روش استفاده از لنز فیش آی

عکاسی با لنز چشم ماهی ژانری است که کاملاً به یک چیز بستگی دارد: منظره پانورامای شدید ایجاد شده توسط لنز چشم ماهی.

این لنزها به دلیل میدان دید وسیع و اعوجاج شدید بصری ، جانورانی وحشی در دنیای لنزهای دوربین هستند.

برخی از مردم آنها را دوست دارند ، برخی از آنها متنفرند. برخی آنها را لنزهای اسباب بازی می دانند ، بدون استفاده واقعی از ایجاد پرتره های خنده دار و عجیب و غریب. و دیگران آنها را راهی برای اظهار نظر از طریق یک تصویر تحریف شده اما چشم نواز می دانند.

 

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: خرید رینگ لایت بلاگری

 

در واقع ، لنزهای چشم ماهی بسیار فراتر از حد معمول هستند. آنها یک ابزار بسیار خاص هستند که می توانند جلوه های قدرتمندی را در دستان یک عکاس ماهر ایجاد کنند.

لنز چشم ماهی نوعی لنز است که تصویری فوق العاده با زاویه باز با اعوجاج ایجاد می کند که باعث می شود خطوط مستقیم منحنی به نظر برسند.

همانطور که از نامش مشخص است ، بر این اساس است که ماهی چگونه اشیاء زیر سطح آب را می بیند ، با نمای نیمکره ای بسیار وسیع از همه چیز در جلوی خود. منظور از “نمای نیمکره ای بسیار وسیع” دقیقاً این است که عدسی دارای میدان دید 180 درجه است (که نیمی از 360 درجه یک کره است ، بنابراین اصطلاح نیمکره ای است).

اصطلاح “چشم ماهی” برای توصیف این نوع لنزهای عکاسی در سال 1906 توسط روبرت وود ، فیزیکدان و مخترع آمریکایی استفاده شد.

در حالی که لنزهای fisheye همیشه یک تصویر دایره ای روی سنسور دوربین ارائه می دهند ، می توان آنها را در دو خانواده گروه بندی کرد:

دایره ای و فول فریم

یک لنز دایره ای چشم ماهی کل تصویر نیمکره ای را روی سنسور دوربین قرار می دهد. یک لنز چشم ماهی فول فریم ، تصویری بزرگتر از سنسور دوربین را نشان می دهد. این منجر به یک عکس غیر دایره ای با میدان دید کوچکتر از 180 درجه می شود. عکس زیر مقایسه ای بین تصاویر تولید شده توسط دو نوع لنز را نشان می دهد.

مطالب مرتبط:  استفاده از تکنیک مجاورت در عکاسی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *