راهنمای انتخاب کارت حافظه

کارت های حافظه در همه موارد از دوربین گرفته تا تلفن همراه و همچنین مجموعه تجهیزات و ابزارهای الکترونیکی دیگر مورد استفاده قرار می گیرند.

در این کارت های حافظه از آنچه فناوری Flash نامیده می شود استفاده می شود و حتی در صورت قطع برق داده ها ذخیره می شوند. از این رو این کارت های حافظه برای ذخیره سازی همه چیز ، از عکس ها گرفته تا برنامه ها و برنامه نویسی داده ها ، بسیار ارزشمند شده اند. . خوب تقریبا هر چیزی.

مسئله اصلی کارت های حافظه این است که می توانید بهترین مورد را برای استفاده خاص یا برنامه خاص خود انتخاب کنید. انواع مختلفی وجود دارد.

برای کمک ، ما راهنمای خرید کارت حافظه خود را ارائه داده ایم تا به شما در توضیح برخی از انواع اصلی و اینکه کارت حافظه برای برنامه های خاص کدام یک بهتر است ، کمک کند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین سایز رینگ لایت

 

انواع کارت حافظه

یکی از منابع اصلی سردرگمی این است که انواع مختلفی از کارت حافظه در بازار برای خرید وجود دارد. فلاش فشرده ، SD ، SDHC ، SDXC ، MicroSd و موارد دیگر. آنها کدامند و چه تفاوتی دارند؟

کارت حافظه SD

این قالب اصلی کارت SD است. کارت SD استاندارد دارای ابعادی 32 میلی متر در 24 میلی متر در 2.1 میلی متر است ، ظرفیت ذخیره سازی تا 4 گیگابایت است. سطح معمول عملکرد به اندازه انواع دیگر کارت حافظه SD نیست که در زیر ذکر شده است.

کارت حافظه SDHC

 SDHC (ظرفیت بالا دیجیتال امن) برای پاسخگویی به تقاضای روزافزون برای فیلم HD و ضبط تصویر با وضوح بالا معرفی شد که اکنون در بسیاری از دستگاه های دارای قابلیت SD استفاده می شود. کارتهای SDHC دارای همان اندازه و شکل فیزیکی SD استاندارد هستند اما از مشخصات جدید SD نسخه 2.0 برخوردار هستند. اگر کارت SD 4 گیگابایت یا بالاتر باشد ، به عنوان کارت SDHC طبقه بندی می شود. در حال حاضر ، مشخصات SDHC کارتهای حافظه با ظرفیت بین 4 و 32 گیگابایت را مجاز می داند. اگر کارت SDHC خریداری می کنید ، بررسی کنید دستگاهی که در آن استفاده می شود می تواند SDHC را بپذیرد.

کارت حافظه SDXC

SDXC ، ظرفیت امن eXtended Digital. کارتهای SDXC اساساً نسخه ظرفیت بالاتر کارت SDHC هستند. کارت های SDXC با ظرفیت 64 گیگابایت شروع می شوند و می توانند به حداکثر ظرفیت نظری 2 ترابایت برسند.
کارت حافظه MicroSD: همانطور که از نام آن مشخص است ، کارت های حافظه microSD بسیار کوچکتر از کارت SD اصلی هستند. بر این اساس ، آنها استفاده های زیادی در تجهیزات قابل حمل مانند تلفن های همراه دارند.

microSDHC

کارت های microSDHC ، نسخه جدیدتر microSD ، در سال 2007 معرفی شد. آنها می توانند حداکثر 32 گیگابایت داده داشته باشند و سرعت انتقال آنها تا 10 مگابایت در ثانیه است. کارت های microSDHC با دستگاه های قدیمی microSD سازگار نیستند.

microSDXC

مانند کارت SDXC ، ظرفیت ذخیره سازی کارت های microSDXC بین 32 گیگابایت تا 2 ترابایت است. این کارت در مقایسه با microSD و microSDHC سرعت انتقال داده بیشتری دارد. این فقط با دستگاه های حاوی اسلات سازگار با microSDXC سازگار است.

کارت حافظه کامپکت

این نوع کارت حافظه از نظر جسمی بزرگتر از کارت SD است و اتصالات آن بسیار بیشتر است. آنها به اندازه کارت های SD معمولاً مورد استفاده قرار نمی گیرند ، اما غالباً ظرفیت زیادی دارند و برخی از آنها می توانند با سرعت بسیار بالایی کار کنند. به طور کلی توسط عکاسان حرفه ای استفاده می شود.
این نوع کارت حافظه در انواع مختلف دستگاه یافت می شود. یک خلاصه کوتاه در زیر آورده شده است ، اما به یاد داشته باشید ، این فقط یک راهنمای خلاصه است.

MEMORY CARD/DEVICE SD SDHC SDXC MICROSD COMPACT FLASH
Mobile Phones
Digital Cameras
Laptop/Computers
Tablets
DSLR Cameras

اندازه کارت حافظه

هنگام انتخاب بهترین کارت حافظه برای خرید ، یکی از اولین نکاتی که باید به آن توجه کنید میزان فضای ذخیره سازی ارائه شده ، یعنی اندازه حافظه است.

اندازه ها در سالهای اخیر به طرز چشمگیری افزایش یافته است. چند سال پیش اندازه 1 گیگابایت بزرگ بود ، اما امروزه 128 گیگابایت غیر معمول نیست.

رتبه بندی سرعت کارت SD

سرعت کارت در بسیاری از برنامه ها مهم است زیرا سرعت انتقال داده دستگاه را نشان می دهد. این مهم هنگام نوشتن داده ها با سرعت بالا همانند فیلم 4K است که حتی در تلفن های همراه نیز رواج بیشتری دارد!

روی کارت SD کلاسهای مختلف سرعت وجود دارد. این به کلاسهای سرعت برای خواندن و نوشتن تصاویر از کارت حافظه و از کارت حافظه بیان می شود که به صورت مگابایت بر ثانیه ، MB / s بیان می شوند. کدگذاری ساده است ، کلاس 2 دارای سرعت انتقال 2 مگابایت در ثانیه ، کلاس 4 ، 4 مگابایت در ثانیه و غیره است. کلاسها معمولاً کلاسهای 2 ، 4 ، 6 ، 10 هستند.

CLASS MINIMUM SPEED
2 2 MB/s
4 4 MB/s
6 6 MB/s
8 MB/s
10 10 MB/s

یک قالب دیگر کلاس UHS Speed در سال 2009 برای کارتهای حافظه SDHC و SDXC معرفی شد. برای دستیابی به نرخ داده بالاتر ، UHS از یک گذرگاه داده جدید استفاده می کند که در دستگاه های سازگار با غیر UHS کار نخواهد کرد. اگر از یک کارت حافظه UHS در یک میزبان غیر UHS استفاده شود ، به طور استاندارد به گذرگاه داده استاندارد تبدیل می شود و به جای رتبه “Class Speed UHS” از درجه “Speed Class” استفاده می کند. UHS کلاس 1 سرعت 10 مگابایت بر ثانیه و کلاس 3 UHS 30 مگابایت بر ثانیه را ارائه می دهد.

UHS CLASS MINIMUM SPEED
1 10 MB/s
3 30 MB/s

برای ضبط فیلم کلاس سرعت دیگری کلاس V نام دارد. این در درجه اول برای مشخصات ضبط فیلم استفاده می شود.

CLASS MINIMUM SPEED
V6 6 MB/s
V10 10 MB/s
V30 30 MB/s
V60 60 MB/s
V90 90 MB/s

هنگام تفسیر همه این ارقام لازم به یادآوری است که درجه بندی سرعت ممکن است روی کارت بنویسد ، حداکثر سرعت انتقال را برای خواندن و نوشتن تصاویر از کارت حافظه اندازه گیری می کند. این رقم بیان شده به عنوان NN MB / s است.

برخلاف سرعت نوشتن کارت که در پاراگراف بالا ذکر شده است ، که حداکثر عملکرد را اندازه گیری می کند ، رتبه بندی کلاس حداقل سرعت پایدار مورد نیاز برای ضبط یکنواخت نرخ فیلم را بر روی کارت اندازه گیری می کند. شماره رتبه بندی کلاس مربوط به میزان انتقال اندازه گیری شده در MB / s است.

رتبه بندی فشرده سرعت فلش

از آنجا که Compact Flash تحت حاکمیت انجمن SD نیست ، دارای تعدادی درجه بندی مختلف است. دو نوع اصلی وجود دارد که دیده می شود. اغلب هر دو در یک کارت هستند.

درجه بندی UDMA: دسترسی به حافظه فوق العاده مستقیم سرعت نوشتن و خواندن سریع تر را امکان پذیر می کند ، به کارت اجازه می دهد تصاویر HD و 4K را پشتیبانی کند. کارت ها از 0-7 درجه بندی می شوند که 7 کارت بالاترین عملکرد را دارند. فقط بالاترین سرعت ممکن را می خواهید؟ مطمئن باشید که سرعت دستگاه شما از سرعت کارت پشتیبانی می کند ، در غیر این صورت مزایای آن از بین می رود.
VPG: استاندارد VPG برای ضمانت عملکرد ویدئو و بسیار شبیه به کلاس سرعت کارت SD است. دو طبقه بندی وجود دارد: VPG-20 و VPG-65 ، با طبقه دوم حداقل خطر احتمالی از دست دادن قاب.
مانند کارتهای SD ، Compact Flash ، کارت CF نیز ممکن است دارای حداکثر سرعت در مگابایت بر ثانیه باشد که روی دستگاه نوشته شده است.

انتخاب بهترین کارت حافظه

با بررسی مشخصات و پارامترهای مختلف ، لازم است که در هنگام خرید کارت حافظه Flash ، مورد نیاز واقعاً مورد بررسی قرار گیرد.

اولین چیز اندازه کارت است. با ارائه اندازه های عظیم در این روزها ، ابتدا لازم است بررسی کنید که دستگاهی که کارت در آن استفاده می شود ، از عهده چه کاری برمی آید.

مورد بعدی تعیین آنچه از نظر ذخیره واقعی در دستگاه مورد نیاز است. به یاد داشته باشید که برخی از DSLR ها فقط اجازه می دهند کارت دوباره فرمت شود یا تصاویر جداگانه حذف شود ، هیچ عملکرد حذف وجود ندارد.

مفید است که به مواردی که می توان در کارتهای معمولی ذخیره کرد ، توجه کنید:

CAPACITY (GB) HOURS OF MP3 MUSIC PHOTOS (12MP JPEG FORMAT) PHOTOS (20MP JPEG FORMAT) PHOTOS (20MP RAW FORMAT) STANDARD HD VIDEO RECORDING (9MBPS) FULL HD VIDEO RECORDING (13 MBPS)
16 270 3800 2660 260 240mins 160mins
32 545 7600 5330 520 480mins 320mins
64 1090 15200 10660 1040 960mins 640mins
128 2145 30400 21320 2080 1920mins 1280mins

وقتی نوبت به انتخاب بهترین نوع کارت حافظه برای خرید و سرعت استفاده دستگاه از کارت حافظه می رسد ، کمی دشوارتر است. اولین کاری که باید انجام شود بررسی این است که چه چیزی می تواند استفاده کند. آیا SD ، SDHC ، SDXC طول می کشد؟ پس از دانستن این امر ، جستجو می تواند شروع شود.

سرعت نامی اندازه گیری شده بر حسب مگابایت بر ثانیه و درج شده روی کارت بیشتر برای عکاسی ثابت مهم است ، خصوصاً در جایی که پرونده های بزرگی روی کارت نوشته می شوند. مهمترین مورد هنگام استفاده از انفجار چند عکس در یک DSLR مگاپیکسلی بالا است. در اینجا غالباً ممکن است در صورت عدم توانایی نوشتن سریع روی کارت ، با تعداد زیادی عکس در دوربین روبرو شوید. این می تواند منجر به توقف عکسبرداری دوربین شود تا جایی که بتواند روی کارت بنویسد و فضای داخلی بیشتری را آزاد کند.

سرعت بالاتر همچنین می تواند سرعت انتقال پرونده ها به رایانه را بهبود بخشد.

با این حال ، ویدئو به اندازه یک لوله داده بزرگ احتیاج ندارد زیرا قالب فیلم “جریان ثابت” کوچکتری است که فقط از بخشی از لوله داده استفاده می کند. اگرچه برای فیلم های 4k کارت سریعتر مورد نیاز است زیرا مقدار داده منتقل شده بسیار بیشتر است.

با نگاهی به کلاس سرعت ، چون این یک حداقل سرعت است ، این برای حالت فیلم یا دوربین های فیلمبرداری ، جایی که دستگاه در واقع یک جریان ثابت داده را ذخیره می کند ، مهم است. وضوح و قالب ویدئو میزان داده های جریان ثابت را تعیین می کند. این به حداقل سرعت مورد نیاز برای تضمین ضبط ویدیوی ضبط شده روی کارتها با سرعت یکنواخت و پایدار و بدون افت فریم تبدیل می شود. لازم است مشخصات دوربین فیلمبرداری بررسی شود زیرا در این حالت آنچه از نظر کلاس حداقل سرعت مورد نیاز است بیان می شود.

ممکن است برخی از دوربین های ویدیویی پیشرفته یا DSLR نشانگر پیغام خطایی باشد که می گوید در صورت استفاده از کارت با کلاس سرعت پایین ، فقط فیلم با کیفیت پایین ضبط می شود.

در هنگام انتخاب بهترین کارت حافظه برای خرید برای هر دوربین ، تلفن یا دستگاه دیگری که به کارت حافظه نیاز دارد ، باید موارد زیادی را در نظر گرفت. انتخاب بهترین دستگاه برای خرید نیاز به چند مشخصات دارد که باید در نظر گرفته شود ، اما پس از اتمام این کار ، دستگاه می تواند وارد شود و باید خطاهای قابل اعتماد طولانی مدت را ارائه دهد.

مطالب مرتبطمعرفی دوربین بدون آینه کانن Canon R3

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *