روش استفاده از اکتاباکس در عکاسی

اکتاباکس(معمولاً) یک منبع نور نسبتاً بزرگ است که دارای سطح جلوی هشت ضلعی است. برخلاف یک سافت باکس ، که دارای یک سطح مربع یا مستطیل است.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: استفاده از رینگ لایت برای عکاسی از محصول

 

انتخاب یک اصلاح کننده روشنایی همیشه سخت است زیرا ذاتاً محدود کننده است. آیا شما به دنبال یک منبع نرم بزرگ یا چیزی با کمی کنتراست بیشتر می روید؟ یا چیزی که با اصلاحاتی که قبلاً در اختیار دارید بازی خوبی داشته باشد؟ یک اصلاح کننده که محدود به نظر می رسد Octabox است ، زیرا به طور کلی ، آنها منبع بسیار بزرگی هستند.

به معنای واقعی کلمه می توانید آنها را به هر نقطه از منطقه موضوع خود نشان دهید و عکس قابل قبولی بگیرید. برای استفاده از آنها نیازی نیست زیرک باشید. این واقعاً توهین نیست ، بلکه بیشتر بیانگر سهولت استفاده آنها است.

اما این بدان معنا نیست که نمی توانید با ظرافت بیشتری از آنها استفاده کنید. این همان چیزی است که ما می خواهیم در این مقاله بررسی کنیم. اولین تنظیم شما به صورت پیش فرض است که بیشتر افراد مبتدی در زمینه نور از آن استفاده می کنند. این چیز خوبی است. این به شما یک نور ظاهری خوب می دهد. اما قبل از شروع ، بیایید در مورد کیفیت نور صحبت کنیم.

کیفیت نور

به طور کلی ، وقتی به کیفیت نور اشاره می کنید ، به میزان سخت یا نرم بودن منبع نور اشاره می کنید.

 دو قسمت وجود دارد. اول ، اندازه واقعی نور وجود دارد. یک منبع بزرگ نرم تر است ، مانند Octabox معمولی 4-5 فوت شما ، در حالی که یک منبع کوچک ، مانند بازتابنده 7 کاملاً سخت است.

دوم ، شما باید از منبع فاصله داشته باشید. یک Octabox که از موضوع شما دور باشد به عنوان منبع کوچکتری ظاهر می شود و کاملاً سخت به نظر می رسد. همچنین برای رسیدن به سوژه به نیروی بیشتری احتیاج دارد زیرا نور می افتد. این ما را به مفهوم اندازه نسبی منبع نور می رساند.

اندازه نسبی منبع نور

هرچه منبع نور نسبت به سوژه شما بزرگتر باشد (ممکن است شما یک زندگی آرام روشن کنید) ، نور شما نرمتر ظاهر می شود. یک منبع متوسط نزدیک به موضوع شما نرم تر از یک منبع دورتر ظاهر می شود. بنابراین چگونه می توان منبع بزرگتر را نرمتر کرد؟ آسان است ، آن را تا جایی که می توانید به سوژه خود نزدیک کنید بدون اینکه در کادر ظاهر شود.

 

 شماره 1: موقعیت نور به جلو و کناره

این تنظیم اصلی یک نور است. این نور معمولی با ترتیب سوژه شما در 45 درجه است. چراغ را در جلوی سوژه خود قرار داده و به پهلو خاموش کنید (هر دو طرف ، اگرچه من برای سمت راست سمت راست را انتخاب کردم).

 

سوژه شما می تواند مستقیم باشد ، یا به هر دو جهت باشد و همچنان قابل قبول باشد. برای تعیین دیافراگم می توانید از یک متر به سمت نور استفاده کنید ، اما چون یک نور است ، می توانید برای تعیین میزان نوردهی مورد نظر خود فقط به پشت دوربین نگاه کنید.

بسته به ترجیح شما ، هرجایی از f / 4 تا f / 11 خوب کار خواهد کرد ، فقط میزان نور را متناسب با آنچه می خواهید تنظیم کنید. دیافراگم بزرگتر f / 4 در کل نمای نرم تری به شما می دهد ، در حالی که تمرکز f / 11 خیلی بیشتر است.

بدون گفتن باید انجام شود ، اما شما باید همیشه روی چشم نزدیکترین دوربین را برای جذاب ترین نگاه فوکوس کنید.

 

تنظیم شماره 2: موقعیت نور به پشت و کنار

برای این تنظیم ، شما فقط باید نور 90 درجه را به سمت پس زمینه حرکت دهید. این بار باید بیشتر مراقب موقعیت موضوعی خود باشید. آنها باید بیشتر به سمت نور برگردانده شوند.

 

این یک الگوی روشنایی کوتاه به ما می دهد که از چشمگیرتر است. اگر مقاله من را در مورد موقعیت های نوری بخوانید ، این حالت را قبلاً دیده اید. این واقعاً یک نگاه لاغری است که درام بیشتری به یک پرتره می بخشد.

همچنین متوجه خواهید شد که در مقایسه با تنظیمات قبلی ، پس زمینه بسیار تیره تر است. از آنجا که نور اکنون از دیوار پشتی زاویه گرفته است ، با نور شما کمتر روشن می شود و باعث می شود که بسیار تاریک تر باشد. در مورد این دو عکس ، سوژه حرکت نکرده است ، فقط نور.

 

تنظیم شماره 3: نورپردازی از پشت (نور پس زمینه)

این کمی عجیب تر است ، زیرا شما اجازه می دهید نور به اطراف سوژه بپیچد. سوژه شما برای این کار باید درمقابل Octabox درست باشد. اجازه دهید نور به اطراف بپیچد و برای صورت سوژه قرار گیرد.

 

تنظیم شماره 4: میز رومیزی

این چهره بسیار محبوب در پرتره های مد و سرمقاله است. قسمت جلوی Octabox باید با کف بالای سوژه شما موازی باشد.

سوژه باید در لبه اکتا قرار گیرد ، حتی کمی از آن عقب باشد. این اجازه می دهد تا نور به پایین و اطراف بدن بپیچد. برای پرتاب نور به سمت صورت و همچنین پر کردن سایه ها باید از یک بازتابنده استفاده شود.

 

تنظیم شماره 5: روشنایی از جلو بدون پخش کننده

برای ظاهری کاملاً خفیف ، دیفیوزر جلو را بیرون بکشید. همانطور که من از Elinchrom استفاده می کنم ، من پانل انتشار داخلی خود را برای deflector سفید همراه با 135 سانتی متر عوض کرده ام. شما فقط می توانید از پانل انتشار داخلی استفاده کنید. با Godox ، فقط پانل انتشار را بردارید.

جلوی Octabox بایستید و مطمئن شوید که بدن یا سر شما مرکز نور را مسدود کرده است تا نقاط گرم نور را به حداقل برسانید. از آنجا که شما اجازه داده اید قسمت نقره ای Octa قابل مشاهده باشد ، در نور کنتراست بیشتری پیدا خواهید کرد.

 

هنوز هم یک منبع نور بزرگ است ، اما از این ظاهر برجستگی های بیشتری روی پوست می گیرید. همچنین مانند یک چراغ حلقه ای بزرگ عمل می کند ، بنابراین شما می توانید سایه های منتشر شده در اطراف موضوع را برای یک ظاهر بسیار جذاب دریافت کنید.

مطالب مرتبطعکاسی از بناهای تاریخی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *