دوربین فیلمبرداری سونی

دوربین فیلمبرداری وسلیه ای الکترونیکی و قابل حمل است که برای ضبط تصویر و صدا بکار می رود. این وسلیه هم شامل دوربین و هم شامل دستگاه ضبط صدا است. البته در ابتدا این دو قسمت در یک دستگاه جاسازی نشده بودند.

برخلاف دوربین عکاسی که هر بار تنها یک تصویر را ثبت می کند. دوربین فیلمبرداری تعداد زیادی از عکس ها را ثبت می کند و بعد که این تصاویر پشت سرهم پخش می شوند تبدیل به یک فیلم می شوند.

دوربین های فیلمبرداری به دو بخش عمده تقسیم می شوند:

1- دوربین های سینمایی

2- دوربین های ویدئویی

دوربین های سینمایی

این دوربین ها در ابتدا از مکانیزم حرکت نگاتیو برای ضبط تصاویر استفاده می کردند. یعنی با حرکت نگاتیوهای بهم چسبیده حرکت برروی یک فریم ضبط می شد و در پایان با حرکت دادن پیوسته این فریم ها با یک سرعت ثابت از مقابل یک منبع نور تصاویر متحرکی مانند فیلم ایجاد می شد. ولی امروزه استفاده از نگاتیو منسوخ شده و دوربین های دارای سنسورهای دیجیتالی جایگزین آنها شده اند که کیفیت بسیار بالا و امکانات زیادی را در اختیار کاربران قرار می دهند.

دوربین های ویدئویی

این دوربین ها که در ابتدا برای پخش تلویزیونی طراحی شده بودند بزرگ و سنگین بودند و فقط در استودیو استفاده می شوند ولی بعدها این تکنولوژی به خارج از استودیو منتقل شد و دوربین های ویدئویی قابل حمل اختراع شدند.

در سال 1983 سونی اولین دوربین ویدئویی با نام Betacam را به بازار ارائه کرد. این دوربین فیلمبرداری برای ضبط تصاویر از نوار کاست استفاده می کرد که فرمت آن 0.5 اینچ بود.

چند سال بعد اولین دوربین فیلمبرداری با فرمت VHS توسط کمپانی JVC اختراع شد و شرکت های دیگر از جمله پاناسونیک و هیتاچی در راستای تکامل آن به تولید دوربین فیلمبرداری پرداختند.

در اوایل قرن بیستم دوربین های فیلمبرداری دیجیتال به مرور جایگزین دوربین های فیلمبرداری آنالوگ شدند. امروزه دوربین های فیلمبرداری دیجیتال ساخته شده اند که قابلیت فیلمبرداری با کیفیت 4K یا UHD با سرعت 120 فریم در ثانیه را دارند.

خرید تجهیزات عکاسی از فروشگاه مینیاتور

لینک های مرتبط

دوربین سونی

دوربین فیلمبرداری سونی

قیمت دوربین فیلمبرداری سونی

خرید دوربین فیلمبرداری سونی

فروش دوربین فیلمبرداری سونی

برچسب ها: سونی ، دوربین فیلمبرداری سونی ، قیمت دوربین فیلمبرداری سونی ، فروش دوربین فیلمبرداری سونی ، دوربین فیلمبرداری خانگی سونی ، قیمت دوربین فیلمبرداری خانگی سونی ، فروش دوربین فیلمبرداری خانگی سونی ، خرید دوربین فیلمبرداری خانگی سونی ، دوربین فیلمبرداری حرفه ای سونی ، قیمت دوربین فیلمبرداری حرفه ای سونی ، فروش دوربین فیلمبرداری حرفه ای سونی ، خرید دوربین فیلمبرداری حرفه ای سونی ، دوربین هندی کم سونی ، قیمت دوربین هندی کم سونی ، فروش دوربین هندی کم سونی ، خرید دوربین هندی کم سونی