راهنمای خرید رینگ لایت

فیلمبرداری از محتوای ویدئویی خوب به چیزی بیشتر از یک اسکریپت عالی و یک دوربین فیلمبرداری نیاز دارد.

نورپردازی حالت و لحن ویدئوی شما را تنظیم می کند و به معنای واقعی کلمه به شما کمک می کند ظاهر خوبی داشته باشید. مهمتر از همه ، نورپردازی خوب شما را به عنوان یک سازنده ویدئو حرفه ای و متخصص در زمینه خود برجسته می کند. نورپردازی خوب به شما کمک می کند تا مخاطبین بیشتر و خریداران بیشتری را برای محصولات و خدمات خود جذب کنید.

چرا بلاگرها از رینگ لایت استفاده می کنند؟

در اینجا شش دلیل برای آن آورده شده است:

1- استفاده از رینگ لایت برای مبتدیان آسان است.
2- چراغ های حلقه ای کاربران یوتیوب را قادر می سازد تا عکس های زیبا با ظاهر حرفه ای تولید کنند.
3- فضای بسیار کمتری نسبت به سایر کیت های نورپردازی ویدیویی اشغال می کنند.
4- این چراغها نور ملایم و بدون سایه ایجاد می کنند که سوژه را احاطه می کند و به پنهان کردن هر گونه عیوب پوستی کمک می کند.
5- حتی اگر دوربین به شما نزدیک شود ، نورپردازی عالی به نظر می رسد.
6- رینگ لایت ها حلقه های نورانی در چشم ها ایجاد می کنند که بسیاری از مردم آن را جذاب و مطلوب می دانند.

همانطور که از نامش پیداست ، رینگ لایت نوری به شکل حلقه است. منبع نور معمولاً یا یک لوله فلورسنت دایره ای یا صدها LED روی یک سطح است.

منبع نور ، یا لوله فلورسنت یا LED ، در یک محفظه مدور قرار دارد. در یک طرف این دایره یا حلقه ، یک جعبه/پنل کنترل و نقطه نصب وجود دارد. می توانید با استفاده از نقطه نصب ، چراغ را در بالای پایه قرار دهید. این پنل دارای کلید روشن/خاموش و سایر قطعات الکترونیکی مانند کنترل های نور است.

رینگ لایت در چه مواردی استفاده می شود؟

رینگ لایت در بین بسیاری از سازندگان محتوای دیجیتال ، به ویژه وبلاگ های زیبایی و مو محبوب شده است. بسیاری از افراد از رینگ لایت برای آموزش آرایش به دلیل نور ملایمی که ایجاد می کنند ، استفاده می کنند. از آنجا که رینگ لایت و دوربین هر دو می توانند به سوژه نزدیک شوند ، این به بیننده اجازه می دهد تا تمام جزئیات آموزش گریم را ببیند.

آنها همچنین به طور گسترده ای در عکاسی مد ، موزیک ویدیوها و فیلم های سرگرمی استفاده می شوند. 

رینگ لایت ها می توانند هنگام نمایش محصول یا پروژه روی میز مفید باشند. نور تا 90 درجه می چرخد و دوربین از طریق حلقه مشخص می شود.

چگونه از رینگ لایت برای فیلمبرداری استفاده کنیم؟

نور روی یک پایه نصب می شود و معمولاً مستقیماً در مقابل سوژه قرار می گیرد. سپس دوربین یا در فضای خالی حلقه یا کمی عقب تر از حلقه قرار می گیرد. در این چیدمان ، به نظر می رسد که نور از همه جهات به لنز دوربین وارد می شود. این یک نور ملایم و بدون سایه دلپذیر ایجاد می کند.

بیشتر اوقات برای عکاسی نزدیک یا متوسط ​​سوژه از رینگ لایت استفاده می شود.

اگر از رینگ لایت به تنهایی استفاده شود و سوژه نزدیک به پس زمینه یا دیوار باشد ، ممکن است به نظر برسد که یک سایه هاله در اطراف لبه خود دارند.

اگر دارای رینگ لایت بسیار قوی هستید و دیوارهای شما سفید رنگ شده اند ، رینگ لایت را به اطراف بچرخانید و نور را از دیوار و سقف منعکس کنید. 

هنگام استفاده از رینگ لایت ، با فرض اینکه فرد سوژه هستید ، از عینک استفاده نکنید. رینگ لایت ها به خاطر نور حلقه ای که در چشم سوژه تولید می کنند مشهور هستند. وقتی از عینک استفاده می کنید ، حلقه روشن نور به طور برجسته توسط لنزها منعکس می شود.

اگر رینگ لایت شما بزرگ است یا می توانید رینگ لایت را به سوژه خود نزدیک کنید تصویر آن معمولاً از چشم سوژه منعکس می شود ، اما می توانید در تصویر زیر بازتاب نور دایره ای را حتی در نوک بینی سوژه مشاهده کنید.

هنگام انتخاب رینگ لایت به چه نکاتی باید توجه کنید؟

 1- اندازه

نورهای بزرگتر نور ملایم تری تولید می کنند. بنابراین ، اگر همه چیز مساوی باشد ، رینگ لایت بزرگتر برای تولید ویدئو بهتر است. اندازه های رایج در آمازون 12 ، 14 و 18 اینچ است و همه آنها عملکرد خوبی دارند. 12 اینچی زمانی بهترین حالت را دارد که فقط هدست بگیرید. اگر بودجه دارید یک رینگ لایت 18 اینچی تهیه کنید زیرا این امر به شما انعطاف پذیری بیشتری می دهد.

اعداد اندازه به طور معمول به قطر خارجی اشاره دارد. اگر دو عدد برای یک چراغ ، مثلاً 18 و 14 اینچ ذکر شده باشد ، عدد کوچک قطر داخلی حلقه خواهد بود. در این حالت ، حلقه حاوی صفحه LED با 4 اینچ عرض خواهد بود.

2- قابلیت تنظیم

اگر نور شما قابل تنظیم است ، کنترل بیشتری بر میزان نوردهی روی سوژه خود خواهید داشت. اگر کنترل نور وجود ندارد ، فقط می توانید با دورتر کردن نور از سوژه ، سطح روشنایی را تنظیم کنید. 

3- دمای رنگ قابل تنظیم

آیا به چراغی نیاز دارید که بتواند دمای رنگ را تنظیم کند؟ اگر چنین است ، به دنبال یک رینگ لایت با این ویژگی باشید. 

4- شاخص رندر رنگی بالا

هرچه مقدار CRI نور شما بیشتر باشد رنگها طبیعی تر و زنده تر ظاهر می شوند. به دنبال مقادیر CRI 90+ یا حتی 95+ باشید. 

5- مفصل قابل چرخش

توانایی چرخاندن سر حلقه می تواند در صورت لزوم بسیار مفید باشد. یک رینگ لایت قابل چرخش به شما امکان می دهد نور را کمی بالاتر از سوژه خود قرار دهید و کمی آن را به سمت پایین زاویه دهید. اگر سر حلقه می تواند 90 درجه به جلو یا عقب بچرخد ، می توان از آن برای برگشت نور از سقف یا روشن کردن سوژه دراز کشیده استفاده کرد.
برخی از رینگ لایت ها سر حلقه ای قابل چرخش ندارند. 

مطالب مرتبط: مرکز خرید و فروش رینگ لایت در تهران
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.