دوربین های عکاسی مدیوم فرمت

دوربین عکاسی مدیوم فرمت

دوربین های عکاسی دیجیتال مدیوم فرمت دوربین هایی هستند که دارای سنسور بزرگتری نسبت به دوربین های فول فریم می باشند و به کمک آنها می توان تصاویری با کیفیت خیره کننده ثبت نمود.

مزایای دوربین های عکاسی مدیوم فرمت

مزیت اصلی این دوربین ها در اندازه سنسور آنها است. سنسور بزرگتر به معنی وجود پیکسل های بزرگتر است و همچنین پیکسل ها از نظر فاصله به هم نزدیک نیستند. پیکسل های بزرگتر قابلیت جمع آوری نور بیشتری را دارند که دامنه داینامیکی بسیار بالاتری را نسبت به دوربین های عکاسی فول فریم ایجاد می کنند و می توانند جزئیات بیشتری از تصویر را ثبت کنند. دهانه لنز در این دوربین ها بزرگتر است و عمق میدان کمتری را ایجاد می کنند که برای عکاسی پرتره بسیار مناسب است.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: نور جایگزین رینگ لایت

 

دوربین های مدیوم فرمت اساسا از نظر اندازه و حجم نسبت به دوربین های فول فریم بزرگتر هستند و در بسیاری موارد برای ثبت عکس های با کیفیت، داشتن یک سه پایه ضروری به نظر می رسد. ولی امروزه تولید کنندگان دوربین های عکاسی با ساخت دوربین های مدیوم فرمت بدون آینه تا حدودی این مشکل را برطرف ساخته اند و شما می توانید از مزایای سنسور بزرگ بهرمند شوید در حالیکه وزن و اندازه دوربین برای عکاسی بدون سه پایه چندان مشکل ساز نخواهد بود.

نوع دیگر دوربین های مدیوم فرمت دوربین های عکاسی مدیوم فرمت DSLR هستند. این دوربین ها علاوه براینکه سنسور بزرگتری نسبت به فول فریم ها دارند در عملکرد هم کاملا مشابه دوربین های DSLR  هستند، یعنی دارای آینه و نمایاب اپتیکال هستند. کاربران این دوربین ها می توانند از هر دو مزیت سنسور بزرگ و نمایاب اپتیکال همزمان استفاده کنند ولی باید وزن بیشتر و حجم بزرگتری را نیز تحمل کنند. از معروف ترین شرکت های سازنده دوربین های DSLR مدیوم فرمت می توان به لایکا، هاسلبلاد و مامیا اشاره کرد. در زمینه تولید دوربین های عکاسی مدیوم فرمت بدون آینه نیز فوجی فیلم حرف های بسیاری برای گفتن دارد.

 

مطالب مرتبط

آشنایی با انواع لنزهای عکاسی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *