رفع اعوجاج در عکاسی از املاک

چگونه می توان اعوجاج لنز را در عکاسی از املاک برطرف کرد؟

در عکاسی ، واژه “اعوجاج” برای توصیف موارد مختلف استفاده می شود. به عنوان مثال ، یک لنز چشم ماهی ، تصویر را به طریقی خاص “تحریف” می کند و عمداً خطوط مستقیم را خم می کند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: اثر رینگ لایت در عکاسی و فیلمبرداری

 

اعوجاج لنز در عکاسی از املاک چیست؟

در عکاسی از املاک ، اکثر انواع اعوجاج نامطلوب است. بنابراین ، در این مقاله ، ما قصد داریم در مورد دو نوع تحریف خاص و نحوه اصلاح آنها صحبت کنیم.

اولین نوع اعوجاج زمانی است که یک لنز به طور “تصادفی” یک خط مستقیم ایجاد می کند یا در زمانی که باید مستقیم باشد تکان می خورد. (بنابراین ، نه یک لنز چشم ماهی ، بلکه یک لنز زاویه باز.

نوع دیگر اعوجاج زمانی است که بسته به زاویه ترکیب ، دو خط که باید موازی (معمولاً عمودی) باشند به سمت داخل یا خارج “خم” می شوند. این یک “نقص” نوری در لنز نیست ، اما می تواند نوعی اعوجاج باشد که بسیار آزاردهنده است.

یکی از آزاردهنده ترین انواع اعوجاج زمانی است که یک لنز از نظر نوری بی نقص نیست و باعث می شود خطوط مستقیم منحرف یا تکان بخورند.

با اعوجاج بشکه ، یک خط مستقیم در نزدیکی لبه تصویر به بیرون خم یا خم می شود. با اعوجاج گیره ، خطوط مستقیم به جای آن به سمت داخل خم می شوند.

در نهایت ، اگر یک خط مستقیم هر دو را انجام دهد ، اگر به جلو و عقب خم شود ، به آن اعوجاج سبیل گفته می شود. این در برخی از لنزهای مقرون به صرفه و جمع و جور فوق عریض مانند نمونه های اولیه 14 میلی متری بسیار رایج است.

اما ، قبل از اینکه بیش از حد احساس ناراحتی کنید ، نگران نباشید ، این نوع اعوجاج لنزها به سادگی قابل رفع هستند! خوب ، بیشتر اوقات.

چگونه اعوجاج لنزهای معمولی را تصحیح می کنید؟

دو راه اصلی برای تصحیح این دسته از اعوجاج در عکس های املاک شما وجود دارد. اول ، می توانید ببینید آیا لنز شما دارای پروفایل تصحیح در نرم افزار پس از تولید است که از آن استفاده می کنید یا دوم ، می توانید سعی کنید آن را به صورت دستی اصلاح کنید.

برخی از لنزهای تمام دستی دارای پروفایل هایی هستند که می توانید به صورت سفارشی آنها را انتخاب کنید
اگر لنز شما هیچ گونه تماس الکترونیکی ندارد ، مطمئناً نمی تواند مشخصات خود را به طور خودکار اعمال کند. نگران نباشید! اگر آن را به صورت دستی انتخاب کنید ، ممکن است هنوز در Lightroom موجود باشد.

اعوجاج ناشی از پرسپکتیو

این نوع اعوجاج در واقع یک عیب لنز نوری نیست ، این یک ویژگی طبیعی زاویه دید شما است. اگر بالا هستید و به پایین نگاه می کنید ، خطوط عمودی از نظر بصری به شکل “V” به سمت پایین همگرا می شوند. اگر پایین هستید و به بالا نگاه می کنید ، خطوط عمودی برعکس عمل می کنند و به شکل “A” تکیه می دهند.

در عکاسی از املاک و مستغلات ، شما معمولاً می خواهید خطوط عمودی عمودی باقی بمانند ، یعنی به داخل یا بیرون “خم” نشوید. فقط از نظر بصری نگران کننده و ظاهری غیر طبیعی دارد. اما چگونه می توانید خطوط عمودی را همیشه بالا و پایین نگه دارید؟

اگر می خواهید لنز خود را کمی کمی بالا یا پایین قرار دهید ، بلافاصله می بینید که دیوارها و دیگر خطوط عمودی در تصویر شما با آن اثر کلیدی شروع به “پیچ خوردن” می کنند. چه کار میکنی؟ در واقع شما باید ترکیبات خود را برای بسیاری از عکس های خود کمی بالا یا پایین هدف قرار دهید.

نگران نباشید ، این نوع خاص از اعوجاج چشم انداز بسیار آسان است که اصلاح شود!

البته می توانید یک لنز تخصصی تغییر شیب یا اصلاح کننده پرسپکتیو بخرید و از آن برای تصحیح تصاویر خود در زمینه استفاده کنید ، اما این یک اپتیک بسیار شیک است و ممکن است نیازی به چنین لنزی نداشته باشید. قبل از تصمیم گیری ، بیایید ببینیم تصحیح این نوع اعوجاج چقدر آسان است…

مطالب مرتبط:  انتخاب لنز تله فتو برای نیکون
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *