دوربین فوری یا چاپ سریع چیست؟

دوربین فوری یا چاپ سریع نوعی دوربین است که بلافاصله پس از گرفتن عکس از فیلم خودآموز برای ایجاد چاپ توسعه یافته شیمیایی استفاده می کند. شرکت پولاروید دوربین ها و فیلم های فوری مصرف کننده پسند و پیشگام (و حق ثبت اختراع) را تولید کرد و تولید کنندگان مختلف دیگری آن را دنبال کردند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت برای عکاسی مد (Fashion)

 

اختراع دوربین های فوری تجاری قابل استفاده که به راحتی قابل استفاده بودند ، به دانشمند آمریکایی ادوین لند نسبت داده می شود ، وی اولین دوربین فوری تجاری ، مدل 95 Land Camera را در سال 1948 رونمایی کرد ، یک سال پس از رونمایی فیلم فوری در New شهر یورک اولین دوربین فوری که متشکل از یک دوربین و اتاق تاریک مرطوب قابل حمل در یک محفظه واحد بود ، در سال 1923 توسط ساموئل شلفروک اختراع شد. 

در فوریه 2008 ، پولاروید برای دومین بار خواستار حمایت از ورشکستگی فصل 11 شد و اعلام کرد که تولید فیلم ها و دوربین های فوری خود را متوقف می کند ، سه مرکز تولید را خاموش می کند و 450 کارگر را اخراج می کند. فروش فیلم آنالوگ توسط همه سازندگان حداقل در 25 سال در دهه اول قرن بیست و یکم کاهش یافته است. در سال 2009 ، پولاروید توسط PLR IP Holdings LLC خریداری شد ، که با استفاده از نام تجاری پولاروید محصولات مختلفی را که اغلب مربوط به دوربین های فوری هستند به بازار عرضه می کند. از جمله محصولاتی که آن به بازار عرضه می کند ، یک دوربین فوری با مارک پولاروید با نام Fuji Instax و دوربین های دیجیتال مختلف و چاپگرهای قابل حمل است.

از سال 2017 ، ساخت فیلم توسط Polaroid Originals (قبلاً پروژه غیرممکن) برای چندین مدل از دوربین Polaroid و برای قالب 8 × 10 اینچ ادامه داشت. مارک های دیگری مانند Lomography ، Leica ، Fujifilm و دیگران مدل های جدید و ویژگی های جدید خود را در دوربین های فوری طراحی کرده اند.

فیلم رول

اولین دوربین فیلم رول Polaroid Model 95 بود و به دنبال آن مدل های بعدی حاوی ویژگی های مختلف جدید قرار گرفتند. فیلم رول در دو رول (مثبت / عامل در حال توسعه و منفی) در دوربین بارگیری شد و در نهایت در سه اندازه (40 ، 30 و 20 سری) ارائه شد.

فیلم بسته بندی

Polaroid Automatic 350 ، ساخته شده از 1969 تا 1971
اولین مدل فیلم بسته سری 100 مدل 100 بود و به دنبال آن مدلهای مختلفی در سری 100 – 400 و چند دوربین موقت مانند سری شمارش معکوس وجود داشت. [مبهم] نسل بعدی دوربینهای پولاروید از سری 100 فیلم بسته “جایی که عکاس فیلم را از دوربین بیرون کشید ، سپس مثبت و منفی را در پایان روند توسعه جدا کرد. فیلم بسته ابتدا در قالب مستطیل (100 سری) و سپس در قالب مربع (سری 80) ارائه می شد.

فیلم اینتگرال

مدل هایی که از فیلم SX-70 استفاده می کردند در نسخه تاشو معرفی شدند که نسخه های بعدی از بدنه پلاستیکی جامد برخوردار هستند. نسل سوم پولارویدها ، مانند SX-70 که قبلاً محبوب بود ، از یک فیلم انتگرال با فرمت مربع استفاده می کردند که در آن تمام اجزای فیلم (نگاتیو ، سازنده ، فیکس کننده و غیره) در آن وجود داشت. دوربین فوری SX-70 از فناوری چاپی که ادوین لند بیشترین آرزو را داشت استفاده کرد. [5] این مقاله استفاده از فن آوری چاپ کارآمدتر را ارائه داد که بلافاصله نسبت به انواع فیلم قبلی ارائه شده سریعتر توسعه یافته بود ، که مسئولیت برخی از کاربران را از بین برد و استفاده از آن را آسان تر کرد. [5] هر عکس پس از گرفتن عکس به طور خودکار ایجاد می شود. فیلم SX-70 (یا Time Zero [مبهم]) طرفداران زیادی داشت که از هنرمندانی استفاده می کردند که از آن برای دستکاری تصویر استفاده می کردند. سریعتر [مبهم] از فیلم SX-70. دوربین های سری 600 تقریباً از بدنه پلاستیکی برخوردار بودند ، به استثنای مدل های SLR 680 و 690 ، که شبیه دوربین های نوع SX-70 بودند ، اما اکثر آنها با فلش الکترونیکی ارائه می شدند.

 

Spectra ، Captiva و فیلم i-Zone

به دنبال آن دوربین های پلاستیکی مختلف دیگری نیز بر اساس فیلم Spectra ، Captiva و فیلم i-Zone ساخته شدند. دوربین های Polaroid Spectra از فیلم Polaroid Spectra استفاده کردند که به فرمت مستطیلی برمی گردد. دوربین های Captiva ، Joycam و Popshots (یکبار مصرف) از یک فیلم کوچک سری 500 با فرمت مستطیل استفاده کردند. دوربین های i-Zone از قالب فیلم بسیار کوچکی استفاده می کنند که در قالب برچسب ارائه شده است. سرانجام ، دوربین های Mio از فیلم Polaroid Mio که فوجی اینستاکس مینی بود ، با نام تجاری پولاروید استفاده می شود و همچنان در سال 2015 با نام فوجی اینتکس مینی استفاده می شود ، استفاده کردند. این اندازه یک عکس به اندازه دو برابر تولید می کند. پولاروید هنوز یک دوربین مینی فرمت ساخته شده توسط فوجی با نام پولاروید 300 را به بازار عرضه می کند و این فیلم هم با نام پولاروید و هم به عنوان فوجی اینستاکس مینی در دسترس است که قابل تعویض هستند.

مطالب مرتبطمعرفی دوربین PHASE ONE

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *