نور طبیعی بهتر است یا نور مصنوعی؟

بسیاری از عکاسان در یک نقطه یا نقطه دیگر با این سوال روبرو هستند. آیا بهتر است هنگام عکس گرفتن از نور طبیعی استفاده شود یا مصنوعی؟ قطعاً پاسخ درست یا غلطی وجود ندارد ، اگرچه به عنوان یک عکاس ، مطمئناً نظرات قوی خود را خواهید داشت. در این مقاله ، تفاوتهای اساسی بین منابع نور طبیعی و مصنوعی و همچنین جوانب مثبت و منفی استفاده از آنها را مرور خواهیم کرد.

تعریف نور طبیعی و نور مصنوعی

برای شروع ، بیایید تعاریف نور طبیعی و مصنوعی را روشن کنیم. برای ساده نگه داشتن همه چیز ، می توان نور طبیعی را نیز مانند نور تولید شده توسط خورشید یا ماه ، در دسترس دانست. نور مصنوعی از طریق منبع دیگری مانند فلاش استودیو ، سرعت گیر ، چراغ LED ، فلاش پاپ آپ دوربین یا حتی چراغ خیابان یا لامپ تولید می شود.

مزایای استفاده از نور طبیعی

بزرگترین مزایای استفاده از روشنایی طبیعی رایگان ، فراوان بودن و یافتن آن بسیار آسان است. نیازی به سرمایه گذاری عظیم در تجهیزات روشنایی برای یافتن نور طبیعی باشکوه برای گرفتن عکسهای درخشان نیست. تمام آنچه شما نیاز دارید یک دوربین و مقداری نور خورشید یا مهتاب است و می توانید بلافاصله عکسبرداری را شروع کنید! اگر شما هرگز ترجیح می دهید روش روشنایی طبیعی خود را به روز کنید ، ابزارهای تجارت نیز بسیار ارزان هستند که متشکل از بازتابنده ها و دیفیوزرها برای پرش یا دستکاری نور موجود هستند. به دلیل سهولت استفاده و دستیابی به نور طبیعی ، معمولاً توصیه می شود که عکاسان آغازین قبل از معرفی نور مصنوعی برای کمک به درک نحوه کار ، آزمایش نور طبیعی را شروع کنند.

معایب استفاده از نور طبیعی

اگرچه نور طبیعی فراوان است و به راحتی می توان آن را در عکاسی قرار داد ، اما این واقعیت ساده که نور خورشید بسیار متفاوت است می تواند چالش برانگیز باشد. بسته به مکان ، فصل ، آب و هوا و زمان روز ، نور طبیعی می تواند رنگ ها و کنتراست متفاوتی را در تصاویر شما ایجاد کند. به عنوان مثال ، آفتاب ظهر تمایل به ایجاد رنگهای سفید خنثی و کنتراست بسیار بالا دارد ، در حالی که ساعت طلایی طلوع و غروب خورشید دارای رنگهای بسیار گرم و کنتراست متوسط است. بنابراین ، نگاهی که می خواهید زمان و مکان عکسبرداری شما را تعیین می کند ، مگر اینکه از ابزارهای اضافی مانند بازتابنده ها ، پخش کننده ها و فیلترهای لنز استفاده کنید.

مزایای استفاده از نور مصنوعی

اگر طرفدار این هستید که بتوانید همه جنبه های عکاسی خود را دستکاری و کنترل کنید ، نور مصنوعی با توجه به نیازهای شما بهتر مطابقت دارد. از آنجا که روشنایی مصنوعی ارتباط چندانی با منابع طبیعی ندارد ، این یک منبع نور بی وقفه است که در هر زمان از روز در دسترس است ، بدین معنی که شما لزوماً مجبور نیستید برنامه عکاسی خود را در اطراف آب و هوا یا وجود نور خورشید برنامه ریزی کنید. بسته به منبع نور مصنوعی که انتخاب می کنید ، می توان نور خورشید یا حتی نور ماه را منعکس کرد و تصاویری ایجاد کرد که به نظر می رسد با نور طبیعی گرفته شده اند اما در زمانی که شما انتخاب کرده اید.

گرچه ممکن است نور مصنوعی به نظر پیچیده و گران صدا برسد ، طیف گسترده ای از اسباب های روشنایی برای عکاسان در دسترس است. اعم از راه حل های ارزان قیمت DIY تا بالاترین درجه استروب های درجه یک حرفه ای و گزینه های زیادی در این بین. برخی از چراغ ها دارای تنظیمات پیچیده هستند ، اما بسیاری از آنها نسبتاً سرراست هستند ، به خصوص منابع روشنایی مداوم مانند چراغ های LED که دارای سوئیچ های ساده هستند.

معایب استفاده از نور مصنوعی

حتی اگر منابع نور مصنوعی کنترل بیشتری بر عکس برداری ها به شما ارائه می دهند ، با این وجود شما نیاز به چرخ دنده بیشتر و زمان تنظیم همه اینها را به همراه خواهید داشت. برخلاف خورشید ، نور مصنوعی هزینه زیادی دارد ، حتی اگر راه حل های DIY مانند شمع یا چراغ میز را انتخاب کنید. منابع نور مصنوعی درجه حرفه ای نیز باید با پایه های روشن در جای خود نگه داشته شوند و حتی ممکن است با چتر ، ظروف زیبایی و جعبه های نرم نیز اصلاح شوند.

بسته به عکسی که در ذهن دارید ، ممکن است به چندین منبع نور مصنوعی برای تعادل بخشیدن به تصویر خود نیاز داشته باشید. همچنین لوازم جانبی دیگری مانند باتری یا کابل برق و دوشاخه مورد نیاز است و برای روشن کردن چراغ به استودیو یا فضای اختصاصی احتیاج دارید. داستان کوتاه ، نور مصنوعی می تواند قسمت های متحرک اضافی را به عکاسی شما اضافه کند ، که هزینه و زمان بیشتری را صرف می کند ، لازم به ذکر است که به تمرین زیادی نیاز ندارید.

چه موقع باید از نور طبیعی یا مصنوعی استفاده کرد؟

نوع نورپردازی شما در نهایت به اولویت شخصی و تجربه شما به عنوان یک عکاس و همچنین بودجه و تصویر ایده آلی که می خواهید ایجاد کنید برمی گردد. روشنایی مصنوعی به طور معمول برای شروع استفاده صحیح مدتی زمان می برد و تمرین می کند. در حالی که شروع کار با روشنایی طبیعی بسیار آسان تر است. این قوانین البته استثناهایی نیز دارند ، اما معمولاً وقتی برای تنظیم عکاسی کنترل شده وقت زیادی ندارید ، برای عکاسی مستند ، خیابانی یا اسلحه از نور طبیعی استفاده ساده تر می شود. در طرف مقابل ، معمولاً وقتی بودجه و منابع کافی برای ایجاد عکس وجود دارد ، نور مصنوعی برای عکاسی تجاری ، کالایی و مد ترجیح داده می شود.

کدام راترجیح می دهید؟

همانطور که قبلاً اشاره شد ، نظرات بسیار موافق و موافق استفاده از نور طبیعی و مصنوعی برای عکاسی وجود دارد. در کدام اردوگاه قرار می گیرید ، و چرا؟

مطالب مرتبط:  اشباع رنگ در عکاسی چست؟
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *