راهنمای عکاسی طبیعت در زمستان

چهار فصل هدیه ای شگفت انگیز از سیاره ما به عکاسان منظره ، حداقل در نقاط خاصی از جهان است. در گذشته ، برخی از عکاسان هر چیزی را جز زمستان ترجیح می دادند.  همیشه بی صبرانه منتظر رنگ های پاییزی بودند ، که اوج آن در اواخر اکتبر و اوایل نوامبر ، یا رنگ های سبز اواسط آوریل.  در اینجا نکاتی در مورد نحوه عکاسی از برف در هوای سرد آمده است.

جهت مشاهده محصول روی آن کلیک کنید: رینگ لایت

 

زمستان زمان چندان ساده ای برای عکاسی نیست ، زیرا ممکن است شرایط سختی رخ دهد. در میان مسائل دیگر ، دمای پایین اغلب باعث ناراحتی عکاسان و کوتاه شدن عمر باتری می شود. با این حال ، زمستان چندین مزیت برای عکاسان منظره دارد که اغلب دست کم گرفته می شوند:

خورشید در مقایسه با فصول دیگر بسیار پایین تر از افق آویزان است.
خورشید در جنوب شرقی طلوع می کند و در جنوب غربی (در نیمکره شمالی) غروب می کند – که ممکن است برای برخی مکان ها مفید باشد.
خورشید در تابستان زود طلوع نمی کند.
برف و یخبندان می تواند جو را در بسیاری از نقاط به طور قابل توجهی تغییر دهد.
برف و یخ به تنهایی می توانند بسیار فتوژنیک باشند.

اگر هنوز این کار را نکرده اید ، شاید زمان آن فرا رسیده باشد که در هوای سرد بیرون بروید و چند عکس عالی به خانه بیاورید. در زیر چند نکته برای عکاسی از مناظر زمستانی آمده است.

آمادگی کامل برای شرایط سخت

به پیش بینی آب و هوا نگاه کنید و لباس های مناسب تهیه کنید. نه تنها به درجه حرارت بلکه به سرعت باد و رطوبت هوا نیز توجه کنید – دو مورد اخیر می توانند احساس ذهنی دما را به میزان زیادی کاهش دهند. به عنوان یک عکاس منظره ، شما باید به طور ایده آل 30-45 دقیقه قبل از طلوع خورشید در محل عکاسی خود قرار بگیرید ، زیرا ابرهای صورتی قبل از طلوع آفتاب می توانند تقریباً زود ظاهر شوند. اما این زمانی است که دما به پایین ترین حد خود می رسد. اولین عکس بالا در ابتدای ژانویه سال جاری گرفته شد. وقتی از ماشین پیاده شدم ، دمای 24.5- درجه سانتی گراد (-12 فارنهایت) بود. عکاسی از غروب آفتاب می تواند در ماه های زمستان کمی مناسب آب و هوا باشد ، اما به محض این که خورشید در زیر افق ناپدید می شود (و شما می خواهید بعد از غروب آفتاب بمانید) ، دمای هوا نیز خیلی سریع کاهش می یابد. بدتر این است که شما دقیقاً در کنار دوربین خود ایستاده اید و با صبر و حوصله منتظر بهترین نور هستید ، که به معنی عدم حرکت بدن و در نتیجه سرد شدن سریعتر از حد معمول است. بنابراین ، پوشیدن کفش و لباس مناسب که شما را ناامید نکند بسیار مهم است.

سفر خود را بلافاصله بعد از بارش برف برنامه ریزی کنید

برای گرفتن عکس های شگفت انگیز در زمستان ، زمان بندی بسیار مهمتر از وسایل شما است. برف تازه در برخی نواحی برخلاف کوهستان نادر است و اغلب در عرض چند روز آب می شود و کثیف می شود. باید به پیش بینی آب و هوا توجه کنید و به ویژه سعی کنید قسمتهای کوتاه آب و هوای خوب را پس از طوفان برف شناسایی کنید. اغلب ، حتی هوای ابری نیز می تواند خوب باشد ، به ویژه اگر ابرها دارای ساختار باشند. عکاسی در هنگام بارش برف به ندرت به نتایج خوبی منجر می شود (مگر اینکه طوفان برف با خورشید مستقیم ترکیب شود ، اما این اتفاق به ندرت رخ می دهد).

کار با سازه های برفی در پیش زمینه

باد و یخبندان شکل ها و ساختارهای زیبایی را در برف تازه ایجاد می کند. چنین موضوعی برای پیش زمینه شما ایده آل است. اگر پوشش برف قدیمی تر است ، شاید تا حدی ذوب شده باشد ، به دنبال آثار پا یا هرگونه اثری در برف باشید – اینها می توانند به عنوان خطوط اصلی در ترکیب شما عمل کنند. به آن ساختارها نزدیک شده و از لنزهای واید استفاده کنید. با استفاده از اندازه گیری فاصله بین کانونی ، عمق میدان خود را کنترل کنید تا بهترین نقطه برای تمرکز را تعیین کنید. و پراش را فراموش نکنید ، زیرا باعث می شود ذرات برف و سایر جزئیات تار به نظر برسند و نه واضح و دقیق.

از یک پالت رنگ متفاوت استفاده کنید

چیزی که باعث می شود از عکاسی در برف لذت ببرید ، پالت رنگی بسیار خاصی است که آنها به نمایش می گذارند. برف و یخبندان لحن چشم انداز را تغییر می دهد. پالت رنگ ساده می شود. برف تن های قوی را ملایم می کند و رنگهای پاستیلی را که کمتر دیده می شوند برجسته می کند. اغلب اوقات ، تنها رنگ اشباع شده آبی عمیق آسمان صاف است. علاوه بر این ، برف عناصر رنگی نامناسب را روی زمین می پوشاند.

از خورشید به عنوان سوژه اصلی استفاده کنید

هنگامی که شما در برابر آن عکس می گیرید و آن را در کادر قرار می دهید ، خورشید یک سوژه اولیه فوق العاده می سازد. صبحها و اواخر بعدازظهرها واقعا کم می آید. اگر لنز خوبی دارید که شعله ور را خوب کنترل می کند و ستاره های خورشیدی زیبایی را ترسیم می کند ، خورشید به عنوان یک عنصر ترکیبی فوق العاده در تصاویر شما عمل می کند. برای ظاهر شدن این ستاره های خورشیدی ، باید لنز خود را روی دیافراگم بسیار کوچکی مانند f/11 یا f/16 متوقف کنید.

مطالب مرتبط:  راهنمای انتخاب سافت باکس و چتر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *