رادیو فلاش چیست؟

فلاش روی دوربین یک روش قابل حمل برای روشن کردن یک صحنه است. یک ماشه فلاش بی سیم اضافه کنید ، و این نور ابزاری برای جلوه های خلاقانه بی پایان می شود.
یک ماشه فلاش از راه دور امکان نور استودیو را برای عکاسی در محل باز می کند.
اما ، کار با ماشه فلش بی سیم می تواند مشکل باشد. تنظیمات باید دقیقاً مناسب باشد تا فلاش روشن شود. و سپس پیچیدگی بیشتری در محل قرار دادن نور وجود دارد.
آماده گرفتن فلاش از دوربین هستید؟ در اینجا مواردی است که باید در مورد راه اندازهای فلاش بی سیم بدانید.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: مفهوم لومن در رینگ لایت چیست؟

 

درک راه اندازهای فلش بی سیم

محرک های فلاش بی سیم به دوربین شما این امکان را می دهد تا بدون اتصال فیزیکی به دوربین با یک فلاش ارتباط برقرار کند. این باعث می شود که فلاش کاملاً زمان بندی شده برای عکس روشن شود.
به طور معمول ، ماشه های فلاش بی سیم در دو قسمت قرار می گیرند: یک فرستنده ، نصب شده بر روی دوربین ، و یک گیرنده ، که روی فلش نصب شده است.
با این حال همیشه اینطور نیست. برخی از چشمک زن ها گیرنده داخلی دارند. به عنوان مثال Youngnuo برخی از کیت های فرستنده فلش را که به گیرنده نیاز ندارند ، به فروش می رساند.
محرک های فلش بی سیم با تفاوت های بسیار مهم در دو دسته مختلف قرار می گیرند. عوامل فلاش مادون قرمز یا IR با استفاده از نور مادون قرمز ارتباط برقرار می کنند.
اینها اغلب ارزانترین انواع محرک ها هستند ، اما دلیل خوبی دارد. گیرنده باید نور را از فرستنده ببیند. بنابراین این دو قطعه باید بتوانند یکدیگر را “ببینند”.
به طور کلی نمی توان با فلش بی سیم IR نور پس زمینه ایجاد کرد. سپس موضوع از برقراری ارتباط دو قطعه با یکدیگر جلوگیری می کند.

راه اندازهای فلاش بی سیم رادیویی از سیگنال رادیویی برای برقراری ارتباط استفاده می کنند ، این بدان معنی است که آنها به دید مستقیم احتیاج ندارند. آنها به یک فاصله خاص محدود می شوند. اما می توانید نور پشت سوژه یا پشت یک شی را بچرخانید و فلاش همچنان به درستی روشن می شود.
افت این است که این نوع محرک های فلش بی سیم گران تر از نوع IR هستند.
خارج از انتخاب بین راه اندازهای رادیو و مادون قرمز ، درست مثل دانستن دوربین ، مهم است که دانستن محرک های فلش نیز مهم است.
ابتدا مطمئن شوید که مجموعه مناسب را خریداری کرده اید. محرک ها معمولاً مخصوص مارکی مانند Canon ، Nikon یا Sony طراحی می شوند. حتماً یکی را انتخاب کنید که با بدنه دوربین شما سازگار باشد.
علاوه بر سازگاری ، درک ویژگی های مختلف نیز مهم است. آنها می توانند به شما در عیب یابی جاده کمک کنند. راه اندازهای فلش محدودیت فاصله دارند. حتماً در این حد بمانید.
گزینه های پیشرفته همچنان به شما امکان می دهند از همگام سازی با سرعت بالا استفاده کنید ، در حالی که بسیاری از آنها این کار را نمی کنند. برخی از آنها همچنین حالت فلاش TTL را مجاز نمی دانند و نیاز به استفاده دستی دارند.

تنظیم راه انداز فلش بی سیم

ابتدا مطمئن شوید که فرستنده و گیرنده هر دو باتری تازه دارند. باتری کم می تواند باعث سوires استفاده از خطرات شود. یا اگر فلاش شروع به خراب شدن می کند حداقل باید باتری اضافی در دست داشته باشید.
سپس ، فرستنده را بر روی دوربین و گیرنده را بر روی فلش نصب کنید. فرستنده دقیقاً مانند فلاش روی دوربین بر روی شیار کفش گرم دوربین قرار می گیرد. فرستنده را سفت کنید تا ثابت بماند.
در اکثر مدل ها یک دکمه پیچشی وجود دارد تا فرستنده را در داخل شکاف کفش گرم ایمن نگه دارد. همین کار را برای فلش و گیرنده نیز انجام دهید ، مطمئن شوید که فلاش کاملاً در تماس های فلزی گیرنده قرار گرفته است.
بسیاری از گیرنده ها در پایین یک پیچ سه پایه دارند. با استفاده از این گیرنده و چراغ را روی سه پایه یا پایه سبک محکم کنید. اگر گیرنده شما از نصب فلش برخوردار نیست ، باید از آداپتور فلاش کفش گرم استفاده کنید.
این آداپتورها همچنین می توانند برای تنظیم زاویه نور ، همراه با افزودن چتر مفید باشند. اگر از چندین چشمک زن استفاده می کنید ، باید از چندین گیرنده استفاده کنید. یک فرستنده می تواند به طور معمول چندین گیرنده را همزمان کنترل کند.

بعد ، مطمئن شوید که فرستنده و گیرنده هر دو در یک کانال هستند. در اکثر موارد ، معمولاً با تنظیمات کانال نیازی نخواهید داشت.
اگر در یک مراسم با سایر عکاسان که از سیستم های فلاش بی سیم استفاده می کنید در حال عکسبرداری هستید ، می توانید در کانال های مختلف کار کنید تا مطمئن شوید دوربین شما چراغ آنها را روشن نمی کند و برعکس
کانال ها از ایجاد تداخل در سیستم های دیگر عکاس جلوگیری می کنند ، اما گروه ها به شما امکان می دهند تا با چندین فلاش خارج از دوربین به سرعت کار کنید. اگر با یک فلاش کار می کنید ، فقط مطمئن شوید که گروه روی فرستنده و گروه روی گیرنده یکسان هستند یا گروه ها را خاموش بگذارید ، سپس حرکت کنید.
این گروه بر روی هر گیرنده تنظیم شده است و می تواند برای تمایز واحدهای مختلف فلاش مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال ، می توانید سه چشمک زن مختلف را به عنوان گروه A ، B و C تنظیم کنید.
از پشت فرستنده ، می توانید تنظیم کنید که چراغهای چشمک زن هنگام استفاده از گروه خاموش می شوند. می توانید A ، B و C را انتخاب کنید تا هر سه چشمک زن به طور هم زمان روشن شوند. سپس می توانید به سرعت فقط یک گروه را برای شلیک یک فلاش انتخاب کنید ، همه بدون حرکت به بالا به هر کجا که فلاش قرار داده شود.
به عنوان مثال گروه ها می توانند به شما اجازه دهند یک عکس را با سه چراغ شلیک کنید سپس ثانیه های بعد با یک یا دو چراغ عکس دیگری بگیرید.
با تنظیم فرستنده ، گیرنده (ها) و فلاش (ها) ، قبل از عکاسی اتصال خود را بررسی کنید. بسیاری از فرستنده ها چراغ خود را نشان می دهند که سبز نشان دهنده اتصال است و رنگ قرمز نشان دهنده یک مسئله است.
بسیاری از مدل ها دارای دکمه تست نیز هستند. برای اطمینان از اینکه چراغ های شما قبل از شروع کار شلیک می کنند ، از این استفاده کنید یا یک عکس آزمایشی از دوربین بگیرید.

نحوه استفاده از Flash: موقعیت یابی و کار با Flash

راه اندازی این ماشه فلش بی سیم تنها نیمی از تلاش است. چراغهایت را کجا می گذاری؟ از چه تنظیماتی استفاده می کنید؟ چه اصلاح کننده های نور بهترین هستند؟
پس از راه اندازی ماشه فلش بی سیم ، از فلاش های خارج از دوربین می توان دقیقاً مانند چراغ های استودیو استفاده کرد. برای جلوه های مختلف نور خلاق ، زاویه فلاش را به سوژه تنظیم کنید. و فراموش نکنید که ارتفاع فلاش نیز مهم است.
اگر در زمینه نورپردازی خارج از دوربین تازه وارد هستید ، پیشنهاد می کنم مدتی را برای آزمایش کنار بگذارید. نور را در زاویه موضوع قرار دهید – 45 درجه شروع خوبی است – و یک عکس بگیرید.
با موقعیت ها و ارتفاعات مختلف آزمایش کنید و نحوه تغییر سایه ها را مشاهده کنید. به برخی از رایج ترین الگوهای نورپردازی عکاسی نگاهی بیندازید و سعی کنید آنها را با فلاش خارج از دوربین خود از نو بسازید.

البته ، دقیقاً مانند فلاش روی دوربین ، تنظیمات روی فلاش نیز اهمیت دارند. هنگام کار با ماشه های فلاش بی سیم ، می توانید تنظیمات فلش خود را به همان روشی که با فلش روی دوربین انجام می دهید ، تنظیم کنید.
برخی از فرستنده ها به شما امکان می دهند تنظیمات را از طریق فرستنده تنظیم کنید. با استفاده از تنظیم کمتری مانند 1/16 به جای 1/4 ، از حالت دستی استفاده کنید تا قدرت فلاش خیلی روشن را کاهش دهد.
با فلاش خارج از دوربین ، اگر فلاش خیلی روشن باشد ، امکان دیگری نیز وجود دارد. فلاش را از موضوع دورتر کنید. به همین ترتیب ، اگر فلاش خیلی تاریک است ، اگر نمی توانید قدرت فلاش را افزایش دهید ، سعی کنید فلاش را به سوژه نزدیک کنید.
علاوه بر امکانات خلاقانه ، یکی از بزرگترین مزایای استفاده از فلاش خارج از دوربین ، اصلاح کننده های نور است. گرچه امکان استفاده از یک اصلاح کننده کوچک با فلش روی دوربین ، خارج از دوربین وجود دارد ، اما می توانید از پخش کننده های بزرگتر برای ایجاد نور حتی نرمتر استفاده کنید.
هرچه پخش کننده بزرگتر باشد ، نور با پخش بیشتر نور نرم تری خواهد داشت. همچنین می توانید از اصلاح کننده هایی مانند یک ظرف زیبایی یا شبکه برای ایجاد پخش نور باریک استفاده کنید.

بزرگترین ترفند برای کار با اصلاح کننده ها برای فلاش خارج از دوربین این است که مطمئن شوید برای آنها تنظیم شده اید. یک پایه چتر چرخان به شما امکان استفاده از چتر و تنظیم زاویه نور روی سه پایه را می دهد.
یک براکت نصب اجازه می دهد تا یک فلش با یک جعبه نرم وصل شود (پایه و سافت باکس اغلب باید از یک مارک باشند).
بین الگوهای مختلف نور ، تنظیمات و اصلاح کننده های فلاش ، هنگام کار با فلاش خارج از دوربین تقریباً بی پایان است. هنگامی که با اطمینان با یک فلاش کار می کنید ، می توانید ثانیه یا سوم را اضافه کنید و یا تأثیر آن را بر روی بودجه با بازتابنده تقلید کنید.

عیب یابی راه اندازهای بی سیم Flash

فلش شلیک نمی کند؟ موارد زیادی وجود دارد که می تواند در تنظیمات اشتباه باشد ، که می تواند از برقراری ارتباط دوربین و فلاش با یکدیگر جلوگیری کند.
اگر ماشه فلاش بی سیم شما شلیک نمی کند ، در اینجا چند مورد برای بررسی وجود دارد.

فرستنده و گیرنده روشن نیستند. فرستنده ها و گیرنده ها اغلب شبیه هم هستند. اگر عجله دارید ، ممکن است به طور تصادفی این دو را عوض کنید. مطمئن شوید فرستنده روی دوربین است و گیرنده آن روی فلش است و برعکس نیست.
کانال صحیح در هر دو انتخاب شده است. اطمینان حاصل کنید که فرستنده و گیرنده روی یک کانال تنظیم شده اند. حتی اگر با تنظیمات اشتباه نکرده باشید ، ممکن است سوئیچ ها در داخل کیف دوربین قرار بگیرند.
گروه های مناسب انتخاب می شوند. اگر گروه هایی را تنظیم کردید ، مطمئن شوید که آنها را روی فرستنده نیز تنظیم کرده اید.
سرعت شاتر شما خیلی سریع است. خاموش شدن فلاش را مشاهده می کنید ، اما نتیجه را در عکس نمی بینید؟ اطمینان حاصل کنید که سرعت شاتر از سرعت همگام سازی فلاش فراتر نرفته است. بسیاری از چشمک های روی دوربین مانع از افزایش سرعت همگام سازی فلاش می شوند. اما چشمک زن های بی سیم معمولاً همان هشدار را به شما نمی دهند. بیشتر سرعت همگام سازی فلاش بسته به بدنه دوربین بین 1/160 تا 1/250 است.
فلاش و فرستنده فاصله زیادی با هم ندارند. هر سیستم فلاش بی سیم دارای محدودیت فاصله است – مطمئن شوید که از سیستم خود بیشتر نشده اید.
در صورت استفاده از فرستنده IR ، مطمئن شوید که فرستنده و گیرنده می توانند یکدیگر را “ببینند”. اگر هیچ چیزی مانع این دو مورد از یکدیگر نیست ، سعی کنید زاویه گیرنده را تنظیم کنید تا سیگنال نور IR بهتر دریافت شود.
باتری های تازه را در فرستنده ، گیرنده و فلاش امتحان کنید. قبل از اینکه باتری کاملاً تخلیه شود ، تجهیزات فلش بسیار ریز و سخت می شوند. موارد تازه را امتحان کنید.
با نرخ تازه سازی عکس بگیرید. فلش فقط گاهی اوقات خاموش می شود؟ اطمینان حاصل کنید که بیش از زمان بازیافت فلاش نیستید. آماده شدن برای شلیک مجدد در چند چشمک زن چند ثانیه طول می کشد ، این بدان معناست که شما به طور معمول نمی توانید در حالت شلیک عکس بگیرید و در هر بار شلیک فلاش را روشن کنید.

نتیجه گیری

برای عکسبرداری از جلوه های خلاقانه نور ، به فلاش استودیو نیاز ندارید. با استفاده از یک ماشه فلاش بی سیم ، همان فلشی که در دوربین استفاده می کنید تبدیل به یک نور خارج از دوربین می شود که نیازی به پریز برق یا باتری بزرگ خارجی ندارد.
با حداقل سرمایه گذاری ، می توانید پرتره ها ، طبیعت بی جان ، حوادث و موارد دیگر را با خلاقیت روشن کنید.
در حالی که امکانات خلاقانه زیادی را ایجاد می کنید ، در ابتدا راه اندازی های فلاش بی سیم می توانند برای نصب دلهره آور باشند.
با درک وسایل خود ، کشف نحوه راه اندازی فلاش های بی سیم ، یادگیری روشنایی و عیب یابی ، می توانید بر فلاش خارج از دوربین مسلط شوید.

مطالب مرتبطLIDAR در عکاسی چیست؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *