دوربین های عکاسی بدون آینه

دوربین های عکاسی بدون آینه

دوربین های عکاسی بدون آینه دوربین هایی هستند که برخلاف دوربین های DSLR دارای آینه و نمایاب اپتیکال نیستند. در این دوربین های تصویر مستقیما از روی حسگر دوربین به صفحه نمایش LCD منتقل می شود و در واقع عکاس همان تصویری را مشاهده می کند که روی حسگر دوربین نقش بسته است.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت سینمایی

 

در برخی موارد یک منظره یاب الکترونیکی در دوربین های عکاسی بدون آینه وجود دارد که در واقع جایگزین نمایاب اپتیکال است. به علت عدم وجود آینه در این دوربین ها اندازه آنها نسبت به دوربین عکاسی DSLR کوچکتر است. در دوربین های DSLR یک آینه کوچک با زاویه 45 درجه نصب شده است که ابتدا نور را به نمایاب اپتیکال منتقل می کند و پس از انجام تنظیمات لازم توسط عکاسی زمانی که دکمه شاتر فشرده می شود آینه به سمت بالا حرکت کرده و نور به سنسور دوربین می رسد.

در دوربین های عکاسی بدون آینه این قطعه حذف شده و سنسور دوربین نور را مستقیم از لنز دریافت می کند. نام دیگر دوربین های عکاسی بدون آینه میکرو سه چهارم است.

شرکتهای تولیدکننده دوربین عکاسی بدون آینه

شرکتهای پاناسونیک و المپوس اولین سازندگان دوربین عکاسی بدون آینه هستند. اولین دوربین های عکاسی بدون آینه در سال 2008 توسط این دو کمپانی معرفی شدند و مسیر جدیدی را در تولید دوربین عکاسی آغاز نمودند.

پس از آن سایر شرکت های تولید کننده دوربین عکاسی از جمله کانن، نیکون و فوجی فیلم نیز برای اینکه سهمی از این بازار را بدست بیاورند اقدام به تولید دوربین های بدون آینه نمودند و همواره در کنار دوربین های عکاسی DSLR جدید از دوربین های بدون آینه نیز رونمایی می کنند. امروزه شرکت سونی از پیشتازان تولید دوربین های عکاسی بدون آینه فول فریم در جهان می باشد.

 

مطالب مرتبط

دوربین های عکاسی مدیوم فرمت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *