لایت باکس (خیمه عکاسی)

لایت باکس یا خیمه عکاسی یک سطح نیمه شفاف است که از پشت روشن می شود و برای شرایطی استفاده می شود که شکل قرار گرفته روی سطح باید با کنتراست بالا دیده شود. 

انواع لایت باکس

لایت باکس برای تولید تصاویری با نور پراکنده از همه زوایا طراحی شده است.

ظرفی با چندین لامپ و یک صفحه شیشه مات در بالای آن. این توسط متخصصین عکاسی که فیلم های شفاف مانند اسلایدها را مشاهده می کنند ، استفاده می شود. این دستگاه در اصل برای مرتب سازی صفحات عکاسی با سهولت استفاده می شد.

وقتی صاف گذاشته می شود ، می توان آن را میز سبک نامید. به طور کلی ، یک جعبه سبک از نوری شبیه به نور روز (5000 تا 6000 کلوین (K)) استفاده می کند و دارای مقاومت نوری یکنواخت روی صفحه شیشه ای است.

به صورت پانل های عمودی ، می توان آنها را بر روی دیوار بیمارستان ها و مطب های پزشکی نصب کرد تا تصاویر اشعه ایکس را مرور کنند.


در زمینه های علمی ، از جعبه های سبک اغلب برای بررسی رشد باکتری ها استفاده می شود و امکان تجسم بهتر برای صفحات PCR را فراهم می کند.

یک صفحه نمایش روشن برای اهداف تبلیغاتی استفاده می شود. این صفحه را می توان با لامپهای فلورسنت یا نوارهای روشنایی LED روشن کرد. کارایی جعبه های نوری پس از معرفی فناوری LED به طرز چشمگیری بهبود یافت. کاربر یک گرافیک درج می کند که به راحتی قابل تغییر است.

بعضی از لایت باکس های سبک مخصوصاً برای مقاصد فضای بیرونی طراحی شده اند تا از مقاومت بیشتری در برابر هوا برخوردار باشند.
منعکس کننده های پارچه ای که از طریق یک اتصال دهنده به نور استودیو متصل می شوند تا با پخش شدن فلش بارق ، نور ملایمی ایجاد کنند ، “لایت باکس های سبک” نامیده می شوند.

آنها به طور کلی به اشکال مستطیل یا هشت ضلعی مختلف در می آیند. بازتابنده های داخلی می توانند به رنگ سفید ، نقره ای یا طلایی باشند تا دمای نور را تغییر دهند. 

خرید تجهیزات عکاسی از فروشگاه مینیاتور

لینک های مرتبط

لایت باکس

خیمه عکاسی

برچسب ها: لایت باکس ، قیمت لایت باکس ، فروش لایت باکس ، خرید لایت باکس ، مرکز فروش لایت باکس ، مرکز خرید لایت باکس ، خیمه عکاسی ، قیمت خیمه عکاسی ، فروش خیمه عکاسی ، خرید خیمه عکاسی ، مرکز فروش خیمه عکاسی ، مرکز خرید خیمه عکاسی