انواع رفلکتور در عکاسی

از بین همه ابزارهای نورپردازی پرتره که در اختیار داریم ، هیچ کدام به اندازه رفلکتور پنج در یک ، چند کاره نیستند. خود این مفهوم بسیار اساسی است. در دستان یک عکاس که با اصول معمول نورپردازی راحت است ، بازتابنده به ما کمک می کند تا نور را به مناطقی که نور کافی ندارند ، صرف نظر از اینکه از نور طبیعی ، محیطی یا استودیویی استفاده می کنیم ، بازگردانیم. بازتابنده ای که مستقیماً در مقابل نور اصلی قرار گرفته است می تواند به عنوان یک نور مو عمل کند و بین سوژه و پس زمینه فاصله ایجاد کند. 

نقره ای

پانل نقره ای یکی از کاربردی ترین آنها است و برای مبتدیانی که برای اولین بار رفلکتور تهیه می کنند بهترین گزینه است. از آنجا که نقره بیشترین میزان نور را از بین پنج نور منعکس می کند ، برای شرایط کم نور یا شرایطی که به نور پر کننده قوی نیاز دارید ، انتخاب بسیار خوبی است. از آنجایی که رنگ فلاش متعادل سفید یا چراغ های استودیو را تغییر نمی دهد ، برای پرتره های داخلی و خارجی مناسب است. یکی دیگر از دلایلی که برای مبتدیان بسیار خوب عمل می کند این است که اکثر کسانی که اولین بار کار می کنند اشتباه می کنند که بازتابنده را به اندازه کافی نزدیک سوژه خود قرار نمی دهند. به عنوان مثال ، توانایی بازتابنده نقره ای در تابش بیشتر از طلایی است و این باعث می شود که آن را بیشتر از آنچه که ما معمولاً می خواهیم از سوژه دورتر قرار دهیم. با این حال این واقعیت که نقره ای قوی ترین از پنج مورد است ، یک مزیت است.

طلایی

بازتابنده طلایی برای پرتره های فضای باز بسیار مناسب است زیرا با رنگ های گرم نور خورشید مطابقت دارد. منعکس کننده طلایی در واقع در بهترین حالت زمانی است که نور خورشید را منعکس می کند و تابشی گرم بر روی سوژه ایجاد می کند. اگر مراقب نباشید ، رنگ پوست معمولی بیش از حد زرد است. به همین دلیل است که بازتابنده طلایی برای کارهای استودیویی یا برای فلاش نیز توصیه نمی شود. این نه تنها رنگ نور سفید را که به آن برخورد می کند تغییر می دهد ، بلکه می تواند رنگ های ناهموار را بر روی سوژه ایجاد کند.

سفید

در بیشتر شرایط رفلکتور سفید مورد علاقه عکاسان است. صفحه سفید ممکن است به اندازه نقره ای یا طلایی نور منعکس نکند ، اما وقتی از آن به درستی استفاده شود ، هنوز می تواند نور کافی را بر روی سوژه بازتاب دهد تا بر سایه ها غلبه کرده و ابعاد ظریفی را در مقابل منابع بزرگتر نور ایجاد کند. از آنجایی که نور نرم و تمیزی دارد ، هم در استودیو و هم در بیرون وقتی نور کافی وجود دارد خوب کار می کند. اگرچه بازتابنده سفید موثر است ، اما در شرایط کم نور به هیچ وجه برای شما مفید نخواهد بود. با این حال ، مهم است که به خاطر داشته باشید که برای اینکه بازتابنده سفید کار خود را انجام دهد ، باید آن را بسیار نزدیک به موضوع خود قرار دهید. عکاسان عروسی عاشق بازتابنده سفید هستند زیرا رنگ نور و لباس را تغییر نمی دهد.

سیاه

 سیاه ، همانطور که می دانیم ، نور را جذب می کند ، که به کاهش بازتاب سطوح براق و منعکس کننده کمک می کند – یکی از دلایلی که اغلب در عکاسی جواهرات استفاده می شود. هنگامی که صفحه به درستی قرار می گیرد ، هنگامی که نور به طور یکنواخت روی سوژه می افتد ، سایه ایجاد می کند. مزیت این رفلکتور این است که به شما امکان می دهد سایه ها را ایجاد کنید نه اینکه بر آنها غلبه کنید.

نیمه شفاف

رفلکتور نیمه شفاف در حالی که از نظر فنی بازتابنده نیست ولی به عنوان یک پخش کننده عکاسی برای فلاش یا روشنایی مکان یا به عنوان یک پانل انتشار بین منبع نور و سوژه شما عالی عمل می کند. از آنجایی که منابع نوری بزرگتر نور نرم تری را ارائه می دهند ، استفاده از پنل شفاف به عنوان یک پخش کننده بزرگ یک منبع نور بسیار بزرگ و به راحتی قابل حمل را در اختیار شما قرار می دهد. در حالی که یک بازتابنده شفاف به اندازه کافی بزرگ نیز می تواند به عنوان یک پس زمینه بداهه برای ضربه سر استفاده شود ، صفحه شفاف تقریباً همیشه بین سوژه شما و منبع نور قرار می گیرد.

مطالب مرتبط:  راهنمای خرید فیلتر مناسب لنز
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *