رنگ های متضاد در عکاسی

کنتراست یکی از اصول اساسی عکاسی است. درک آن برای تصاویر خوب بسیار مهم است. به زبان ساده ، کنتراست مقیاس تفاوت سیاه و سفید در عکسهای شما است.

این تن های مختلف سیاه ، خاکستری و سفید است. بدون آن هیچ تفاوتی بین تاریک و تاریک وجود نخواهد داشت. در این مقاله ، ما سه نوع مختلف کنتراست را بررسی خواهیم کرد – همه آنها می توانند در عکاسی شما بسیار موثر استفاده شوند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین رینگ لایت برای کاشت مژه

 

قبل از بررسی این موارد ، یادداشتی سریع درباره معنای کنتراست بالا و پایین می آوریم. تصویری با کنتراست بالا دارای طیف وسیعی از تن ها از سیاه تا سفید ، با رنگ ها و بافت های قوی است.

اگر در زیر نور خورشید عکس بگیرید ، با نورهای برجسته و سایه های تیره کنتراست بالایی خواهید داشت. تصاویر با کنتراست کم تفاوت زیادی بین رنگ های روشن و تاریک ندارند و ممکن است خاموش ، صاف یا کسل کننده به نظر برسند. با این حال ، آنها می توانند بسیار برانگیزاننده باشند (به عنوان مثال تصاویر گرفته شده در مه).

کنتراست تونال

کنتراست تونال با تن های روشن و تیره هایی که مستقیماً در کنار یکدیگر قرار دارند ایجاد می شود. بنابراین ، به عنوان مثال ، یک گل سفید روی زمینه ای تیره و ساده در یک استودیو ، نمونه ای کلاسیک از کنتراست تونال خواهد بود. کنتراست تونال می تواند یک روش بسیار موفق برای هدایت بیننده شما به دور یک تصویر باشد. چشم به رنگ روشن تصویر (یعنی موارد برجسته) کشیده می شود و سپس جزئیات اطراف را به خود جلب می کند.

کنتراست تونال می تواند به ویژه در تصاویر سیاه و سفید موفقیت آمیز باشد و در واقع دیدن آن در عکس های سفید و سفید آسان تر است ، زیرا رنگی برای حواس پرتی وجود ندارد. یک تصویر کنتراست تونال خوب بسیار ساده خواهد بود ، بنابراین ترکیب باعث از بین رفتن حواس پرتی می شود.

 

بنابراین ، چگونه می توانید عکس هایی با کنتراست رنگی شدید ایجاد کنید؟ البته ساده ترین راه ایجاد خودتان است. می توانید از هر فروشگاه صنایع دستی کاغذهای رنگی بخرید و این کار را آزمایش کنید ، یا اینکه از یک مدل بخواهید لباس های رنگی خاصی بپوشد. همچنین می توانید کنتراست رنگ را که به طور طبیعی در طبیعت اتفاق می افتد ، مشاهده کنید.

به عنوان مثال گلها و میوه ها ، هر دو ترکیب رنگی قوی دارند و شما اغلب در آنها رنگ های رایگان پیدا خواهید کرد.

کنتراست مفهومی

کنتراست مفهومی یک شکل متضاد انتزاعی تر و کمتر آشکار از تونال و رنگ است. این بیشتر از جنبه های واقعی فیزیکی با مفاهیم و ایده ها ارتباط دارد ، اما در افزایش علاقه به یک تصویر به همان اندازه موثر است. به افزودن عمق و ترغیب بیننده برای تعامل با عکس شما کمک می کند.

کنتراست مفهومی عبارت است از جستجوی چیزی که در یک تصویر برجسته باشد و در مقایسه با محیط اطراف خود دارای لحن یا رنگی قوی باشد. اگر به اطراف خود نگاه کنید ، مطمئناً چیزی را پیدا می کنید که متناسب با آن باشد! این مهارت در یافتن راهی برای آشکار کردن این تضاد برای بیننده به وجود می آید.

به نوعی کنتراست مفهومی غالباً استفاده از عناصر کنتراست تونال و رنگ و ترکیب آنها در یک منظره بزرگتر است. این یک ایده انتزاعی است ، اما ایده ای است که واقعاً می تواند خلاقیت شما را بهبود بخشد!

مطالب مرتبطانواع کیف حمل دوربین

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *