خطاهای رایج در دوربین عکاسی کانن

خطای 01

این خطا بدان معنا است که دوربین نمی تواند با لنز ارتباط الکترونیکی برقرار کند. برای رفع این خطا باید بررسی کنید که آیا لنز به درستی روی دوربین قرار گرفته است یا خیر.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت بهتر است یا فلاش

 

محل اتصال دوربین و لنز را ابتدا با یک دمنده هوا و سپس با یک پارچه میکرو فیبر تمیز کنید. هرگز محل اتصال لنز به دوربین را با پارچه مرطوب تمیز نکنید.

خطای 02

این خطا مربوط به کارت حافظه دوربین می باشد. یعنی دوربین نمی تواند با کارت حافظه ارتباط برقرار کند. این به چندین دلیل می تواند باشد. از جمله اینکه کارت دوربین به درستی وارد نشده است.

حافظه آن پرشده است. کارت حافظه آسیب دیده است. اگر پیام خطای 02 درست پس از گرفتن عکس یا فیلم ظاهر شود به احتمال زیاد آن تصاویر ذخیره نخواهند شد.

برای رفع آن باید ابتدا کارت حافظه را خارج کرده و دوباره در جای خود قرار دهید. مرحله دوم فرمت کردن کارت حافظه است. در مرحله آخر باید کارت حافظه را تعویض کنید.

 

خطای 03

این پیام خطا هنگامی ظاهر می شود که کارت حافظه دوربین فضای کافی جهت ذخیره اطلاعات نداشته باشد. برای رفع این خطا می توانید کارت حافظه را فرمت کنید و یا کارت حافظه جدیدی را جایگزین کنید.

سعی کنید همیشه کارت حافظه را در داخل کامپیوتر قرار داده و سپس فرمت کنید و زمانی که کارت داخل دوربین است این کار را انجام ندهید زیرا طول عمر کارت حافظه را کاهش می دهد.

 

خطای 04

این خطا نشانگر این است که کارت حافظه شما پر شده است. برای رفع این خطا باید اطلاعات موجود در کارت حافظه را انتقال دهید یا کارت جدیدی را وارد دوربین کنید.

هرگز از کارت های حافظه بی کیفیت استفاده نکنید. زیرا این امر باعث کند شدن دوربین و خرابی اطلاعات در کارت حافظه می شود.

خطای 05

این پیغام خطا مربوط به فلاش داخلی دوربین عکاسی است. در این حالت فلاش دوربین باز نمی شود. در عوض یک صدای کلیک ایجاد می شود و دوربین پیغام خطا را نمایش می دهد.

برای رفع این مشکل یک بار دوربین را خاموش و روشن کنید. در صورت ادامه مشاهده پیغام خطا به یک مرکز تعمیر دوربین های عکاسی مراجعه کنید.

خطای Errccd- Err 06- Err clean. Err cln

تمام این خطاها در دوربین کانن مربوط به واحد تمیز کننده سنسور دوربین می باشد. برای رفع این مشکل مراحل زیر را انجام دهید.

1- حالت تمیز کردن سنسور دوربین را فعال کنید.

2- دوربین را خاموش کرده و پس از چند دقیقه آن را روشن کنید.

3- دوربین را خاموش کرده و باتری ها را خارج کنید آنها را شارژ کرده و مجددا در دوربین قرار دهید.

4- از منوی دوربین حالت تمیز کردن سنسور را غیر فعال کنید. پس از انجام مراحل فوق اگر باز هم با این پیغام خطا مواجه شدید باید به تعمیرگاه های مجاز دوربین عکاسی مراجعه کنید.

-خطای 80/70/50/40/30/20/10

خطای 10: سوء عملکرد سیستم فایل
خطای 20: نقص مکانیکی
خطای 30: نقص عملکرد شاتر
خطای 40: نقص عملکرد پاور دوربین
خطای 50: نقص عملکرد کنترل الکترونیکی
خطای 70: نقص عملکرد مربوط به تصویر
خطای 80: نقص عملکرد در کنترل الکترونیکی یا تصویر

 

برای رفع این خطاها دوربین را خاموش و روشن کنید. از شارژ بودن باتری ها اطمینان حاصل کنید. محل اتصال باتری ها به دوربین را تمیز کنید. فقط از لنزهای مشخص شده کانن استفاده کنید. قبل از قرار دادن باتری ها در دوربین ترمینال های باتری را کاملا تمیز کنید.

 

خطای 99

این خطا مربوط به کارت حافظه لنز و یا خود دوربین است. اگر هر یک از اینها شکسته یا آسیب دیده باشد و یا به درستی روی دستگاه قرار نگیرد این پیغام خطا ظاهر می شود.

 

خطای توقف در هنگام ضبط فیلم

این خطا ممکن است به خاطر کارت حافظه باشد. یعنی فضای کارت حافظه در حال پرشدن است ویا اینکه سرعت ضبط اطلاعات در کارت حافظه پایین است. دلیل دیگر این است که ممکن است دوربین به حداکثر زمان ضبط خود رسیده باشد.

 

اگر در هنگام ضبط فیلم دوربین شما بیش از حد گرم شود دوربین به طور خودکار ضبط را متوقف می کند.

 

مطالب مرتبط: بهترین لنزهای زوم سری x فوجی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *