برخورد با لنز مه گرفته

از آنجا که شما نمی توانید آن را هنگامی که اتفاق می افتد برطرف کنید ، باید در وهله اول از مه گرفتگی لنز جلوگیری کنید. چطوری این کار را انجام میدهی؟ شما باید به دوربین یا لنز خود اجازه دهید زودتر تطابق پیدا کند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: قیمت انواع رینگ لایت

 

بدیهی است که شما نمی توانید کیف دوربین خود را بیرون بگذارید. شما باید همه چیز را در عین ایمن نگه داشتن ، تطبیق دهید. در اینجا نکاتی برای کاهش زمان لازم برای سازگاری دوربین و لنز با دما و رطوبت محیط و در عین حال ایمن نگه داشتن آن آمده است:

دوربین را بیرون نگه دارید (اما در مکانی امن)

اگر بالکن هتلی ایمن دارید ، ممکن است دوربین و لنز خود را بیرون بگذارید تا با هوای محیط تطبیق پیدا کنند. حتی اگر نگرانی های امنیتی را کنار بگذارید ، محیط ساحلی برای لوازم الکترونیکی مکان مناسبی نیست و نوردهی طولانی مدت برای دوربین شما عالی نیست. با این حال ، می توانید دوربین و لنز را برای مدتی در بالکن یا مکان امن دیگری قرار دهید ، زیرا در حال آماده شدن برای بیرون رفتن هستید. بیرون گذاشتن آنها برای نیم ساعت یا بیشتر کافی است.

به عنوان مثال ، اگر برای عکاسی از طلوع آفتاب زود از خواب بیدار می شوید ، ممکن است بلافاصله پس از بیدار شدن دوربین و لنز اصلی خود را در آنجا قرار دهید و در حالی که برای رفتن آماده می شوید آنها را بردارید. این به آنها زمان می دهد تا با هوای محیط سازگار شوند.

دوربین خود را در صندوق عقب نگه دارید

وقتی در حال رانندگی هستید یا به مکانی که قصد عکاسی دارید می روید ، دوربین و لنزهای خود را در صندوق عقب خودرو نگه دارید. این امر آنها را از تهویه مطبوع دور نگه می دارد و به آنها اجازه می دهد تا با دما و رطوبت بیرون سازگار شوند.

با این وجود ، گاهی اوقات می خواهید دوربین خود را در صورت برخورد با یک عکس عالی بردارید. در این حالت ، AC را خاموش کرده و پنجره ها را به سمت پایین بچرخانید. تنها کاری که شما انجام می دهید این است که دوربین و لنز خود را از تهویه مطبوع دور نگه دارید تا با دما و رطوبت بیرون سازگار شود.

آنها را از کیف بیرون بیاورید

اگر دوربین و لنز خود را در یک کیف زیپ دار قرار دهید ، روند سازگاری به طور تصاعدی بیشتر طول می کشد. کیف دوربین ، اگرچه بطور کامل بسته نیست ، اما از جریان هوا جلوگیری می کند و دوربین و لنز شما را با هوای خشک و خنک محاصره می کند. 

درپوش ها و فیلترها را بردارید

جایی که به احتمال زیاد بزرگترین مشکل را دارید ، جلوی لنز شماست. بنابراین ، این قسمتی است که باید بیشترین زمان و تلاش خود را برای سازگاری صرف کنید. با انجام این کار ، هرگونه فیلتر یا درپوش لنز را که روی لنزهای شما قرار دارد بردارید. 

یک پارچه میکروفیبر در دست داشته باشید

 شما باید به شکل دوره ای جلوی لنز را پاک کنید. به این ترتیب می توانید بفهمید که آیا بخاردوباره بر می گردد یا خیر. اگر به طور دوره ای آن را پاک نکنید نمی دانید.

علاوه بر این ، اگر شرایط خیلی شدید نباشد ، می توانید لنز را پاک کرده و سپس یک یا دو عکس را سریع بگیرید قبل از اینکه لنز دوباره شروع به مه گرفتگی کند. این معمولاً پس از مدتی که روند سازگاری در حال انجام است ، کار می کند.

در مرحله پردازش آن را برطرف کنید

در مرحله پردازش عکس نیزمی توانید این مشکل را برطرف کنید.

مطالب مرتبط:  عکاسی در حالت پیاپی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *