راهنمای خرید فلاش استودیویی

آیا تا به حال فکر کرده اید که هنگام خرید اولین مجموعه فلاش استودیویی به دنبال چه چیزی بگردید؟ در این مقاله ، برخی از مواردی را که باید جستجو کنم ، مرور خواهیم کرد. ما نمی توانیم دقیقاً به شما بگوییم چه چیزی بخرید زیرا نیازها و بودجه هرکس متفاوت است ، اما این باید نقطه شروع شما باشد تا بتوانید به خرید آگاهانه تری کمک کنید.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت عکاسی

 

مونولایت یا نه؟

دو نوع “فلش” استودیویی وجود دارد – یکی که هد فلش و کنترل ها از هم جدا هستند و دیگری جایی که واحد فلاش کاملاً خودبخود باشد (به طور کلی با نام “Monolights” یا “Monoblocks” شناخته می شود). نسخه های جداگانه از این نظر مفید هستند که کنترل ها در دسترس قرار می گیرند ، بر خلاف تک چراغ هایی که باید نور را جابجا کنید یا از نردبان های پله ای استفاده کنید در صورت نیاز به تنظیم آنها در صورت بالا بودن چراغ یا در موقعیتی که باعث سخت شدن آنها شود برای رسیدن به.

Monolights این روزها متداول ترین نسخه های فروش شده و مورد استفاده هستند و احتمالاً به دلیل ذات خود ارزان ترند.

چند تا؟

می توانید فقط با یک نور شروع کنید و در صورت لزوم از بازتابنده استفاده کنید. بیشتر افراد به 4 مورد بیشتر احتیاج ندارند ، که به شما یک نور اصلی (نور اصلی در مورد موضوع) ، پر کردن (همانطور که از نامش مشخص است ، فقط کمی پر کردن برای از بین بردن سایه های اضافی اضافه می کند) ، یک چراغ مو و یک پس زمینه – یا می توانید از نور مو و زمینه به عنوان چراغ پس زمینه در عکسهای با کلید بالا استفاده کنید.

گران در مقابل ارزان

خرید یک مجموعه چراغ ارزان قیمت وسوسه انگیز است ، اما این یک معامله است و جمله قدیمی “شما آنچه را که برای آن پرداخت می کنید می گیرید” درست است. چشمک زن های ارزان قیمت می توانند با هر بار شلیک فلاش در دمای رنگ و میزان خروجی آن کمی متفاوت باشند ، که این می تواند کار اضافی برای شما در پردازش پست باشد. همچنین زاویه قابلیت اطمینان آشکار وجود دارد.

چند وات؟

خروجی فلاش استودیو بر حسب وات بر ثانیه یا ژول اندازه گیری می شود (در واقع همان مورد). یک استودیوی خانگی یا یک استودیوی تجاری کوچک با چراغ هایی در حدود 200 وات بر ثانیه مدیریت خواهد کرد. استودیوهای بزرگتر فقط به حدود 400 وات بر ثانیه یا 500 وات بر ثانیه احتیاج دارند – به ندرت باید بالاتر بروید. در واقع ، داشتن یک فلاش بسیار قدرتمند در فضای خیلی کوچک ، ضد تولید خواهد بود و احتمالاً فضا را با نور غیرقابل کنترل بیش از حد پر می کند. چراغ های قدرتمندتر نیز گران ترند (همانطور که احتمالاً انتظار داشتید) و بازیافت آنها ممکن است بیشتر طول بکشد.

قابل تغییر بودن 

این چیزی است که مردم هنگام جستجوی فلاش استودیویی از آن چشم پوشی می کنند – من می دانم که من هنگام خرید اولین مجموعه چراغ خود این کار را کردم: چراغ های فلاش شما تا کجا خاموش می شود؟ اولین مجموعه ای که من دریافت کردم فقط می تواند به 1/5 (یک پنجم) قدرت نامی آن کاهش یابد ، بنابراین چون آنها چراغ های 200 وات بر ثانیه بودند ، فقط به 40 وات در ثانیه کاهش می یابند. ممکن است مهم نباشد اگر فقط از آنها در محیط استودیو استفاده کنید ، اما من باید برای روشن کردن مدلی که در یک پنجره قرار دارد از آنها در محل خانه استفاده کنم – فهمیدم که به اندازه کافی قادر به پایین آوردن آنها نبودم تا تعادل برقرار شود نور روی مدل با نور وارد شده از بیرون.

به طور کلی ، واحد های فلاش ارزان تر به 1/8 ام کاهش می یابند ، سپس دامنه میانی 1/16 و واحدهای انتهایی بالاتر به 1/32 تبدیل می شوند – چشمک زن های جدید 400 وات در ثانیه به توان 1/32 تبدیل می شوند ، بنابراین به 12.5w کاهش دهید / ثانیه.

 

مدت زمان فلاش

این همان سرعت فلاش است که مقدار معینی از نور را تحویل می دهد – آیا فلاش در مدت زمان کوتاه تری تر می شود یا در مدت زمان طولانی تری روشن نیست (مثلا 3000 ثانیه در مقابل 1000 ثانیه). برای چه کاری از آنها استفاده می کنید؟ برای پرتره های مستقیم رو به جلو و هنوز زندگی ساکن ، بنابراین این نگرانی نیست. اما اگر از رقصندگان در حال کار یا حتی کودکان عکاسی می کنید ، ممکن است به واحدهای فلاش که در مدت زمان کوتاه تری فلاش را تحویل می دهند نیاز داشته باشید تا اطمینان حاصل کنید که عمل منجمد شده و هیچ تاری حرکتی وجود ندارد.

زمان بازیافت

این مدت زمانی است که برای شارژ مجدد فلاش لازم است تا دوباره روشن شود. شارژ مجدد واحدهای ارزان تر نسبت به نسخه های گران قیمت بیشتر طول می کشد – با تمام قدرت ، این می تواند تا حدود 3 ثانیه باشد. ممکن است زیاد به نظر نرسد ، اما هنگامی که شما در حال دور شدن هستید که می تواند یک ابدیت به نظر برسد ، و ممکن است به این معنی باشد که اگر چیزی مانند کودکان را شلیک کنید ، یک شلیک را از دست می دهید.

 لوازم جانبی

متأسفانه ، هیچ پایه لوازم جانبی استاندارد برای اتصال لوازم جانبی مانند سافت باکس ها و بیوتی دیش ها وجود ندارد. بنابراین شما باید بدانید که واحد فلش شما از چه مانتی استفاده می کند و هنگام خرید فلش باید آن را در نظر بگیرید.  Elinchrom همچنین پایه مخصوص به خود را دارد و گرچه لوازم جانبی متنوعی برای آن وجود دارد ، اما تعداد مورد نصب برای نوع S-Type وجود ندارد ، بنابراین انتخاب کمتری دارید و هزینه بیشتری نیز دارند.

با این حال ، برخی از تولید کنندگان لوازم جانبی وجود دارند که لوازم جانبی خود را با یک آداپتور جهانی تهیه می کنند که به شما امکان می دهد از لوازم جانبی مشابه در چشمک زن ها با پایه های مختلف استفاده کنید.

نور مدل سازی

بیشتر واحدهای فلاش با یک چراغ مدل سازی ارائه می شوند – این یک نور “طبیعی” رشته ای یا هالوژن است که برای گرفتن ایده در مورد سقوط فلاش بر روی موضوع استفاده می شود. همچنین در صورت کم نور بودن استودیو به روشن شدن مدل و جلوگیری از زیاد عنبیه چشم کمک می کند.

نحوه تنظیم نور برای کار بستگی به واحد فلاش دارد و می تواند به یک یا چند روش کار کند. مستقیم روشن یا خاموش ، توان متغیر گام به گام با خروجی فلاش (هرچه میزان روشنایی فلاش را بیشتر کنید ، چراغ مدل سازی روشن تر می شود) ، یا تنظیم متغیر قدرت بصورت دستی توسط شماره گیری در واحد فلاش.

بدیهی است که واحدهای فلاش که به شما امکان می دهند نور مدلسازی را به صورت دستی و همگام با قدرت فلاش کنترل کنید ، ترجیح داده می شود زیرا کنترل و انتخاب بیشتری به شما می دهد.

فلش تیوب

آیا کاربر قابل تعویض است؟ بسیاری از آنها هستند ، بنابراین در صورت خرابی یا خراب شدن ، می توانید قطعات یدکی خود را نگه دارید و خودتان آن را تعویض کنید. متأسفانه ، اگر چنین چیزی خراب شود ، چنین نیست ، من مجبورم واحد فلش را تعویض کنم تا تعویض شود ، به این معنی که چندین روز بدون واحد فلش خواهم ماند.

در حالی که در مورد لوله های فلش هستید – هرگز نباید آنها را با دست لمس کنید. با این کار می توانید به طور قابل توجهی طول عمر فلش لوله را کوتاه کنید!

اعلان آماده

این یک چیز شخصی است که ممکن است روی شما تأثیر نگذارد ، اما اولین مجموعه چراغ من توانایی خاموش کردن بوق قابل شنیدن را ندارد تا به شما بگوید شارژ شده و دوباره آماده شلیک است. بعد از مدتی که مرتباً چراغهای مختلفی بوق می زنند ، می تواند مرا آزار دهد ، بنابراین ممکن است بخواهید به دنبال چراغ هایی باشید که در آن «بوق» خاموش باشد و یا واحد فلاش بتواند فلاش نور مدل سازی را خاموش کند. وقتی آماده شد.

روش های عکاسی
تمام واحدهای فلش دارای یک سوکت برای سیم همگام سازی هستند – این معمولا یک سوکت جک 3.5 میلی متری است ، اما برخی از آنها دارای سوکت 1.4 میلی متری کوچکتر هستند (هر دو اندازه نسخه های “مونو” از همان نوعی هستند که در هدفون می بینید). فلاش های استودیو معمولاً با کابل همگام سازی متناسب با فلاش شما فروخته می شوند ، اما در صورت لزوم برای خرید آسان و ارزان هستند. از این سوکت می توان برای اتصال ماشه های بی سیم نیز استفاده کرد.

اکثر فلش ها دارای یک سلول برده نوری هستند (شما معمولاً از سیم همگام سازی روی یک فلاش استفاده می کنید و دیگران را از طریق سلول های برده خاموش می کنید) ، اما مطمئن شوید که در صورت لزوم می تواند خاموش شود – من در شرایطی قرار گرفته ام که چراغ های دیگر ( از عکاسان دیگر) چراغهای من را خاموش می کردند.

اکنون چند واحد فلش با راه اندازهای برد بی سیم مانند جادوگر جیبی که در داخل آن تعبیه شده است یا این امکان را دارد که نسخه خاصی از جادوگر جیبی را به صورت داخلی نصب کنید.

 

ثبات

من در بالا به طور خلاصه به این اشاره کردم ، اما خروجی فلاش می تواند بین هر شات متفاوت باشد – شدت و یا تعادل رنگ. اما ، می توانید به نوعی فرض کنید که چراغ های گران قیمت سازگارتر بوده و به معنای پردازش پست کمتر است.

متأسفانه بدون برخی از آزمایش های دنیای واقعی نمی توانید تشخیص دهید که فلش تا چه اندازه سازگار است – یا باید به محو تولیدکننده اعتماد کنید ، یا برخی از بررسی های شخص ثالث را بخوانید ، یا چراغ ها را برای خود آزمایش کنید.

گرم کردن و خنک کردن

این احتمالاً اکثر افراد را تحت تأثیر قرار نخواهد داد ، اما اگر می خواهید مدت زمان طولانی از چشمک زدن مداوم را انجام دهید ، باید چرخه کارکرد واحد فلاش را بررسی کنید (اگر در یک محیط گرمتر زندگی کنید ممکن است اهمیت بیشتری داشته باشد). این مدت زمانی است که واحد فلش می تواند کار کند ، قبل از اینکه متوقف شوید و بگذارید خنک شود. برخی از چشمک ها کارآیی بیشتری دارند ، بعضی از آنها از گرمکن های بزرگ استفاده می کنند و بعضی از آنها فن هایی برای کمک به خنک شدن آنها نصب کرده اند.

چیزهای متفرقه

قطعاً مخلوط کردن یا استفاده از مارک های مختلف فلش (مانند بوونز و الینکروم) امکان پذیر است ، اما برخی از آنها طرفداری می کنند که این کار را نکنید زیرا درجه حرارت رنگ آنها کمی متفاوت است ، که به نوبه خود ممکن است به معنی پردازش اضافی برای اصلاح باشد . این چیزی نیست که من با آن روبرو شده ام ، اما موضوعی است که باید بخاطر بسپارید ، بنابراین ممکن است بخواهید یک مارک انتخاب کنید و به محصولات آنها پایبند باشید.

به سایر ویژگی ها توجه داشته باشید – بعضی از واحدهای فلش Bowens می توانند از بسته های تغذیه باتری مخصوص طراحی شده استفاده کنند ، بنابراین می توان آنها را به راحتی در مکانهایی که برق اصلی در دسترس نیست استفاده کرد. برخی از مدل های Elinchrom را می توان از طریق سیستم ماشه بی سیم Skyport (فقط با فشار دادن یک دکمه روی ماشه دوربین) یا از طریق رایانه تنظیم کرد.

نتیجه

همانطور که در بالا ذکر کردم ، بسیاری از موارد به بودجه شما بستگی دارد ، اما من سعی می کنم از ارزانترین قیمت موجود اجتناب کنم. چراغ های استودیویی ممکن است هزینه زیادی داشته باشند ، اما در اکثر موارد قابل اطمینان هستند و می توانند سالها دوام داشته باشند (برای عکاسان استفاده از همان مجموعه چراغ ها برای 20+ سال ناشناخته نیست).

مطالب مرتبطفیلتر پلاریزه در عکاسی چیست؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *