روش تنظیم تایمر در دوربین های نیکون

تایمر خودکار را می توان برای عکاسی از خود یا عکس های گروهی که شامل عکاس می شود استفاده کرد. قبل از ادامه، دوربین را روی سه پایه نصب کنید یا آن را روی یک سطح ثابت و صاف قرار دهید.

  1. دکمه s (E) را فشار دهید.

2. حالت E (تایمر خودکار) را انتخاب کنید.

E (تایمر خودکار) را برجسته کرده و J را فشار دهید.

3. عکس را قاب کنید.

4. عکس را بگیرید

دکمه شاتر را تا نیمه فشار دهید تا فوکوس کنید و سپس دکمه را تا آخر فشار دهید. لامپ تایمر خودکار شروع به چشمک زدن می کند و صدای بوق شروع می شود. دو ثانیه قبل از گرفتن عکس، لامپ چشمک می زند و صدای بوق سریع تر می شود. شاتر ده ثانیه پس از شروع تایمر آزاد می شود.

             

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت مناسب برای یوتیوب YouTube

 

توجه داشته باشید که اگر دوربین نتواند فوکوس کند یا در شرایط دیگری که شاتر نمی تواند آزاد شود، ممکن است تایمر شروع نشود یا عکسی گرفته نشود. برای متوقف کردن تایمر بدون عکس گرفتن، دوربین را خاموش کنید.

نمایاب را بپوشانید

برای جلوگیری از ورود نور از طریق منظره یاب در عکس یا تداخل در نوردهی، توصیه می‌کنیم هنگام عکس‌برداری بدون چشم‌تان، منظره یاب را با دست یا اشیاء دیگر مانند کلاهک چشمی اختیاری (0 لوازم جانبی چشمی منظره یاب) بپوشانید. منظره یاب برای چسباندن درپوش، کاسه چشمی لاستیکی (q) را بردارید و درپوش را مطابق شکل (w) وارد کنید. هنگام برداشتن کاسه چشمی لاستیکی دوربین را محکم نگه دارید.

   

استفاده از فلش داخلی

قبل از گرفتن عکس با فلاش در حالت هایی که نیاز به بالا بردن فلاش به صورت دستی دارند، دکمه M (Y) را فشار دهید تا فلاش بالا برود و منتظر بمانید تا نشانگر M در منظره یاب نمایش داده شود (0 The Built-in Flash). اگر پس از شروع تایمر خودکار، فلاش بالا برود، تصویربرداری قطع خواهد شد.

گزینه تایمر خودکار منوی تنظیمات

برای اطلاعات در مورد انتخاب مدت زمان تایمر و تعداد عکس های گرفته شده، به گزینه تایمر خودکار در منوی تنظیمات (0 تایمر خودکار) مراجعه کنید.

مطالب مرتبط: تفاوت صدای استریو و مونو
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *