راهنمای عکاسی از نوشیدنی

عکاسی از نوشیدنی یکی از سرگرم کننده ترین و با ارزش ترین انواع عکاسی از غذا است. این فرصتی است برای بازی با وسایل جالب، لذت بردن از رنگ ها و کشف تکنیک های ترکیب بندی.

با این حال، عکاسی از نوشیدنی‌ها با چالش‌هایی همراه است، ما هفت نکته را جمع‌آوری کرده‌ایم تا به شما کمک کند ،کار کمی آسان‌تر شود و در کمترین زمان عکس‌های نوشیدنی به سبک مجله بسازید!

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت رنگی RGB

 

1- از رنگ های مکمل برای برجسته کردن عکس های خود استفاده کنید

خود نوشیدنی‌ها می‌توانند نسبتاً تک بعدی باشند، بنابراین اجرای برخی از تئوری رنگ‌ها می‌تواند کمک زیادی به عکاسی نوشیدنی شما کند.

استفاده از رنگ‌های مکمل (رنگ‌هایی که در چرخه رنگ مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند) یک راه عالی برای افزودن جذابیت و شادابی به عکس‌هایتان است. بنابراین رنگ اصلی نوشیدنی شما هر چه باشد، سعی کنید رنگ مکمل را در تزئینات و/یا لوازم خود بگنجانید.

2- از قانون شانس برای عکس های نوشیدنی خود استفاده کنید

قانون شانس بیان می‌کند که وقتی گروهی از سوژه‌ها را در عکس خود قرار می‌دهید، یک عدد فرد به جای یک عدد زوج، ترکیبی جالب‌تر و از نظر بصری دلپذیر ایجاد می‌کند.

عکاسی با نوشیدنی صحنه ای عالی برای عملی کردن این موضوع است. سعی کنید 3 یا 5 لیوان اصلی را به ترکیب خود اضافه کنید و با مورب ها و مثلث ها در ترکیب خود کار کنید.

با داشتن تعداد سوژه فرد در عکس خود، با قرار دادن آن در یک مکان قدرتمند در ترکیب بندی خود و استفاده از دیافراگم پایین تر می توانید به راحتی یکی را به عنوان سوژه اصلی برجسته کنید.

3- برای سوژه خود از نور پس زمینه استفاده کنید

هنگام عکاسی از نوشیدنی‌ها، نور یکی از سرگرم‌کننده‌ترین و در عین حال پیچیده‌ترین قسمت‌ها است. همه ما می‌خواهیم از آن انعکاس‌های مخوف و نقاط روشن اجتناب کنیم، جایی که نور درست از کنار شیشه می‌تابد و به لنز بازمی‌گردد.

یک راه خوب برای مقابله با این موضوع، نور پس‌زمینه است. در این مثال، منبع نور مستقیماً در پشت و کمی بالای نوشیدنی ها قرار دارد و از یک بازتابنده برای روشن کردن آرام جلوی لیوان ها استفاده شده است.

حتی وقتی نوشیدنی هایی با نورهای جانبی دارید، سعی کنید نور خود را کمی به سمت پشت قرار دهید تا از بازتاب جلوگیری شود.

4- با نور شدید آزمایش کنید

وقتی در مورد عکاسی از غذا صحبت می کنیم، بیشتر اوقات گفته می شود که “نور ملایم بهتر است”! به ما گفته می‌شود که سایه‌های ملایم ایجاد کنیم، نور را پخش کنیم تا منحنی‌های ملایم و صحنه‌هایی با نورپردازی زیبا ایجاد کنیم.

اما عکاسی جایی برای مرزها، قوانین و تکنیک هایی نیست که نتوان آنها را شکست. و گاهی اوقات، نور سخت می تواند خیره کننده باشد!

5- از تکه های یخ تقلبی استفاده کنید

یخ یک عنصر ضروری برای عکاسی از نوشیدنی‌ها است، اما یک عنصر با ماندگاری بسیار کوتاه است. در یک اتاق استایل داغ، احتمالاً چند دقیقه با یک مکعب یخ پیش از اینکه جلوی چشمانتان ناپدید شود، فرصت دارید تا آن عکس عالی و پر از یخ را بگیرید.

وسیله ای که بسیار مفید است یک کیسه تکه های یخ تقلبی است. آنها بسیار واقعی به نظر می رسند. هنگامی که می خواهید ظاهر یک تکه یخ را در سینی در حال ذوب شدن ایجاد کنید، به سادگی قالب یخ تقلبی خود را در جایی که می خواهید قرار دهید و کمی آب روی آن بپاشید تا واقعی به نظر برسد.

6- در تزئینات خود خلاقیت به خرج دهید

تزیینات یک راه سرگرم کننده برای اضافه کردن رنگ و روح به عکاسی نوشیدنی شما هستند. همانطور که در بالا ذکر کردیم، استفاده از رنگ های مکمل در تزئینات خود یک راه قدرتمند برای افزودن رنگ و جذابیت به نوشیدنی های شما است. 

مطالب مرتبط: ایده هایی برای پس زمینه در عکاسی محصول
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *